Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért hiszik azt a sulis...

Miért hiszik azt a sulis piszkálódók hogy okuk van arra hogy valaki ártatlant bántsanak?

Figyelt kérdés

Senkit sem érdekel az hogy milyen "traumái" vannak a bántalmazónak. Miért nem gondolnak abba bele, hogy lehet hogy annak a csendes gyereknek is otthon nehéz élete van?

El tudjátok mesélni a tapasztalataitokat? Érdekelnek a hangos idegesítő emberek és az ártatlanok véleménye is. Hogyan változott meg az életetek miután leérettségiztetek?



márc. 19. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Mindig a gyengét, védtelenebbet bántják, ez törvényszerűség. Aki kicsit is furcsa, vagy más, azt kiközösítik, szekálják.. Az állatvilágban is a beteg, gyenge egyedet ölik meg legelőször/hagyják magára.

Ami egyébként elég szomorú, hisz senki sem akar furcsa lenni, épp ellenkezőleg. A legtöbb ember csak átlagos akar lenni. Senki nem akar kilógni a sorból.. De elég az, ha csúnya vagy, vagy mondjuk rossz ruhákban járkálsz, mert mondjuk nem vagytok gazdagok..

Vagy ha valaki süket, vagy beszédhibás (amiről nem tehet, mert veleszületett), ami miatt rásütik, hogy fogyatékos, onnantól kezdve annak a gyereknek minden túlzás nélkül egy pokol lesz az élete.

márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, hogy azok az emberek a leggyengébbek, akik nem állnak ki magukért, és ezért inkább mennek az árral.

Azonban aki PONT hogy kiáll magáért, egy életen keresztül szekálják.

márc. 19. 13:36
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
A szekálókat ki kéne rúgni az iskolából. Tanköteles? A szülő felelőssége hogy iskolába járjon, oldja meg! Pár eset után visszaszorulna, mert elrettentő ereje van a büntetésnek. Amíg szabadon garázdálkodhatnak, akár a tanárokat is csesztethetik büntetlenül meg is fogják tenni. Szigorú szabályok kellenek amiket be is kell tartatni, azonnal rend lenne.
márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Csak semmi értelme, mert ha valakit kicsinálnak, akkor más kerül a "tápláléklánc" legaljára és így tovább, mindaddig ameddig kihal a faj. Általában ezekben az emberekben kevés az empátia és/vagy bántalmazó környezetből jönnek. Állj ki magadért és kérj segítséget szülőktől, barátoktól, tanároktól és a hatóságtól. Én csak tűrtem a sok szemétkedést, aminek annyi lett a böjtje, hogy nem szívesen kommunikálok face 2 face idegenekkel.
márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Munkahelyen is előfordul a másik szekálása, érdekes, sokkal kevesebben beszélnek erről, mint az iskolai szekálásról, pedig felnőttek között is legalább olyan ciki dolog.
márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ohh ismerős. Tudom azt hogy milyen mikor munkahelyen az a bizonyos kolléga csak mondja mondja és mondja. Véleményem szerint azért beszélnek többször a sulis szekálásról, mert amíg a suliban alig stresszelnek, akiknek az égvilágon semmi bajuk sincs szinte és a tanulóknak elég kibámulni a fejükből (tisztelet a kivételnek), munkahelyen már azért számít hogy ki mit csinál, és általában a legaljasabbak kikerültek, vagy pedig majdnem. Én csak hétvégenként megyek dolgozni, de észrevettem hogy azt a bizonyos nőt legtöbbször senkivel sem osztják be. Egyedül van és szenved. Ámen.
márc. 19. 13:55
 7/11 anonim ***** válasza:
márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem barátkoztak velem. Nem szóltak hozzám. Volt ,amikor mondtak szemétségeket. Igazaból általanos elsőtől nem éreztem magam jól egy osztályban se. 3 iskolát jártam végig érettségiig.1-1 más kiközösített ember szóba állt velem néha. Nem mentem már el egy osztálykirándulásra se kb 4.-től ,,a végzős bálra se készültem velük,a ruhát se vettük meg. Minden órák közötti szünetben tanultam inkább. Tanultam hazafele is,hogy minden nap elmenjek sportolni. (Különféle sportokat csináltam 2 évente.)Lett nyelvvizsgám közben. Elkezdtem üzleti könyveket olvasni,mert tudtam,h én több pézt akarok keresni náluk és később már irigykedni fognak rám. (Tényleg olyan szintre jutottam.) Folyamatosan képeztem/képzem magam és sportoltam/sportolok minden szabadidőmben. Nem tartom velük a kapcsolatot. Hol vannak barátaim hol nincsenek. Párkapcsolattal nincs problémám. Munkahelyeken nem feleltem meg,akárhol próbálkoztam,kirúgtak. (Mindig is ésszel kerestem pénzt,ez nálam alapelv. ) volt,ahol nagyon jól teljesitettem az üzleti könyvek miatt. Vállalkozó kategóriában dolgozom jó ideje. Ahol nincs korlátozva a jövedelmem felső határa és számít a plusz tudásom. Így tudom hasznát venni a plusz tudásomnak,amiről nincs papírom és nem is lesz. Örülök neki,hogy nem vesztegettem az időm a velük való barátkozásra,hanem inkább olvastam tanultam dolgokat. Egyetem 1. évétol sikerült elköltöznöm a bántalmazó szüleimtől is. Már ettől , is boldog voltam. Újjáépítettem az önbizalmam és egész életem. Nem kapom a bántásokat tőlük minden nap,mert nincsenek itt velem a lakásban.
márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem értek hozzá annyira, de szinte minden alkalommal azért piszkálódnak, zaklatnak, mert nekik maguknak vannak lelki nehézségeik. Otthoni viszonyok, vagy azelőtti szekálások, nevelés.

