Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy van az, hogy egy osztály...

Hogy van az, hogy egy osztály rád ragaszt egy bélyeget és egész életedben azt kell viselned, még akkor is, ha már egyáltalán nem az vagy, aki akkor voltál?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert most osztálytalálkozókat szerveznek, és ugyanúgy megy az oltogatás, mint régen, pedig elméletileg már felnőtt emberek vagyunk, nem? És nekem rosszul esik, nincs is kedvem így elmenni.

2013. szept. 20. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne menj a tuskók közé.
2013. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj el.
2013. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg azok. Elismerem hogy voltak hibáim gyerekkoromban, de elképesztő hogy még mindig emlékeznek rá és ott rúgnak belém ahol csak tudnak
2013. szept. 20. 21:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány éve ballagtatok el? Mert lehidalok,ha ezt 30 év körüliek csinálják....

A kérdésedre válaszolva,ha úgy érzed ez a találkozó vissza tud rángatni téged a múltba és nem jó hatással lesz rád,tényleg ne menj el. Tapasztalatból mondom.

2013. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak 3 éve, de akkor is gáz, nem?
2013. szept. 20. 21:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell viselned azt a bélyeget.

Ha kedveskedő gúnyolódásról lenne szó, az rendben van. Hisz az embernek nem szabad elfelejtenie honnan indult és abban benne vannak a régi gúnynevek is. De te azt írod, hogy "Ott rúgnak beléd ahol tudnak".

Ez 2 dolgot jelenthet: (nem ismerlek, úgyhogy kérlek ne érts félre)

1, Túl sértődékeny vagy.

(Nekem is van olyan bece nevem amit régen útáltam, de ma már mosolygok ha úgy szólítanak.)


2, Igazi buta bunkók a volt osztálytársaid.

Akkor viszont tényleg ne menj el. Adj nekik még 10 évet, hát ha megkomolyodnak.

2013. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

rám is ragasztottak egy bélyeget...csonttörő voltam:)

gondolom nem kell sok ész mi miatt kaptam ezt a nevet.

ha még most is találkozok némelyik osztálytársammal a volt időkből, szemlesütve mernek kezet fogni, és ha kicsit is elragadtatom magam a beszélgetés közben és kicsit hangosabban ebszélek, látszódik rajtuk a félelem érzet.

ugye, nekik nem volt szép, de én nagyon élveztem a sulis éveket.

de hát felnő az ember, szent a béke mindenkivel.

2013. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló vagyok.Én 2 éve érettségiztem le. Gondolom nálad sem a becenevek adogatása volt a legnagyobb probléma,hanem lenézés,csoportban kiröhögés.... eltaláltam?

Szerintem is,ezt most hagyd ki és majd egy kb. 10 év múlva rendezettre menj el először. A főiskola/egyetem agyilag nem tesz éretté senkit még,hogy nagy változás következzen be,de "családalapító korban" van esély rá,hogy még ők is normálisabbak lesznek.

2013. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek,ha így érzel,ne menj el,nemsokára nekem is osztálytali,de eszem ágában nincs elmenni,pont ezért mert ilyen osztály volt,hogy volt egy banda akiknek az volt az állandó szórakozásuk hogy másokat kigúnyoljanak,kinevessenek,de mindezt úgy h az illető is meghallja..egyébként sajnos tényleg így van,ha rádragasztanak egy bélyeget azt nehéz elfelejteni,pl. volt egy osztálytársam,ducibb lány volt,mindig csúfolták is ezért,és hiába fogyott le,mindig ő maradt a dagadék meg a kismalac az osztályban
2013. szept. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazából onnan indult ki az egész, hogy álmodozó típus voltam és mindig le voltam maradva egy lépéssel, plusz amit nem értek, azt nem szégyellem megkérdezni. Egy sznob köcsög banda úgy látszik, akik elméletben tökéletesek, így akinek van egy kicsi hibája azt kizárják a társadalmukból.
2013. szept. 22. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!