Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárom összetörte az...

A tanárom összetörte az iPhone-omat. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy ültem matekon és egyszer kétszer rálestem a füzet mellett a telómra, mire a tanár elvette. Aztán már majdnem vége lett az órának, mire a tanár elkezdett hozzám beszélni, kb papolni hogy az ő idejébe meg ilyenek, és addig addig hadonászott a mobilommal míg leejtette, és betört a kijelzője... Azt mondja, ő nem hajlandó megtéríteni, mert nem kellett volna baszkurálnom vele, és akkor nem veszi el. De szerintem egy gyökér és nincs igaza. Nem az ára érdekel, hanem az elvek. Anyuékat most nem akarom ezzel zaklatni, mert épp válófélben vannak. Mit tennétek a helyemben? Van másik telóm nem tragédia, de valahogy elégtételt akarok.
ápr. 16. 15:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem az a probléma amiből kihagyhatod a szüleidet. Jelezzék az igazgatónak,elvenni el veheti de az h kárt tesz benne és nem is akarja megtéríteni! Egy iphone nem 2 fillér,ne hagyjátok magatok behúzni
ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%
Ez a tanár felelőssége, az lett volna az alap ha vállalja a javítási költséget.
ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
Az autóját nem viszi be az órára te nagyon okos
ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
33%

Mondd meg szüleidnek!

Lehet, hogy van rá biztosítás. Jellemzően prémium bankkártyával vásárolt termékekre van (pl. Revolut prémium-nál 2500 angol font a törés és lopás kárra).


Ha nincs biztosítás a telefonra, akkor téríttesd meg a tanárral.

Jogellenesen okozta a kárt (a telefon összetörésébe nem egyeztél bele, nem jogtalan támadás ellen védekezett, nem volt szükséghelyzetben, nem jogszabály által megengedett volt a magatartása).


2013. évi V. törvény

a Polgári Törvénykönyvről



NEGYEDIK RÉSZ

FELELŐSSÉG SZERZŐDÉSEN KÍVÜL OKOZOTT KÁRÉRT

XXVI. CÍM

A KÁRTÉRÍTÉSI FELELŐSSÉG ÁLTALÁNOS SZABÁLYA ÉS KÖZÖS SZABÁLYAI

6:518. § [A károkozás általános tilalma]

A törvény tiltja a jogellenes károkozást.

6:519. § [A felelősség általános szabálya]

Aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni. Mentesül a felelősség alól a károkozó, ha bizonyítja, hogy magatartása nem volt felróható.

6:520. § [Jogellenesség]

Minden károkozás jogellenes, kivéve, ha a károkozó a kárt

a) a károsult beleegyezésével okozta;

b) a jogtalan támadás vagy a jogtalan és közvetlen támadásra utaló fenyegetés elhárítása érdekében a támadónak okozta, ha az elhárítással a szükséges mértéket nem lépte túl;

c) szükséghelyzetben okozta, azzal arányos mértékben; vagy

d) jogszabály által megengedett magatartással okozta, és a magatartás más személy jogilag védett érdekét nem sérti, vagy a jogszabály a károkozót kártalanításra kötelezi.

6:521. § [Előreláthatóság]

Nem állapítható meg az okozati összefüggés azzal a kárral kapcsolatban, amelyet a károkozó nem látott előre és nem is kellett előre látnia.

6:522. § [A kártérítési kötelezettség terjedelme]

(1) A károkozó a károsult teljes kárát köteles megtéríteni.

(2) A teljes kártérítés körében a károkozó köteles megtéríteni

a) a károsult vagyonában beállott értékcsökkenést;

b) az elmaradt vagyoni előnyt; és

c) a károsultat ért vagyoni hátrányok kiküszöböléséhez szükséges költségeket.

(3) A kártérítést csökkenteni kell a károsultnak a károkozásból származó vagyoni előnyével, kivéve, ha ez az eset körülményeire tekintettel nem indokolt.

(4) A bíróság különös méltánylást érdemlő körülmények fennállása esetén a k

ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
77%
Milyen suli? Gimibe pl. viszik a gyerekek és használják órán, rákapcsolódnak az interaktív feladatokra. Egyébként igen, vegye meg, te meg kapsz egy osztályfőnökit.
ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
26%

Tanár kárt okozott valahogy rendezze.

"egyszer kétszer rálestem a füzet mellett a telómra"

hát ezt körülbelül el tudom képzelni, mert először is fel kell oldani a képernyő zárat, aztán elkezdted nézegetni amit akartál.....

ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
77%
#16 ez akkor sem jelenti azt hogy eltorheti buntelenul masnak a telefonjat
ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
20%

"Tanár kárt okozott valahogy rendezze."

ezzel kezdtem a hozzászólásomat, mit nem értesz belőle ?

ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
38%
Azt hogy mar egybol arra fekteted a hangsulyt hogy biztos nyomkodta a telefonjat folyamat
ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
93%

Én nem mai csirke vagyok, de nálunk sok tanár azt csinálta (jelzem teljesen jogosan), hogy óra elején beletetette egy dobozba a telefonokat, óra végén pedig visszakaptuk.

Az viszont tényleg gáz, hogy összetöri és nem téríti meg. Szólj az igazgatónak, vagy a szüleidnek.

ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!