Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozó fiatalok, igaz hogy...

Dolgozó fiatalok, igaz hogy nagyon kell "hajtani" a munkahelyeken?

Figyelt kérdés
Manapság mindenki panaszolja a nagy munkatempót.Nincs megállás,hajtok egsz nap,mondják.Mivel betegségem miatt,2 éve nem dolgozok,nincs tapasztalatom csak nézelődök.Legutóbb csatornát építettek az utcában,kb 12 ebber lődörgött lapátnyélre támaszkodva.Lesték a gépeket,néha össze takarították az elszórt földet.Azt is csak úgy tessék-lássák módra,150-160 nettóért.Ők is panaszkodtak,mert sütött a nap és meleg volt,ami szerintük:nem embernek való idő,ilyenkor nem szabadna dolgozni!? A polg.mesteri hiv.-ban járva,3-4 nő ásít egy szobában,munkaidőben vásárolnak stb.25 éves fickó ,semmi képzettsége,nem vállal építőiparban munkát,mert azt "nem neki találták ki".Mégis árulja már el valaki,hol van az a nagy munkatempó??

2013. szept. 22. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg rendes munkahelyekre is benéztél (például gyárak, multicégek stb), ahol a dolgozók többi 90%-a termeli a GDP-t nap mint nap?
2013. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
No most ráhibáztál, tisztelt válasz író!Pont egy gyár a munkahelyem-a tüdő betegségem is onnan van,-vasöntöde ismerős hely neked? Örülj neki ha csak gép melett kell állnod,az semmi,cnc szerszámgépek,monoton kicsit az igaz.Télen-nyáron tető van feletted,fürdő stb.Hát volt szerencsém megismerni a gyári munkát,persze a lusta embernek semmi nem jó!
2013. szept. 22. 22:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1nél a pont

én olyan hipermarketet nem láttam, ahol az emberek ráérnének beszélgetni.

szerencsétleneket széthajtják azért a 7-80 ezer ft-ért.

2013. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as ka!Most a boltosokat sajnáljam,és utána majd kiket?

A hűvös boltban csak kibíjrák v.hogy,én már 12 évesen a mezőn dolgoztam kánikulában.Később vas öntődében évekig,nem sokan tudják itt M.o.-on mi a MUNKA!

2013. szept. 22. 22:48
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, ez nem önsajnáltató verseny!

Én pl. egyszerre vagyok vegyi, biológiai és sugárveszélynek kitéve, mégse mondom, hogy milyen jó dolga van a titkárnőknek...

2013. szept. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ÖS A főcím alatti kis betűs részt is olvasd el!Ne a kommentemre reagálj, jó?!
2013. szept. 22. 23:05
 7/12 anonim válasza:
100%
Én is hipermarketben dolgozom és én biztosan megdolgozom a pénzemért. Nő létemre több 100 kilót megemelek, 10-20 km-t legyalogolok egy műszak alatt. Beszélgetésre nincs idő, de még WC-re is úgy megyek, hogy futólépésben, mert annyi munkám van, hogy csak kapkodom a fejem. Folyamatos stressz, kapkodás, idegesség, fizikai megerőltetés mindennap. Ezektől függetlenül azért elvárják, hogy mosolyogjak a vásárlókra és legyek türelmes velük. Mindennek ellenére én szeretem ezt a munkát, mert jobb, mintha egy irodában ülnék és unalmamban a falat kaparnám egész nap és úgy kellene tennem, mintha csinálnék valamit. Tehát igazából nem akarok panaszkodni, csak a kérdésre válaszoltam.
2013. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Ne csináljatok már úgy mintha az élet lényege az lenne, hogy az ember kihajtsa a belét is hogy 40 évesen megrokkanjon.

2013 van. Teljesen normális hogy légkondícionálóval szabályozzák a hőmérsékletet ott ahol lehet. Ez nem privilégium. Sajnos a mezőn, a csatornázásnál meg a vasöntödében ez nem megoldható.

Ha van olyan munkáltató aki megteheti hogy havi 150 nettót fizet egy kis földlapátolásért akkor tegyen úgy. Neked attól nem lesz rosszabb. A tescoban nem fognak kevesebben fizetni azért mert a munkás megkapta a 150-et. Nincs köztük kapcsolat. Egyszerűen csak irigy vagy és frusztrál hogy nem a tied az a meló.


Az építőipar nem való bárkinek. Egy 40 kilós kezdő jogász aki az elmúlt 6-8 évet a könyvtárban meg az egyetemen töltötte, nem szívesen megy dolgozni olyan emberek közé akiknek a szókincsük alig haladja meg a 100 szót és a napjuk fénypontja mikor meló után leihatják magukat.


A nagy munkatempó nem ugyan azt jelenti mint a nagy munkatempó 40 évvel ezelőtt. Rengeteget fejlődött már a technika.


Haladjunk a korral emberek

2013. szept. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem te csak kötekedni akarsz. Eddig senki válasza sem tetszett, aki nincs azonos állásponton veled. Én elhiszem, hogy szar otthon, hiányzik a melód, és ezért utálod azokat az embereket akik dolgoznak. Nézd, én br. 250-ért napi 6 órát ülök egy szép irodában, napi 3-4 órás melóim vannak, a nap többi részében kávézgatok, internetezgetek, skypolok a barátnőimmel . Ha úgy érzem, hogy szabira van szükségem, a főnököm szó nélkül megadja, mert azt a munkát amit végzek kifogástalanul csinálom. Nem teperek, de nem is lébecolok. A saját tempómban csinálok mindent, úgy ahogy nekem jól esik, ezért nincs hiba a munkámban. Dolgoztam japán multinál, ahol kihajtották a belemet is és kiszúrták a szemem bruttó 180 ezerrel. Utáltam és nem végeztem lelkiismeretesen.
2013. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bumbi02 ***** válasza:
100%
Hát kérlek, én szakács vagyok. Nem meglepő, egy szakács a konyhán dolgozik ugyebár. Ennek ellenére a konyhán egy szezon alatt 12 kilót fogytam le, 20 éves létemre. Nincs időm enni napközben, amit meg este enni tudok, azt az egész napos stressz viszi le rólam. Nem ritkán reggel 9től hajnali 2ig dolgoztam megállás nélkül, de mondjuk az átlag a 12 órázás. Egy szezonban - 4 hónap alatt - 6 szabadnap. Az összes többi napon 10-12 óra meló. Aztán alvás. Szívesen várlak megnézd, hogy hogyan "lustálkodunk" egésznap...
2013. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!