Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ideges vagyok az iskolában....

Ideges vagyok az iskolában. Hogy győzzem le?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csináljak.Annyira

félős vagyok.Jól tanulok az órákra felkészülök mégis mindig ideges vagyok mi lesz ha nincs kész a leckém vagy ha felelünk.Néha nem merek jelentkezni félek,hogy rosszat mondok.Emiatt az egyik tanár folyton piszkál.Nem akar megbántani tudom de olyankor rajtam röhög az egész osztály.Hiába próbálok nyugodt lenni nem megy.Reggelente nyugtató teát kell innom.Szerintetek mit tegyek,hogy lépjek túl ezen?Egyedül nem megy?Mármint doki nélkül?


2013. szept. 1. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz mások véleményével!Magad miatt tanulsz, és ha valamit elrontasz, vagy nem tudsz akkor sem dőlt össze a világ!Néha figyeld meg magadat, ahogyan azt figyeled mit fognak gondolni mások.És vedd észre ez mekkora butaság.Lazíts egy picit.Néha csak akkor történik változás ha félelmeinket megpróbáljuk megélni.Azt mondod jól tanulsz.Próbálj meg lazítani egyszer- kétszer.Mi van akkor ha nem sikerül valami?Attól még kapsz levegőt, és az élet nem áll meg!Csak nézz fel az égre, és vedd észre magadat mint emberi lény, aztán vedd észre azt is , hogy nincs mitől félned.Nem azért jársz iskolába, hogy bárikinek megfelelj!Csak magad miatt.És ezt tudatosítsd magadban.

Ne gondolj magadról különböző negatív dolgokat.De ha véletlen így is teszel, vedd észre, és lazíts újra.Azért iszol nyugtató teát, mert még nem próbáltad elfogadni magadat így ahogyan vagy.És túlságosan beazonosultál azzal a gondolattal, hogy meg kell felelned különböző dolgoknak és embereknek.Próbálj tudatosan például rossz jegyet szerezni egyszer.Vagy tudatosan figyelmen kívül hagyni mindenkit mikor felelsz, és nem egy múltbéli beidegződés alapján regálni.

Fogadd el 100%-ig magadat!Indulj ki ebből és próbáld élvezni azt, hogy más szempontból közelítheted meg a dolgokat!Amit félelemnek érzel az csak egy megszokott szempont, egy látásmód részedről amivel beazonosultál, és azt gondolod ez vagy te.Csak próbáld meg élvezni bármit is teszel.És ha ez otthon megy akkor menni fog a suliban is!

Ha úgy érzed nem megy, akkor ne vétózd magad.Csak nevesd ki magad, hogy már megint komolyan vetted a dolgokat.És élvezd tovább amit teszel, ami lehet akár egy felelés is!

2013. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben így lesz.Köszönöm a segítséget.És bocsánat,hogy későn reagáltam.
2013. szept. 21. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem reagáltál későn!
2013. szept. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!