Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Zaklat az osztálytársam, mit...

Zaklat az osztálytársam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok, 18 éves. Az osztálytársam egy srác, ő 19, és nem hagy békén, mindig jön, és arról beszél, hogy vissza akarja szerezni a barátnőjét, és segítsek ebben neki. nagyon durva dolgokat vár el (adjam meg a fészbuk jelszóm, telefonbszámom, stb.) és amikor közöltem hogy többet nem óhajtok vele beszélni, erőszakhoz is folyamodott(addig szorította a karom a falhoz, amíg nem lettem újra hajlandó vele beszélni. ellenkeztem de nem engedett!). Néha szexuális töltetű dolgokat is sugall (pl. jössz szobára? ne aggódj csak vicceltem. meg mindig olyanokat mond, hogy megakar már nagyon dugni valakit, mert már rég nem dugott). Ez szerintem elég indok lenne, hogy beszéljek az igazgatónővel, de attól félek, hogy elmondanám mi történik, és a dolog egy "enyje-benyjével" lezárulna...a fiú (gábor) meg tovább és durvábban csesztetne, és nagyon erőszakhoz folyamodna...Ezzel kihez kéne fordulnom és mit tudok tenni? Magamtól már próbáltam levakarni de levakarhatatlan. Bármit mondok neki, nem érdekli.
2014. jan. 22. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg szólni a szüleidnek vagy a srác szüleinek és mond el hogy mit csinál!!!
2014. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úristen, jó nagy szívás, hogy téged is piszkálnak, de remélem nem lányként bántott téged :S
2014. jan. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
amúgy írhatsz privátot, mert elég depressziós lettem, hogy piszkálnak
2014. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a szüleimnek már szóltam, mint ahogy leírtam fent is, köszönöm, hogy elolvastad, első hozzászóló.

Második hozzászóló, én nem depressziós vagyok, csak félek. Mert ez egy elmebeteg, papírja is van róla és állítólag késsel fenyegette a volt barátnőjét is. Úgyhogy ezért félek tőle.

2014. jan. 24. 10:08
 5/7 anonim ***** válasza:
nem írtam, hogy depressziós vagy, az én vagyok
2014. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ravel ***** válasza:
100%

Azt te tudod csak megítélni h az iskoládban milyenek a tanárok. Rendes-e annyira az igazgatónő, hogyha bemész hozzá és elmeséled a sztorit akkor fog-e valamit tenni, illetve próbálja-e úgy megoldani a helyzetet, h azért veszi elő a srácot mert rosszul viselkedett nem pedig megnevez téged. Esetleg fordulhatsz iskolapszihológushoz is -ha van- elvileg neki nem szabadna elmondani h kitől jött a panasz, ha ezt külön kihangsúlyozod h nem szeretnéd (a rendesebbje enélkül sem mondaná el).

Ami tényező lehet még, h van-e a srác ellen annyi indok h kicsapják. Neked milyen a suliban a megítélésed? Ha ilyen panasszal fordulsz a tanári karhoz akkor fognak-e neked hinni? Szoktál-e visszabeszélni vagy illetlenül viselkedni stb. Ha jól tudom akk 18év a tankötelezettség szóval ha van kellő oka az iskolának el is küldheti.

Szerintem valakivel próbálj meg erről beszélni az iskolában - esetleg először úgy, h adott felnőtt akihez fordulsz mit javasol neked. Szóval úgy add elő h tanácstalan vagy és ne azon legyen a hangsúly h mekkora egy szemét a másik, hanem h te félsz tőle.

Mindenesetre próbálj meg minél kevesebbet egyedül lenni, h ne tudjon "elkapni" ilyenekkel. Mert gondolom akkor hozza fel ezeket amikor egyedül talál és nem mások előtt...

Remélem tudtam segíteni, kitartást kívánok - tényleg nem egy szép helyzet :/

2014. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, Ravel!

Jó tanuló vagyok, nem szoktam visszabeszélni. És ez az ember egy másik lányt már ugy befenyített, hogy a szülei kísérgetik az iskolába...Erről tud a tanári kar is, ezért nem értem, hogy miért nem tettek még semmit. Ergo hinni fognak nekem. Ma beszélek az ofővel. Amugy esti iskolába járok.

Van, hogy már nem az iskolában, hanem a suliból hazafele csinálja a fesztivált.

Nemrég volt a szalagavatóm, és velem jött az unokanővérem. Akkor is odajött hozzánk, gondoltam, nem zavarom el, mert nem viselkedett rosszul, és nem akartam a uncsitesóm előtt kicsapni a hisztit, hogy húzzon el, mert szerintem nem értette volna, hogy miért csinálom. Az egyébként vidám beszélgetés fél óra után átcsapott erőszakosabba, amit az unokatesóm is észlelt, és próbálta lekoptatni a tagot. Akkor közölte a srác h hazamegy. Mi még maradtunk a bulin, egy kis idő múlva viszont mi is mentünk. Erre összetalálkoztunk vele a folyosón, és velünk jött a buszig. az úton az uncsitesómnak elege lett belőle, és közölte vele, hogy egy idióta. erre felkapta a vizet, és elkezdett kiabálni, mindenféléket mondott a csávó. énmeg véletlenül legyökereztem a viselkedéséért, amire olyan fenyegetéseket kaptam, hogy "tudod k.vára megérdemelnéd, hogy megverjelek" meg "ha állatok lennénk, már rég széttéptelek volna". Elmebeteg, és nem tagadható. Utána lehiggadt és békülgetni próbált. De úgy gondolom, hogy ez elég indok, hogy beszéljek az ofővel, vagy az igazgatóval, mert nekem nincs módom testőröket állítani magam mellé, hogy kísérgessenek, de nem is akarok úgy iskolába menni, hogy rettegnem kelljen és a hátam mögé nézni...

BOCSI, HOGY HOSSZÚ LETT.:)

2014. febr. 4. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!