Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hülyén kell fogalmaznom, mert...

Hülyén kell fogalmaznom, mert ez a szabály, igazából nem is nagyon ez a kérdés lényege, de szóval mi a megoldás a lopások ellen?

Figyelt kérdés
Van egy weboldalam, amin ülönleges, egyeid információk vannak.Szeretném levédeni.Jobb egérklikk és kurzorral kijelölés már tiltva van, de a billentyűzet kombinációk még nem.Pontosan tudom, hogy 0% védelem.Mindenhol utána kerestem, de a legtöbb ember nem a lényeget mondta, csak azt, hogy ez semmit sme ér.Csak, hogy ez engem nagyon nem érdekel.Megszeretnék mindenkit kérni, hogy ne vitatkozzanak velem erről, hanem linkeljenek!Profik úgysem látogatják naponta az oldalam!És én sem vagyok profi, nem értek túl sokat ehhez!Ha valaki tudna bármi kódot ajánlani, akkor kérem illessze be ide, vagy adja meg a rámutató linket!Hát igen, ennyit tudok, nem baj.Nem a véleményetek érdekel,csak segítséget szeretnék kérni!Olyan kódot keresek, ami letiltja a billentyű kombinációs lopást az oldalról és akódját egy pillanat alatt be lehet illeszteni.Vagy, ha vannak egyéb trükkjeitek, azt is szívesen meghallgatom.Sürgős!
2010. ápr. 5. 01:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Esetleg ezzel:

1.

<html>

2.

<head>

3.

<script language="javascript">

4.


5.

function onKeyDown() {

6.

// current pressed key

7.

var pressedKey = String.fromCharCode(event.keyCode).toLowerCase();

8.


9.

if (event.ctrlKey && (pressedKey == "c" ||

10.

pressedKey == "v")) {

11.

// disable key press porcessing

12.

event.returnValue = false;

13.

}

14.


15.

} // onKeyDown

16.


17.

</script>

18.

</head>

19.


20.

<body>

21.

<form name="aForm">

22.

<input type="text" name="aText" onkeydown = "onKeyDown()">

23.

</form>

24.

</body

25.

</html>

De ettől még megtudják nézni a Source információt (és abban benne van az szöveg amit védesz). Ez nem profi szint, a Firefoxban a View tab alatt alulról a második gomb. Elméletileg azt is lelehet tiltani de nem értek hozzá, még nem láttam oldalt ami azt is letiltotta volna.

2010. ápr. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha lenne erre egy kód, akkor biztos lehetsz abban is, hogy két nap, vagy egy hét múlva meglenne a törése is.


+ Különben is, ha annyira félted az információt, m@f@sznak teszed közzé a neten? Tartsd fejben, onnan nem lopják el. Ha szabadalom, annak megvan a módja, hogy a Szabadalmi Hivatalban levédesd.


Az internet az információáramlásról szól. Arról, hogy másolunk tartalmakat, és linkelünk oldalakat. Ha ez nem tetszik, nem kell weboldalra tenni a mondanivalót.

2010. ápr. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez olyan aranyos. Tök retro. Berakhatnál saját helyi menüt a jobb klikkre. Régen az is menő volt.
2010. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A HTML egy nyílt forrású kód. Felejtsd el, hogy bármivel is levéded.

Viszont, ha picit belemész a Flash rejtelmeibe, a PHP és MySQL programozásba, akkor simán meg tudod oldani.

A kezelő flash meghívja a php-scriptet, ami beolvassa az adatbázisban lévő szövegedet, amit csak scrollozni lehet, de kijelölni nem.

Ezt nem olyan könnyű feltörni, mert szerveroldali megoldás...

2010. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1,


<body oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">



2,


<script language=JavaScript>


var message="";

///////////////////////////////////

function clickIE() {if (document.all) {(message);return false;}}

function clickNS(e) {if

(document.layers||(document.getElementById&&!document.all)) {

if (e.which==2||e.which==3) {(message);return false;}}}

if (document.layers)

{document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);document.onmousedown=clickNS;}

else{document.onmouseup=clickNS;document.oncontextmenu=clickIE;}

document.oncontextmenu=new Function("return false")

</script>



3, készíts flash oldalt



****


Teljes védelem NINCS! Amit a böngészö megjelenít azt le is lehet szedni.

2010. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A javascriptes ilyen-olyan tiltások mitsem érnek.

Egyszerüen a böngészőben tiltja az illető a javascriptet és már le sem fut jobklik tiltása meg bármi ami javascript vezérlést használ olyan mintha ott sem lenne.


A billentyü kombinációs tiltáson mit értesz?

