Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Másnak is ilyen nehéz a felelés?

Másnak is ilyen nehéz a felelés?

Figyelt kérdés
Otthon egész jól betanulja az ember,azt gondolja,hogy na ebből lesz egy 4es. Aztán kiáll mindenki elé,és hirtelen szinte minden kimegy a fejéből és csendesen áll,legszívesebben eltűnne és elbőgné magát. Milyen lelki okokra vezethető ez vissza?

2013. okt. 4. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi lelki oka nincs. Ideges vagy felelés előtt és ennyi. Próbáld magad megnyugtatni valahogy, pl azzal, hogy alaposabban tanulsz.
2013. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ezzel èn is ìgy vagyok.
2013. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad a bajt: "betanul".

Magolsz, és izgulsz, hogy a "verset" jól add vissza.


Ilyet sosem csináltam, ezért nem volt ilyen gondom.

Amit megtanultam, azt megértettem, magamévá tettem. Ez ad egy bizonyos magabiztosságot (nem azt jelenti, hogy az ember nem izgul!), emiatt nem felejtem el a feleléskor a dolgokat, hiszen tényleg TUDOM őket, nem csak bemagoltam.


Ha valamit nem néztem át rendesen, akkor meg úgyis mindegy. :D


Szóval nem lelki ok, hanem rossz tanulási módszer.

2013. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Hát úgy kéne csinálni, hogy nem szószerint a dolgokat, hanem először készítesz egy vázlatot a felelésre. Pl. biológiából ha egy állatról van szó, először elmondod mondjuk a testfelépítését, aztán az élőhelyét, aztán a táplálkozását, aztán a szaporodását mondod el. :)
2013. okt. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!