Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok, ha egy nagyon...

Mit gondoltok, ha egy nagyon jó képességű kisdiáknak készségtárgyon (testnevelésen) múlik mindig a kitűnő bizonyítványa, meg kell-e adnia ilyenkor a tanárnak vagy sem a jobb jegyet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 16:49
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki mondta, hoy az unokám. A gond azzal van, hogy az emberek külsőre itélkeznek, előitéletekkel vannak tele, amit másokra vetitenek, ez most szépen előjött a te megjegyzésedinél is. Bocsánat, de engem felháborit, hogy ha van valakin pár kiló, az AMIATT nem kaphat véleményed szerint jó jegyet, hiába csinál meg mindent. Nyilván ez a pedagógiai érzéktől mentes ember is ennyit érzékelt a sztoriból. Nyilván ha ellinkeskedte volna, az más kérdés lenne.


A személyeskedéseidre nem reagálok.

2021. jan. 23. 17:24
 22/28 anonim ***** válasza:

Egyrészt egyetértek veled, kérdező, de kicsit túltolod ezt az előítéletesdit, nem kell ennyire játszani az ártatlan sebzett kutyát.

Ki tudja, lehet a tanár így akarta motiválni a gyereket: ha amúgy annyira szorgalmas és okos gyerek, mint ahogy a többi jegye mutatja, akkor a tesi ötös az övé lehet, ha (kicsit) lefogy. A gyerekkori túlsúly nagyrészt az egészségtelen, mozgásszegény életmód velejárója, a tesióra meg a mozgásról szól. Egyik tanár sem szereti, ha úgy látja, hogy a tantárgyát leszarja a diák, és nem “gyakorolja”. Miért ne lehetne elvárni a gyerektől, hogy ha már olyan okos a többi tárgyból, akkor próbálja meg egyensúlyba hozni az életét egészség terén is. Sírhatsz, hogy ez kivételezés, de hány diák van, aki már első találkozáskor el van ásva a tanár szemében, és felemelkedés nincsen. Egy okos gyerek ezt fel sem méri, mert ő sok tanár kedvence, vagy legalábbis igazságosan osztályozzák, erre jön 1 tárgy, amiről sokan úgy tartják, hogy nem is fontos, és bármit tesz, nem kap 5öst és megy a hiszti.

2021. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Én nem játszok semmit, példának felhoztam, hogy ugrálókötelezni is megtanult egy hét alatt annyira, hogy megdicsérjék, hogy ügyes, mégsem kapott akkor sem más jegyet. Nyilván ő is első látásra lett elásva a tanárnál és úgy maradt évekre, akármit tett. Attól, hogy másokkal is történik ilyen, még nem kell szerintem felmenteni a tanárt, én ezt minden esetben elitélem, minden gyereket azzal lehet ösztönözni, ha eliskerik a munkáját, egyik készségtárgy esetében sem tartom jófejségnek a rossz jegyet (pedig neki a többivel nem volt gondja, rajzversenyekre járt, zeneiskolás volt). A gyerekkori túlsúlyt nem hiszem , hogy rajta kellene számon kérni. Pláne hogy ez a történet elég régi, senki nem hallott még akkoriban a kalóriaszámlálásról, a szénhidrátfogyaszáts okozta hizásról..stb. Nem hiszem, hogy motiválni akarta, gyakoriak voltak a goromba megjegyzések a részéről :) Egy fiatalo pályakezdő, nem túl jóindulatú tanár volt, véleményem szerint pedagógiai érzéke nem volt, később liezonja volt egy 15 éves lánnyal is az iskolában és elküldték .


"Miért ne lehetne elvárni a gyerektől, hogy ha már olyan okos, akkor próbálja meg...?" Leirtam többször, hogy mindent megpróbált, az órán mindenr megtett, ami az ő erejéből telt, azt véghez vitte. Nem gonolom, hogy a duciság (nem volt kórosan elhizott!) miatt igazságos lenne bárkivel negativan kivételezni. Mint ahogy amiatt sem, ha épp nem megy neki a labdajáték, nem tud fejenállni, nem fut gyorsan. A mozgás szeretetén kellene megtanitani nekik az iskolában ,semmi többet és mindenkinek, aki becsületesen végigcsinálja az órákat, jó jegyet adni.


