Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más országokban milyen módszer...

Más országokban milyen módszerekkel folyik a bullying?

Figyelt kérdés
Egyáltalán van valami különbség ebben országok között?

ápr. 9. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bullyingra gondolsz konkretan? Mert sok fajtaja van... igy kicsit furcsan hangzik a kerdes.
ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minél konformistább és stresszesebb egy közeg, annál jellemzőbb, hogy piszkálják azt, aki kilóg a sorból.


Pl egy balett intézeben, ahol nagy a nyomás, és van 30 filigrán, szőke lány, ott nem lennék az egyetlen barna hajú.



Aztán hogy hogy történik ez, függ a nemektől és intellektus szintjétől.


Nők, lányok tipikusan inkább sz@rt kavarnak, pletykálnak, hátba szúrnak.


Férfiak, fiúk inkább fizikailag agresszívak, verekszenek, megfélemlítenek, extrémebb esetben szexuálisan terrorizálják egymást és másokat.



Egy intektuális közegben, mint pl egy elit egyetemen másféle bullying lesz, mint pl a katonaságnál.

ápr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

Hogy a különböző országokban melyik fajtája van leginkább jelen.

ápr. 9. 19:10
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem lehet országokra lebontani, mégis honnan a fenéből szedted ezt?
ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1 vagyok, ahogy 4 irja, azert kerdeztem vissza, mert nem ertem a logikadat. Ez miert lenne orszagfuggo??
ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mo. és Amerika kivételével eléggé civilizált a világ, tehát nem hinném, hogy pl.: egy Monacoban ilyenekkel kellene bajlódni.
ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak országokra jellemzőbb temperamentumok, de ez szerintem inkább a közeg határozza meg ezen belül.



Pl Amerikában hol? Utah, mormon vallásos ifjúság klub? Melegbár San Franciscoban? Kinn a rez mélyén ahol se csapvíz, se villany? Lenn délen felső középosztálybeli southern belle háziasszonyok között?

ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az iskolákban gondoltam
ápr. 9. 23:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen iskola? Mûvészeti? Katonai? Kisegítő? Milyen közegből érkeznek a gyerekek?
ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egy jobb iskola, nem rosszhírű
ápr. 10. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!