Egyáltalán nem azt szeretném kiemelni, hogy azért, mert rossz a helyzetük még helyes amit csinálnak, de mindegyiknek van rá valami oka még ha nem is tudatos.


Azért szemelik ki a gyengébbeket, mert ő felettük van hatalmuk és felhasználhatják a gyengéiket. Másszóval ők lehetnek az "irányítók" és nem a célpontok.

Illetve ez egy bitonyos "védekezés" is a számukra.


Most ebbe a szövegbe sok belekötni való van, ebben biztos vagyok, de ezt csak így saját vélemény, tanulás és némi tapasztalat alapján írtam

márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Engem anno kiskorombam mindig sokan! az osztályból szekaltak mert szegeny voltam olyannyira hogy sokszor eheztem a suliba mert szegyelltem vinni zsiros kenyeret.

De

Kialltam magamért. Ha utottek visszautottem mert a tanitoneninek anno hiaba szoltam engem szídott. Az osztalyba ha zajongtak rám fogták stb.

Volt hogy órán a fiuk hatulrol szurkaltak huztak a hajam stb.

Lányként nehéz volt. De nem hagytam magam. Sokszor volt hogy a barátnőmet bántották sajnos, és kialltam mellette is igy az lett hogy szuneten ketten verekedtünk a fiu(k) ellen. Én voltam a harciasabb mert engem tobbet bántottak.

Aztan egyszer meguntam es okosba akartam es gondoltam valtoztatok.. miután az egyik elkezdte a rutinos kotozkodést azt mondtam: figyelj van egy szép tollam ha kell nekedadom. Azóta erdekes leállt es soha többé nem kotekedett pedig a saját legjobbamat adtam neki.

De ez csak egyszer volt , mert minden más esetben lány létemre visszautottem a fiuknak.

Sajnos egyszerűen nem volt más megoldás.

Az akkori tanítónő egy hulladék marad a szemembe mert mindig hitt a tobbieknek hiába mondtam szépen mi a helyzet engem bűntetett, és vert (sajnos) mindez olyan 25 évvel ezelőtt történt.

Most amikor nem vagyok akárki/felnőttem és szép eletem, csaladom van, már harmadjára jelölt be a facen,

De ezek sosem lesznek a barátaim, ez van, én szeretem a pozitív,kedves embereket

márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!