Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha még csak 9....

Mit csináljak, ha még csak 9. -es vagyok és máris utálnak az osztályban?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó tanuló vagyok, főleg a reál tantárgyakból vagyok jó és az osztályban, mikor a tanár kérdez valamit és én tudom a választ, a tanár meg esetleg megdicsér, vagy csak mondja, hogy ügyes, akkor a többiek már fújolni kezdenek meg ilyesmi..

Aztán múltkor egyik órán hiányzott a tanár, ezért az ofő jött be és mondta, hogy beszéljünk arról, hogy ki hogy érzi magát, meg milyenek a tanárok és a többik mondták, hogy ők utálják a matektanárt, mert nem magyaráz el semmit, meg izé(de amúgy ezek az emberek, akik elvileg nem értik, amit a tanár mond órán, végigpofázzák az egész órát, szóval....), én meg mondtam, hogy én értem, amit mond, erre már egyből fel voltak háborodva és lecsesztek, hogy hagyjuk már, én úgy is mindent értek, mert egy hülye stréber vagyok, meg ilyesmi..

És amúgy van egy csaj az osztályban, aki nagyon népszerű, nem csak az osztályban, hanem kb. a fél suli ismeri, és ő az, aki állandóan kibeszél a hátam mögött, meg már az osztály felét ellenem fordította...

Mit csináljak?

15L


2013. okt. 28. 08:07
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Ja és az a baj, hogy az ofővel ezt nem tudnám megbeszélni, mert ő is szereti ezt a csajt, aki mindenkit ellenem fordít és úgyis csak az lenne, hogy neki adna igazat, aztán még többen utálnának, mert árulkodós vagyok...
2013. okt. 28. 08:10
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

"aztán még többen utálnának, mert árulkodós vagyok"

Ez nagyon igaz, semmit nem érnél el az ofővel.

Sajnos a suliban általában lenézik a jó tanulókat. Szappanoperát csinálnak maguknak, mert ugye ott élik a fél életüket, és amúgy unatkoznának. Márpedig ehhez kell pár szereplő, akiket utálnak. Erre a legjobb a csúnya, kövér, szemüveges, ügyetlen, stb., és aki okos, mert ugye az stréber. Szóval kiosztottak neked egy szerepet, de rajtad áll, hogy el is játszod-e.

Próbálj semleges lenni és átnézni rajtuk. Keress olyan barátokat, akik nem álltak be ebbe komédiába.

Sajnos jobb ötletem nincs, ugyanis a nyílt konfrontációból nehéz lesz jól kijönnöd. Próbáld inkább elérni, hogy beleunjanak a témába, és más elfoglaltságot találjanak.

2013. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. okt. 28. 08:53
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
A csajjal ne foglalkozz. Egyszerűen irigy rád, amiért neked van eszed dolgokhoz ő meg esetleg a saját hibájával együtt még hülye is. Ezért hangol ellened mindenkit. Nyugi nem vagy egyedül. Nekem még is volt ilyen szép osztálytársam/társaim. Engem pl egy idő után szórakoztatott, hogy mennyire zavarja őket, hogy én tanulok, és tudok. Elkezdem mégjobban tanulni, ezeknek az embereknek, főleg a felbujtó irigynek meg majd szét robbant a feje minden órán, az irigységtől. Úgyhogy csak azt tudom tanácsolni, ne menj árulkodni, ne foglalkozz vele, húzd ki magad, légy rá büszke amit tudsz, és mosolyogj amennyit tudsz. (Az ilyen embereket az zavarja a legjobban, ha látják, hogy nem érdekel amit csinálnak, nem tudnak kikezdeni, vidám vagy, és jó kedved van.)
2013. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
20%
Én az osztálytársaiddal értek egyet. Van egy probléma a matek tanárral, nem magyaráz rendesen, így ezeknek az osztálytársaidnak nem fog jól sikerülni az érettségije, nem tudnak bekerülni reál főiskolára, max ha külön órát vesznek. Ezt elkezdenék intézni, azzal, hogy jelzik az osztályfőnöknek, és erre jössz te, aki gondolom matek tanárhoz jársz, vagy csak téleg ilyen az agyad és totál elcseszed a petíciójukat azzal, hogy szerinted jó a tanár. Hitelteleníted a jogos igényüket.
2013. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

Először is ne foglalkozz azokkal az osztálytársaiddal akik kibeszélnek!Mert nem azért vagy suliba, hogy bárkinek a véleménye hatással legyen rád.Magad miatt tanulsz elsősorban!

Csak egy dolgot tehetsz!Elfogadod az ott kialakult nézőpontokat, még ha azok cinikusak is vagy bunkók!

Őrízd meg a jó hangulatodat őtőlük függetlenül.Tudatosítsd, hogy nem az osztálytársaid, vagy a tanárok miatt vagy ott, hanem azért, mert erre van szükség, hogy tovább fejlődj az életedben!

Tanuld meg elfogadni az emberek milyenségét, de tudd azt közben, hogy nem lehetnek rád hatással.Hangulataidat mindig te határozod meg a hozzáállásoddal!

Tehát csak tedd a dolgod, tanulj, és tudd azt, hogy miért vagy ott!

Ha nem reagálsz őrájuk csak teszed a dolgod, előbb-utóbb nem fognak piszkálni, mert csak addig látják értelmét amíg azt látják hatással van rád.

De igazából ha tudatosul benned, hogy miért vagy ott, hidegen fog téged hagyni, hogy mit gondolnak, vagy mit mondanak az osztálytársaid.

Tanulni vagy suliban.És a lényeg, hogy tudd mi a dolgod és jól érezd magad mindentől függetlenül!

2013. okt. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Szóval az én hibám, hogy amíg én figyelek órán (és amúgy sose jártam semmiből külön tanárhoz), ők végigpofázzák az egészet meg végigröhögcsélik és meg se próbálják megérteni?
2013. okt. 28. 08:59
 8/38 A kérdező kommentje:
08:53, 08:57 köszönöm
2013. okt. 28. 09:02
 9/38 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, ez hülyeség, hogy a tanár rossz és azért nem tudják az anyagot, meg az érettségijük is rossz lesz miatta.. Aki akar tanulni, az úgyis fog. Ezt már csak magamról is állíthatom, voltam olyan helyzetben, hogy azt hittem, a tanár szar, elkezdtem otthon RENDSZERESEN tanulni, és megértettem a dolgokat. Még hogy a tanár miatt nem kerülnek be a kiválasztott egyetemre vagy fősulira.. Ekkora baromságot! Könnyű mindent a "hülye tanárra" kenni, igaz?!

Kedves kérdező, csak azt tanácsolom, mint az előzőek. Ne foglalkozz velük, nézz át rajtuk, szerezz barátokat. Majd pár év múlva, ha találkoztok, nézd meg, hogy belőle és belőled mi lesz. :)

2013. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Bocsi, az 5ös válaszolónak ment volna.

Utolsó voltam.

2013. okt. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!