Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok, ha egy nagyon...

Mit gondoltok, ha egy nagyon jó képességű kisdiáknak készségtárgyon (testnevelésen) múlik mindig a kitűnő bizonyítványa, meg kell-e adnia ilyenkor a tanárnak vagy sem a jobb jegyet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 16:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes is többeknek a felfogása. Amikor a gyereknek a tesin megy el a kitűnője, akkor 12-13-14 évesen nem arra gondol, hogy ezt majd az állásinterjú úgyse fogják kérni. Egy jó dologtól, egy megtiszteltetéstől esik le, ami miatt érthetően csalódott. A testnevelés egy tantárgy, amiből van egy követelményrendszer, amit valaki vagy teljesít és akkor ötöst kap, vagy nem, és akkor hármast, négyest. Én úsztam általános iskolában, és nevetek, amikor úszás-felmérés van most gimiben, mert számomra alacsonyan van az ötös határa. Tehát simán teljesíthető, csak kis kortól sportra kéne nevelni a gyerekeket, nem otthon tespedni. Nyilván sokaknak sír szája, hogy a gyerekük ilyen alkat, olyan alkat, így nincs érzéke, úgy nincs érzéke, de ez duma, egy talpraesett gyereknek tudnia kell teljesítenie ötösre a tesit általánosban, persze a tanár is legyen mellette normális.
2014. jún. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Nálunk általánosban a tesitanárunk a magatartást osztályozta. Egy anyuka teljesen kiborult, amikor a versenysportoló fia 3-as lett, mert nem azt csinálta, amit a tanár kért. Közben a nem túl sportosak, akik csöndben szenvedtek, ötösök lettek. Én ennek örültem, mert az utóbbiak között voltam:) Egy osztálytársam technikából volt 4 - es, de a tanár a kitűnőhöz megadta neki az 5 - öst. Nem éreztük kivételezésnek, ő volt az egyetlen kitűnő, és jó érzés volt, hogy nem csak a másik osztályból érnek el ilyen eredményt.
2014. jún. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nálam nem az kaphat csak ötöst, aki a tarkóállást hibátlanul kivitelezi. Az is, akin látom, hogy küzd, és kihozza magából a maximumot. Én erre nevelem a gyerekeket.
2016. ápr. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

A kérdéshez hozzátenném, a gyerek mindig mindent megcsinált, amit a tanár kért, és bár nem tartozott a legjobak közé, de másokat is lehúzhatott volna,mert mások is voltak, akiknek ez-az-amaz nem ment. Egy oka volt annak, hogy mindig négyest kapott : hogy volt rajta 10 kiló felesleg.

Tehát a külső megjelenésére kapta a jegyet, nem a hozzáállására és az általa elvégzett órai munkára. Volt,mikor a tanárok meglepődtek, hogy napok alett megtanult ugrálókötelezni ,mert azt osztályozták épp a következő héten, a tanárok megdicsérték, hogy ügyes, pláne túlsúllyal, hogy megtanulta. Mégis négyest kapott akkor is. Ez ment 6 évig, középiskolában végig ötöst kapott tesiből, pedig ott sem tartozott a jobbak közé, de mindent megcsinált, ennyi elég volt a tanárnak.



Akkor ki is a hibás ? A gyerek minden tőle telhetőt megtett, nem os volt kimagaslóan béna, csak duci. ERRE adtak neki örökké négyest, nem a munkájára. Miért iylen felszinesek , buták egyes tornatanárok ?

2021. jan. 23. 01:33
 15/28 A kérdező kommentje:
És igen, egyetértek 11-gyel, hogy egy kisgyereknek hatalmas megtiszteltetés lenne a kitűnő bizi, amitől mindig megfosztották.
2021. jan. 23. 01:34
 16/28 anonim ***** válasza:
60%
Túlsúlyos? Akkor nem kaphat ötöst. Fogyjon le. Nagyon veszélyes a túlsúly, főleg gyerekkorban. Sajnos egyre több a dagadt gyerek. :(
2021. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Ezt komolyan mondod ? Mert miért nem kaphat ötöst egy túlsúlyos ? Egyébként nem volt óriásira dagadva.


Ez a baj az emberekkel, hogy előitéletek mentén itélkeznek, az ő tanára is azért adott neki mindig négyest, mert duci volt, holott MINDENT megcsinált ,amit meg kellett az órán ! És ez szerintem utólag visszagondolva felháboritó. Később végig ötös volt egy másik iskolában egy intelligens hozzáálllású tesitanárnál.


Akkor ezzel az erővel botfülűek nm vehetnek részt énekórákon ? Csak mert zenei hallása a gyerekek kisebbik részének van. Őke is büntessük ? Buktassunk meg énekből minden gyereket, akinek nins zenei hallása ?

2021. jan. 23. 17:06
 18/28 anonim ***** válasza:
Botfültől nem lesz semmi baja. Nem lesz cukorbeteg, magas vérnyomása, egyéb szív- és érrendszeri betegsége, mozgásszervi nyavalyái. A túlsúlytól viszont igen. A gyerekkori elhízás különösen veszélyes.
2021. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
És ennek véleményed szerint MI kÖZE a testnevelés jegyéhez ? Merthogy szó szerint azt irtad, ha túlsúlyos, akkor járt neki a négyes. Egyébként kamaszkorára megnyúlt, lefogyott, nem is ez a lényeg. Hanem azon háborgok, hogy a tanár is és te is azt gondoljátok, négyessel kell büntetni valakit, aki minden tőle telhetőt megtesz, a külseje miatt.
2021. jan. 23. 17:14
 20/28 anonim ***** válasza:
37%

Akkor csak háborogj. Látom, te is azok közé tartozol, akik süteménnyel tömik a hájas unokájukat és még dicsérik, hogy milyen ügyesen befalt egy tepsi almásrétest.

Egyébként alsóban nekem is csak ének meg rajz négyesem volt, a többi ötös. Nem különösebben zavart.

2021. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!