Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért alulmotiváltak, depisek...

Miért alulmotiváltak, depisek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a vilag egyre "gyorsul", egyre stesszesebb, a tul sok stressztöl meg "ki lehet egni". Minimalis szükseglet, hogy neha ki kell pihenni, ellazulni, es erre nem, nem mindig vagy csak ritkabban van idö. Azert ilyenek a "mai"-ak a korabbi generaciokhoz kepest, mert ahogy idlben visszefele megyünk, az "akkori" fiataloknak ez egyre kevesbe volt igy. (Hova vezet ez??)
2013. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Túl kényelmesek, nem értékelik azt, ami van. Túlzott elvárásaik vannak, de sokan nem akarnak dolgozni érte, csak az előnyöket várják.
2013. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van.Meg az is lehet,hogy nincsen motivációjuk,nincs igazán miért felkelniük,nincsen biztos jövőképük,nincsenek önmagukkal megelégedve,esetleg nem jól bánnak egymással,a média rossz hatása is lehet,vagy megoldható dolgok sem sikerülnek neki,nincsen sikerélményük,vagy nem jó családban nőttek fel...vagy...ezer oka lehet.
2013. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
71%

Nos, minden generáció valamiért rosszabbnak látj a következőt, de az emberi tulajdonságok mindig ugyanazok maradnak. A kedves kérdező generációja is biztosan lustának és motiválatlannak tűnt az előző nemzedék szemében.

Ettől függetlenül, a mai életmód biztosan befolyásolja a tizenévesek lelki világát. Az ipari forradalom ötödik, hatodik, hetedik hulláma mostanra teljesen technológiafüggő társadalmat épített ki, (lásd: Kiborg elmélet) és a modern jóléti társadalom ezzel kombinálva nagyon sokszínű, de nagyon stresszes életteret generál.

A hagyományos társadalmi szervezőerők (egyház, nagycsalád, helyi közösség) már egy jó ideje válságba kerültek és ma nincs olyan szervezőerő, ami a társadalom gerncét adná. Ez egyfajta morális vákuumhoz vezet.

Röviden, ez egy nagyon hosszú folyamat, ami körülbelül 150-170 éve kezdődött el, az első ipari forradalommal, és mélyen alakítja át a nyugati társadalmakat. Ennek a folyamatnak betudjató, szerintem, hogy a következő generáció véltalannak, alulmotiváltnak tűnhet - alkalmazkodni próbál a változó világhoz.

Összefoglalva, nem hiszem, hogy emberi értékben, tudásban, tulajdonságokban a mai fiatalság bármiben más lenne az egyel, öttel, tízzel, ötszázzal, négyezerrel korábbi generációnal. A társadalmi környezet változása azonban nagyon vissza tud tükröződni az egyéni és a közösségi tudatukban. Ezt csak tusatosan, az emberi közösségekre, iskolai, családi, baráti kapcsoaltokra támaszkodva lehet elensúlyozni, változtatni. Az életmódjukat nem lehet átalakítani, de a negatív aspektusokat lehet halványítani, szerintem.

Remélem, őgy azért érthető.

2013. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy embert két dolog hajthat előre. A félelme valamitől, és a vágy valami felé. Ha nincs célom, nem fogok elindulni. Ha nem félek, nem fogok elindulni. Mindenem megvan, és célom sincs, akkor mégis mért mozognék? Ergo egy helyben üldögélve unatkozok, az unalom meg mindig befordultságot, és depressziót, később meg inkább "feladom" dolgot eredményez. Szerintem.
2013. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz,de a félelem nem mindig hajtja előre az embert,van,hogy inkább visszafelé.
2013. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az igazi félelem kihozza belőlünk az "állatot". Ha úgy érzed, hogy sarokba vagy szorítva, akármilyen "gyámoltalan" kislány is vagy, elkezdesz karmolni, sikítani, vergődni! :)


Attól nem félünk igazán, amit nem ismerünk eléggé (hogy mennyire veszélyes is ránk nézve). A tudatlanságunkat pedig később valakinek a rovására írjuk, hogy nehogy nekünk kelljen elvinni a balhét, hogy "mért nem csapkodtam eleget, amikor elkezdtem rászokni az ártalmas dologra. Jah mert nem néztem utána, hogy milyen következményei lesznek? Inkább rövidtávú sikerek miatt eldobtam a jövőm... Ez a hiba nem róható fel senkinek, csak magunknak...

Tehát nem féltünk eléggé tőle, hogy meneküljünk! :) (mert azt hittük, tudjuk mivel van dolgunk...)

2013. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nekem nincsen "igazi" félelmem,kösz a választ.
2013. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

öhm ez azért kiegészítést kíván, ha már "osztom az észt", mert ez is olyan, mint két autó. A legstabilabb az, ha van első, és hátsó hajtásod is (4WD), mert akkor a múltból menekülve, de a jövőre fókuszálva haladsz. Ha csak első kerék meghajtású vagy, akkor "élvezed" a csúszkálást, nincs félelmed, de nem is olyan dinamikus a haladásod. Viszont a kemény "autók" a hátsókerekesek. Ha nagyon hirtelen akarsz kitörni a múltból, akkor először félre visz az autó, majd kicsúszol. (erőszakos lehetsz, mert a félelmeid "ellen" minden olyan eszközt felhasználsz, ami elősegítheti a menekülésed. Másokra nem leszel tekintettel, és veszélyes leszel magadra is.) Természetesen ha idő közben észreveszed a "driftelést", akkor visszavéve a félelmeid elől való menekülési kényszeredből, egészséges módon gyorsulhat az életed, olyan irányba, ami a félelmeidtől távol van, de ilyen embert keveset ismerünk, és leginkább csak a mozivásznakon sikerül "megtartani" az életünk "szekerét", ha a félelmeink hajtják. :)


Szóval maga a félelem nem elég szerintem. (elnézést a bugyuta példáért, de fiú vagyok, ennél jobbat nem találtam. :D)

2013. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
mert ez is olyan, mint (nem két autó, hanem) az autók meghajtása (négy kerék, első kerék, hátsó kerék). (elnézést, ezt elírtam, remélem mást nem... :) )
2013. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!