Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Negatív, energiavámpír,...

Negatív, energiavámpír, kötözködő, szurkálódó kollégát hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Az egyik kolléganőm minden szavamba beleköt, keresi a hibáimat, ellenőriz. Termeszetesen amikor számonkérem,akkor én rosszul gondolom, mert ő ilyet nem csinál. Nem bírja elviselni, ha valamiben nincs igaza és addig csűri csavarja amíg elhiszi, hogy neki van. Meghazudtol amikor nekem van igazam és úgy állítja be a dologokat mintha ő mondta volna. Amikor hibázok azon nagyon tud pörögni, de persze amikor ő hibázik azt viccesen elhessegeti. Viszont én nem tudom támadni, mert próbáltam már, de az nekem rossz érzés. Egyszerűen nem tudom mit kezdhetnék a helyzettel. Egy irodában dolgozunk és a munkánk is összeköt minket, így masik iroda nem kivitelezhető. Szeretem a munkámat, de így sokszor nincs már kedvem hozzá és az egyre nagyobb feszültség miatt többet is hibázok, ami persze megint csak neki jó. Teljesen leszívja az energiámat. Szeretném valahogy megoldani ezt a helyzetet. A munkaváltas nem opció, mert egyébként minden más meg jó.

2021. okt. 30. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépen finoman mond meg neki, hogy te szeretnéd önállóan végezni a munkádat. Meg kell köszönni szépen a "segítségét" és megmondani hogy szólsz majd ha ismételten szükséged lesz rá.
2021. okt. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit első mondott, valamint: ne beszéélgess vele semleges témákról se, vagy tőszavas válaszokat adj, szerintem.
2021. okt. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Más kollégákkal is így viselkedik?

Azt tudod,hogy milyen viszonyban van a főnökkel? És egyben milyen típusú maga a főnök? Egyébként a munkádra van/volt már többször panasz? Én férfi vagyok,férfiben volt hasonló piócáskodó kollégám.Közöltem vele,hogy nem a felettesem,és ha szerinte nem tudunk együtt dolgozni,mert annyit hibázok,akkor menjen be a főnökhöz,és mondja el neki.Tudtam,hogy úgyis ő fogja megszívni,mert a főnök tisztában volt vele,nincs különösebb probléma a munkámmal,és ilyen önjelölt árulkodókat nem vesz komolyan.Kiküldte azzal,hogy majd ha nekem van valami problémám,én menjek be.

Miután lepattant a falról, elkezdett jópofán beszélgetni velem,érdekes módon:D

Aztán szerencsére át is helyezték máshová.

2021. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen másokkal is. Sőt kibeszéli őket. De velük egy egy szó erejéig van kapcsolatban és ők elengedik a fülük mellett, de nekem 8 órában kell vele együtt ülnöm egy irodában kettesben.
2021. okt. 30. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez viszont lehet jó jel,mert sokkal kevesebb az esélye,hogy mások támogatni fogják.És én is empatikus ember vagyok férfi létemre,néha túlzottan is,de komolyan mondom,ne legyen semmiféle rossz érzésed! Már több ilyen kollégával összefutottam az évek alatt.Hozz meg racionális döntéseket,hideg fejjel.Nem kell gyűlölni sem,semmi ilyesmi,csak ne hagyd,hogy mentálisan hatalma legyen feletted.
2021. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen ez a nehéz, hogy mentálisan ne engedjem magam fölé, mert én egy nyitott személyiség vagyok és nehéz ezen változtatni, hogy egész nap csendben üljek vele. Viszont amit mondok, jót vagy rosszat abba bele is kapaszkodik.
2021. okt. 30. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Az kellene, hogy akikkel hasonlóan viselkedik, ők is így lépnének fel ellene.

Gondolom "főnöknek szólni nem lehet", mert akkor az a válasz, hogy "ez munkahely, nem kívánságműsor hogy kivel akarsz együtt dolgozni", illetve - ha emberismerete hibázik a főnöknek, elkezdheti, hogy "a másik egy földreszállt angyal és a probléma veled van, hogy nem jössz ki vele jól".

Persze arról se érdemes pletykálni másokkal, hogy "X hogy viselkedik", mert akkor "pletyka van..."

Egyébként "ne aggódj", ha zárkózott lennél, akkor meg azért találna meg a bántalmazó-típusú illető.

2021. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos sokat veszekedünk, mert nem hagyom magam és ezt mindenki hallja, de ránk hagyják, hogy megoldjuk. Azt gondolom, hogy ezt kettőnknek kell megoldani csak úgy nehéz, hogy nem veszi észre amit csinál velem. Érdekes, hogy mindig én húzom fel magam.
2021. okt. 30. 20:10
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem más a módszerem ilyen helyzetekre.

Még a sorkatonai szolgálatom idején fejlesztettem ki. Ez a más emberek tisztelete. Egyenrangúként kell beszélgetni alsóbb és fölsőbbrendű emberekkel is. Ha nem hagyod magad kizökkenteni, ők fognak alkalmazkodni hozzád. El kell engedni a füled mellett a csúnya beszédet, és csak azt meghallani, ami valóban fontos, és mindig higgadtan, normálisan beszélgetni.

Ezt tényleg csak te tudod megoldnai, mások nem szólhatnak bele.

2021. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!