Arról sem tehet senki, ha nem tud énekelni, nincs érzéke a rajzhoz, őket sem kellene büntetni. Meg még vannak olyan kamutárgyak, amikben büntetik a pedagógusok a gyerekeket, pl ,agatartás, szorgalom, technika. Ezek egytől egyig olyanok, hogy bármit ráfoghatsz, hogy miért jó vagy nem jó a gyerek értékelése. Egy kisgyerekenek az iskola a munkahelye. Gondolom, ti sem örülnétek, ha az elvégzett munkátokért nem kapnátok meg a fizetéseteket vagy a főnök mniden héten becsmérelne. Ki tudja, kiben hogy csapódik ez le. Ha van itt tanár a kommentelők között, remélem, végiggonodlja, ő mennyire korrekt és motiváló a gyerekekkel.

2021. jan. 24. 09:58
 24/28 anonim ***** válasza:

"Pláne hogy ez a történet elég régi" és akkor minek is rugózol még rajta?? Mint írtam, számtalan gyereket elítéltek a tanárok az iskolában, néha teljesen ok nélkül. A közepes-gyengén teljesítőknek még nehezebb volt a sorsuk: ha 2-3 tárgyból gyengén teljesítettek, sokszor már emiatt a többi tanár semmibe vette őket, aluloszályozta. Így nem értem miért olyan nagy szám, hogy egy amúgy minden másból csillagos ötösre teljesítő gyereknél miért nagy szám, hogy 1 valamiből 3-4-eseket kapott.

Ez a kivételezgetés pozitív-negatív irányba mindig is megvolt, nem értem miért lenne nagyobb szenzáció, hogy egy mindenből 5-ös tanuló 1 tantárgyból 4-esre van lezárva, mert nem szimpatikus a tanárnak.

2021. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Ha nem érdekel ez a topik és a felvetett kérdés, miért irsz ide kommentet ? Biztoan találsz száz másikat, ami a szájad izének megfelel. Kiirtam, mert eszembe jutott, miért ne irhatnám ki ? Pont azért érdemes ilyesmiken rugózni, hogy a jövő társadalma már ne ilyen legyen és a pedagógusok vegyék a lapot (akinek inge). Nem az eltelt idó hosszán szokott az múlni, hogy kinek milyen sérelmei vannak az életben.


A közepesen teljesitőkről is irtam, hogy ők sem érdemlik meg, ez nem ellentmond az én kérdésemnek, hanem ugyanaz a problémakör.

2021. jan. 24. 10:29
 26/28 A kérdező kommentje:

Bocs, még egy aspektus eszembe jutott : a felsőoktatásban is elég nagy a szórás az egyetemek, szakok között, a családunkban volt, aki olyan bölcsészkarra járt, ahol sokan voltak színötösök, volt, aki a BME-re, ahol a kettesért is ötször annyit kell dolgozni, mint máshol a négyesért.


Ezt azért vetem még fel, mert ha egy bölcsészkaron tisztában vannak vele az oktatók, hogy az ötös tudja motiválni az egyetemistákat, akkor ezzel szembeállitva egy 6-12 éves gyereket eléggé unfair a testnevelés miatt kipécézni fele- vagy negyedannyi idősen. Én az olyan munkahelyeket sem szeretem, ahol a főnök lefelé minősiti az embereket, dicsérettel sokkal többre lehet jutni. Munkatársaim meglett felnőtt emberként is képesek elszomorodni a főnök kritikáján, akkor milyen ez egy kisiskolásnak. Ez megint minden gyerekre vonatkozik, nem csak a jelesre-kitűnőre, hanem a közepesekre is, akiket kipécéznek..

2021. jan. 24. 10:37
 27/28 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de végig egy konkrét esetről beszéltél. Többet nem is mondok.
2021. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
És ez miért baj ? Az én sztorimban ez volt az igazságtalanság. Máséban meg az lenne, hogy más(ok) rakták skatulyába vagy értékelték alul a munkáját.
2021. jan. 25. 05:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!