Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most akkor merrefelé van a...

Most akkor merrefelé van a helyes út? (Lent részletezem)

Figyelt kérdés

Még tavaly történt (6-os voltam) hogy évnyitó előtt "nagyon jóba" lettem az egyik osztálytársammal(fiú,így értelemszerűen lány vagyok). Nagyon belezúgtam,és próba-szerencse módjára be is vallottam ezt neki,és ebből kifolyólag 12 éves létemre összejöttem vele (úgy hogy erről kezdetben csak mi ketten tudtunk) Valójában,ha belegondolok ezt nem lehetett járásnak nevezni,mert szerintem még mind a ketten "éretlenek" voltunk ehhez,ezért a dolognak kicsit amolyan "gyerekszerelem" feelingje volt. Év végéig "jártam" vele,de (itt van az egyes számú probléma) nem számoltam be erről anyukámnak.

Iszonyatos bűntudatom van,mert mindjárt kezdődik a következő tanév,és én ha jól számolom,akkor körülbelül egy éve nem tudok nyugton lenni ettől a furcsa érzéstől.

A segítségeteket szeretném kérni (és jól esne egy egészen kicsi megértés is),hogy inkább éljem le egész életemet úgy,hogy ezt magamban tartom,vagy álljak elé és mondjam meg Anyukámnak,hogy igen,ez történt.

Egyébként egyetlen ártalmatlan szájrapuszi történt,de semmi más (szerintem még bőven kicsi voltam ehhez,ezért még egy jó adag megbánás zúdult a nyakamba).

Azért kéne minél hamarabb döntenem,mert végül az egész osztály (beleértve a minden lében két kanál,eléggé pletykás osztályfőnökünket is) megtudta a sztorit.

Még mindig nem szántam rá magam arra,hogy elmeséljem ezt anyukámnak...

Voltak esték amikor kimentem hozzá a nappaliba, mondván, hogy nem tudok aludni.Ilyenkor egészen közel voltam a színvalláshoz,de nem sikerült rászánnom magam.

Annyira megkönnyebbülnék ha elmondhatnám neki.

Itt szerintem nem is a "járós" dologgal van baj,hanem azzal,hogy nem mondtam neki igazat,és lehet,hogy nem is túl egészséges ez a rengeteg bűntudat.

Nem mondom,hogy normális válaszokat kérek,mert megértem ha elítélnek ezért,mert szerintem nagyon nem kellett volna ez az egész,továbbá elnézést a hosszú szövegért is.



2013. aug. 28. 22:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Eléggé késő van,tudom ezért megyek is,és előre köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 28. 22:09
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem 12 évesen egy szájrapuszi miatt annyira nem kellene aggódnod hogy ezt elmond.

ha minden igaz lesznek sokkal furább és durvább kalandjaid is pár éven belül.

szóval szerintem ez még simán bevállalható ilyen korban.

meg elvileg ez az időszak lesz mikor felfedezitek a másik nem testét is a pubertás amibe te most kerültél bele és anyukádat úgyis meg fogod őrjíteni mindenféle tinibajokkal :D

2013. aug. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyire bízol meg anyukádban? Szerintem ez a kis szerelem, bevallásod szerint, egyáltalán nem volt rossz, vagy káros. Nem történt semmi. Hidd el, mond csak el, nem lesz semmi, hiszen...nem történt semmi?:) de komolyan, figy. jobb lesz ha bevallod mert egy, nem embert öltél, kettő, tiszta lesz a lelkiismereted. :D Minden ok lesz, sok sikert.:))
2013. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Teljesen egyetértek az előzőkel, de azt még hozzátenném, hogy azért is mondd el Anyukádnak, mert még mindig jobb, ha tőled tudja meg, és nem az ofődtől, vagy bárki mástól. Meg ha mástól tudja meg, akkor azt is megtudja, hogy Ő volt az utolsó, akinek elmondtad, szóval gyorsan mondd meg neki! Mielőtt más.
2013. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes és kedves válaszokat,mindegyikért hálás vagyok!

Úgy tervezem,még ma este el is mondom neki.

2013. aug. 30. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Utólag is sok sikert:D Mi történt végül?:S
2013. aug. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tudom hogy már késő, de én ezt javasoltam volna: Ha úgy érzed nem igazi szerelem , akkor nem érdemes megmondani anyukádnak. Inkább mond meg a fiúnak hogy nem szereted és kész. Ha anyukád megkérdezi: Akkor meg annyira mindegy hisz már úgyis vége, nem? Ha meg szereted a fiút akkor mondd el anyukádnak. 12/F. ( 6. osztály)
2014. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!