Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miert nem kedvelnek az osztaly...

Miert nem kedvelnek az osztalytarsaim?

Figyelt kérdés

Most leszek 10.es, es nagyon nem erzem jol magam az uj osztalyomban. Voltam kollegista is, es onnan is kiutaltak. Nekem az a gyanum, hogy a szobatarsam- aki, amugy az osztalytarsam is- kezdett el valamit terjeszteni rolam. En semmi rosszat nem tettem, eleg szereny vagyok.

Az utolso heten mar haza is jottem a kolibol, mert bar nem tettek szova, de ereztem, hogy nem vagyok kellemes tarsasag. Mar sirva fekudtem le, es csak egy lannyal jottem ki a vegere. Pedig az elejen nagyon joban voltunk. Eleg ertelmes suliba jarok amugy, orszgosan elismert es nagyon nagy dolog, hogy sikerult bejutnom oda.

Szeretnek joban lenni az osztalytarsaimmal. Ev elejen volt egy lany klikk, ami nagyon szimpatikus volt, es szerettem volna oda tartozni. Hat ide is a koleszos szobatarsam kerult be (aki amugy meg nemreg azt mondta, h olyan, mintha a testvere lennek...).

Nem hibaztatom, lehet, hogy valami rosszat tettem, de abban biztos vagyok, hogy egyrol a kettore nem utalhatott meg egy fel kollegium es egy osztaly, egymastol teljesen fuggetlenul, amikor olyan szereny vagyok, h megszolalni sem merek neha.

Es hogy bizonyitekom is legyen, kollegiumi utolso estemen, a ket szobatarsam, mikor mar azt hittek, higy alszom, elkezdtek kifikazni.

A regi sulimbol sok baratom van, de mivel szeretem a tarsasagi eletet, szeretnek beilleszkedni.

Raadasul iden sielni megy az osztalyom, nyilvan ott sem szeretnek "kilogni", foleg, hogy meg sielni sem tudok (eleg ketballabas vagyok).


Kerlek, segitsetek, hogyan illeszkedjek "vissza".


2013. aug. 20. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akik már csak azért is képesek megutálni és megutáltatni másokkal, mert nem vagy hajlandó a s*ggüket nyalni, már bocsánat a kifejezésért, hogy nem úgy viselkedsz, ahogy ők azt elvárnák tőled, vagy csak szimplán azért, mert valami miatt kilógsz a sorból. Ez ellen nem igazán lehet mit tenni. Ha kihallgattad a szobatársaidat, akkor azt is hallhattad, hogy mi a problémájuk veled, ha csupa alaptalan butaság, vagy bagatell dolog, akkor az említett dolog áll fenn. Hogy tudnál visszakerülni a társaságba? Lehetséges, hogy tényleg terjesztenek rólad valamit és ha ez igaz, akkor rá kell cáfolni, vagy szimplán oda kell állni eléjük és megkérdezni, hogy mi a bajuk veled, akkor hátha színt vallanak.
2013. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz annyira ilyen ignoráns tuskók közé vegyülni?

Biztos, hogy olyan szeplőtlen vagy, mint amilyennek látod magad?

Miért nem kérdezed meg tőlük?

Miért nem szarod telibe és keresel más haverokat, akik kedvelnek magad miatt?


Ilyesfajta kérdések cikáztak á az agyamon a kérdésed olvasgatása közben...

2013. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is, és ígérem, ez után az egy megjegyzés után segíteni fogok, mert sajnállak, de hadd emeljek ki egy dolgot:

" eleg szereny vagyok" - nem tudom, érzed-e, de elég ironikus volt ez az egy megjegyzés.

Nézd, aki szerény, az még akkor se mondja azt magáról, hogy szerény, ha még tényleg így is van.

Nem lehet, hogy valamivel megbántottad azt a lányt? Mert én csak erre tudok gondolni, nincs olyan, hogy valaki hirtelen kitalálja, hogy mostantól akkor jól ki fog cseszni veled. Legyél barátságos a lánnyal, és ha elutasítja, már nyugodtan megkérdezheted tőle, hogy mi a baja veled. Ha elmondja, az már egy tanulság neked, hogy mit kell másképp csinálnod.

Most nem akarlak olyan feltételezésekkel fárasztani, hogy túlreagálod a dolgokat, vagy bármi ilyesmi, nem kizárandó, de ezt kifejezetten csak te tudod. Ha kétballábas vagy, az egy remek ugródeszka a barátkozásra, ha valakinek van önkritikája, és tud röhögni a bénaságán, azt nem szokták elutasítani, még akár az is lehet, hogy segíteni fognak neked, hogy tanulj meg síelni, és akár jóban is leszel valakikkel. :)

Én tényleg szurkolok, nem tudom, melyik suliba jársz, nem hinném, hogy oda, ahova én, de az én sulim is "elit", és tudom/remélem, hogy egy ilyen helyen azért válogatott a közösség annyira, hogy ne kezdjenek ok nélkül utálkozásba.

Persze ez nem iskola-, hanem osztályfüggő, de ha az osztály nem jön össze, barátkozz a többi osztályban lévőkkel, vagy a felsőbb évfolyamokra járókkal!

(bár feltételezem, előbb-utóbb az osztállyal is rendeződni fognak a dolgok)

2013. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:

A lányok/nők mindenhol egyformák. Szeretik megcsipkedni a másikat. Hidd el nekem, mindenkiről beszélnek valamit a háta mögött. Azokról is, akik téged kifikáztak.

Azt javaslom, ne csinálj semmit. Maradj olyan, amilyen most. Mindenkinek úgyse tudsz megfelelni. Akik elfogadnak, akzokkal barátkozzál, akik meg nem kedvelnek, azokkal ne törődj. Azt ennyi.

2013. aug. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

az "eleg szereny" kijelentesem nem volt egyertelmu. Eleg szereny vagyok azokhoz a lanyokhoz kepest, akik siman odavalaszolgatnak masoknak, es a hetvegi bulikban kelletik magukat. Ezt nem onteltsegbol mondom, nekem is vannak hibaim, amikkel egyutt kell elnem, csak ugy, mint masoknak is.

Igazabol szerintem az a baj, hogy az a tarsasag (akik amugy mar hosszu evekkel elotte is egyutt volt), nem birt volna el "ket uj tagot", ezert valakinek menni kellett.

Es lehet, hogy magamban mar tudom is a valaszt, azt sem tudom mit keresek itt? Talan mert az volt az almom (szerintem ezzel nem vagyok egyedul), hogy resze legyek egy klassz csapatnak. Talan ennek meg nem most van itt az ideje, vagy az ido megoldja.

2013. aug. 20. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!