Ctr+s és lementeni az oldalt? vagy ctr+u és megnézni a forrást? Mert ha a bill kombót tiltod is a böngésző fájl menüjéből lelehet futtatni a parancsot, hogy oldal mentése. És nem kell hozzá profinak lenni, hogy ezt megtudja csinálni. Ha csak annyira ért hozzá a lopni szándékozó mint te akkor feljön ide a gyakorikérdésekre és megkérdezi, hogyan tudná ezt-meg ezt lemásolni mert ez meg az tiltva van rajta.


Marad a Flash ahogy azt mások is mondták.

2010. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Vagy ha nagyon hülyék látogatják az oldaladat akkor tegyél fekete vagy valamilyen sötét háttérszínt az oldalnak és fehér színnel írd a szöveget.

Ha a nagyon hülye felhasználó kijelöli ctrl+c majd egy word doc ba ctrl+v akkor a word doc hátere fehér és a beillesztett szöveg is fehér ergo nem látja, hogy ott a szöveg, nem tudja elolvasni. Ha nagyonhülye akkor nem jön rá, hogy láthatóvá tudja tenni, hogy kijelöli és átszínezi.

2010. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

12:28 as nagyon oda vágos hozzászollásod van:))

Ezért szeretem ezt a fórumot, mert mindig egy hülye kérdésre egy rakás marhaság jön, amivel szivatni probálják a kérdezőt :D


No de hogy már ne offoljam a témát..

Kedves kérdező, inkább ne foglalkozz ezzel a témával, mármint a teljes Honlap, weboldal szerkesztéssel...

Hagyd abba, majd amikor olyan kérdést teszel fel hogy "Hogyan jelenithető meg egy bejelentkezési modul?" Akkor értelmes válaszokat kaphatsz, mert látszik hogy valamit kapizsgálsz a témával kapcsolatosan.


Amíg meg olyanokkal foglalkozol hogy "Mit lehet tenni a lopások ellen...?" Hát... a válasz: Bazz akkor vagy ne tedd fel az infókat, vagy még-még úgy ahogy az elöttem szólók is írták, flash-ben írd meg, de ezt nem ajánlom mert akkor megint egy rakás értelmetlen kérdés hangzana el az elkövetkező időben, hogy hogyan kell flash-t oldalt irni meg ilyenek...


Ha kicsit gondolkozol rájöhetnél hogy csak a nagyon lowok elöl tudnád levédeni a tartalmat...

Pl. Ha flash ben is jelenited meg, egy gombnyomással "Print Screen" és amit a képernyő pillanatnyilag megjelenít, azt "lefényképezi" és már is megvan a lopott cucc, csupán kép forumátumban.

2010. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 10:51:

Mi az a hozzászollás?

Amúgy a helyesírás ellenőrző miatt nem égett ki a szemed a pirostól amikor a szövegedet írtad?

2010. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

02:25

Nem tudom, nem működik.

06:16

Basszus, direkt mondtam, hogy nem kell itt vélemény nyilvánítás.Mert tudod képeket szerkesztek és más weboldalak ellopják és a sajátukként teszik föl.Ha meg nincs kép az oldalamon, akkor fos.Lehet, hogy téged nem zavar, de engem igen.

09:47

...

09:52

Köszi.

10:40

Köszi.Ez s eműködik mondjuk.=/

Elolvastad, amit írtam?Tudom, hogy nincs teljes védelem.Ezt nem kell nekem szásszor mondani.Megelégszem az 1%-nyi védelemmel.Eddig sokan írtak, kérték a képeim, mert nem tudták leszedni.Ezek szerint, azért ér valamit...

12:23

Lehet, hogy nem értek az ilyen dolgokhoz, de azért annyira hülye nem vgayok.Tudok képet szerkeszteni és weboldalt is készítettem, amit fent is tartok sé egyre bővül extrákkal.Lehet, hogy ez nem olyan fúúúú de nagy dolog, de ennyivel meg is elégszem.A legtöbb ember, akit ismerek hasonló cipőben jár.És amúgyis még ráérek.Én nem vagyok lediplomázott zseni gyerek.13 éves avygok, nem kell érte leszólni, ilyen komik nem érdekelnek.

12:28

xD

Köszi, de azért nem mondanám, hogy hülyék, csak nem túl jrtasak ilyne ügyekben.Ők cska úgy tudnka lopni, hogy jobb klikk, avgy kurzorral kijelölés, vagy billentyűzet.

10:51

Nem teszek föl ilyen kérdést, mert tudom, hgoy kell megjeleníteni a bejelentkezési modult, már elég régóta van az oldalamon.

13:23

xD

2010. ápr. 9. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!