Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lesz az osztálypénzzel?

Mi lesz az osztálypénzzel?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok és évek óta nem fizettem osztálypénzt.

3 éve járok ebbe a suliba, jövőre érettségizem.

Soha nem voltunk túl jó anyagi helyzetben, örülök ha a szüleim a kaját és a lakhatást kitudják fizetni, egyéb dolgokat (pl.: sampon, mozi, ruha, testápoló, stb.) az ösztöndíjjamból fizetek.

Az osztálypénz havonta 2.000 Ft és az elmúlt 3 évben nem fizettem be semennyit (természetesen osztálykirándulni így nem mentem el). Lehet valami következménye ha nem fizetem be?


márc. 21. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Az a következménye, hogy nem részesülsz az osztálypénzből vett dolgokból, pl az osztálykirándulásból.
márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Igen, a ballagáson eléggé megszívhatod.
márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Például, mik a kiadásai egy ballagásnak?
márc. 21. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Egyforma csokor, esetleg egyforma nyakkendő, előtte-utána bankett, plusz a tabló.


Nálunk meg lett vétózva, aki nem fizetett osztálypénzt, nem került fel a tablóra a neve se, a ballagásra eljöhetett, de nem volt se csokra, se nyakkendője, így végül be se állt közénk, az egyik földszinti teremből hallgatta.

márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Hagyd, nem lesz semmi következménye. Egy gyereken nem lehet behajtani és nálad a szülőkön se. Én a szalagavatót hagytam ki, az egész ruhabérlés, táncóra stb sokba került, de nem veszítettem semmit. Az érettségi tablónál pár agresszív ősanya kiszedte belőlem a zsebpénzemet, hogy hát az osztálynak össze kell tartani, mindenki legyen ott a tablón, de őszintén, ki a f@sz nezett rá valaha arra a tablóra? Amit a falra tettek, valószínűleg kukába került, mert az iskolát megszüntették pár év múlva. A nekünk adott fotó verziót én dobtam ki egy költözésnél. Jelentéktelen dolgok.


Ne aggódj miatta.

márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!