Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, Ti szoktatok a...

Tanárok, Ti szoktatok a diákotok lelki állapotával foglalkozni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye a kérdés.., már régóta érdekel, hogy a tanárok csak azt látják, hogy mennyit tanul egy-egy diákja, vagy bele gondol a lelkivilágába is, ha pl. látszik, hogy valami nem oké?
2014. jan. 18. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez tanárfüggő. Régi osztályfőnököm nagyon rendes volt. Mindenkinek segített mindenben amiben bírt, és mindenkinek törődött a lelki világával, de sok tanár pont leszarja. Nem előírás nekik, embertől függ.
2014. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azzal tisztában vagyok, hogy ez nem előírás náluk, nem kötelező dolog. Csak kíváncsi lennék tanárok véleményére is, legalább így látatlanban. :)

2014. jan. 18. 14:18
 3/4 *Nekomimi* ***** válasza:
72%

Szia :)

Igaz nem vagyok tanár, de szerintem a legtöbb tanárt egyáltalán nem érdeklik a diákok. Nekem 14 év suli alatt egy olyan tanárral volt szerencsém találkozni, akire tényleg azt lehetett mondani, hogy rendes.

Viszont volt egy biológia tanárnőnk általánosban, akit mindenki gyűlölt pontosan amiatt, hogy ott szényenítette meg a diákokat, ahol érte. Sosem felejtem el egyik osztálytársamnak mit mondott az a szemét nő. Idézem szó szerint : "Te is olyan leírhatatlanul buta ember leszel, mint anyád... "

2014. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon jó a kérdés felvetése. Nem vagyok tanár. Három gyermekem van. és kezdem azt hinni hogy a tanárok visszaélnek azzal hogy azt hiszik hogy mivel gyerekekkel foglalkoznak mindent megtehetnek. Azok gyengébbek náluk. Úgyse hallja senki amit mondanak. Ha tudnák hogy gyerekeim milyen mondatokkal jönnek sokszor haza. Kinek mit mondanak...Amikor legközelebb találkozom a tanárral beugrik és más szemmel nézek rá. A fogadóórán mindegyik a legjobb arcát mutatja de....A legutolsó mondat valószínűleg mélyen beleégett abba a személybe akinek ez szól. Még nekem is fáj. Minek megy el az ilyen tanárnak. Ha pedig valami nem kerek nem hiszem hogy ott a zárt ajtók mögött kell ezt a gyerkeken levezetni. Nem tudom hogyan lehetne ezeket a "szabálytalanságokat" kontrolálni. Még az én ifjúkoromból is emlékszem hasonlóra. Engem a magyartanár nem bírt (én imádtam a magyart) Nem bírta elviselni és félév előtt megkérdezte ki akar felelni, én nem jelentkeztem mert teljesen kerek jegyre álltam (3-as, ott ennél jobb nemigen volt) . Erre

felszólított hogy bukásra állok. Kérdeztem hogy miért. Erre odajött a naplóval és a szemem láttára beírt órai munkára 5db egyest. Így utólag szerintem nem volt teljesen ép ez a pasi. Valamilyen komplexusa lehetett amit ott akart helyrebillenteni a 15-16 éves gyerekek között.

2014. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!