Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azok a külföldi diákok akik...

Azok a külföldi diákok akik az országban tanulnak a jövőjüket is itt tervezik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt átlagban (de talán sehogy) nem lehet megmondani, de ti mit gondoltok? Ismertek ilyen embereket?

A külföldi alatt nem a Trianon által “elvesztett” magyar embereket értem (igaz valamilyen szinten ez rájuk is igaz), hanem az ázsiai, arab és fekete embereket…



márc. 31. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akiket én ismerek nem, csak a viszonylag olcsó oktatás miatt jönnek.
márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy


1. Honnan jöttek (van hely ami nagyon veszélyes, pont hogy kimenekülsz onnan és nem csak kalandozni átugrassz egy másik országba, esetleg egy másik kontinensre)


2. Itt szerelembe esnek-e.


Nyilván, akinél a baba is becsúszik, nem is költözik haza, nagyon nehéz lenne, a magyar házastársnak is kéne külföldön munkát találni, magának is, lakást, egyebeket, plusz a házastársnak itt vannak a rokonok akik besegítenek a baba körül.

márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Korábban egy amerikai bank ssc-jében dolgoztam Budapesten, és sok (az évek alatt kb 30+) olyan kollégám volt, akik Mo-n végeztek.

Ez egy kibbbbott rasszista megállapítás lesz, de nekem 95%-ban az jött le, hogy aki Ázsiából jön (közép és kelet-ázsia) az simán itt képzeli el hosszabban is a jövőjét (10-20 éves távlat), a legtöbb még egész vállalhatóan is megtanult magyarul , míg aki Indiából Pakisztánból vagy egyéb helyekről jött, azoknak ez inkább egy ugródeszka NY Európába, amíg nem sikerül felvetetni magukat Angliába vagy egyéb multikulturális országokba.

márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetemen angolul tanulom a szakom, így minden órán több külföldi hallgató van körülöttem, mint magyar, akikkel amúgy tök jókat lehet beszélgetni.


Már nem emlékszem, a srác konkrétan melyik afrikai országból származott, de ő azt mesélte nekem, hogy azért jött ide, mert a munkahelye és a sulink közt van egy szerződés/megállapodás, aminek keretén belül olcsón tudott itt tanulni, annak is nagy részét a melóhelye állta. De ő csakis a tanulmányai miatt volt itt, otthon várta a családja.

Arabokból is voltak, vannak jócskán, nagyon rendesek voltak szinte mind. Akiknél előjött ez a téma, többségük azt mondta, hogy szívesen maradna még az országban, és el is tudná itt képzelni a jövőjét.

Viszont Ázsiából (szintén Közép-, és Kelet-Ázsia), akiknél erről szó volt, szinte mindenki azt mondta, hogy Magyarországon szeretne maradni, legalább a következő pár évben, aztán ugródeszkának használva menne tovább. Közülük többen amúgy már egyetem felénél olyan fix állással voltak, ahol hosszabbtávon is számoltak velük, és már akkor tudták hasznosítani a tanulmányaikat.

ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában nem jellemző.
ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!