Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mikor hagyják...

Szerintetek mikor hagyják abba? (osztálytárs-probléma)

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy pár osztálytársam gyakran néz,bámul,és emellett kritizál.Szóval,tök mindegy mi van rajtam,néznek meg kritizálnak,előszeretettel néznek hátulról is.Volt hogy az egyikőjük direkt hátrament a másikhoz,vagy hogy kicsit lasabban ment mint én,meg ilyenek.Meg hallottam már hogy beszéltek a kinézetemről is ,meg ilyenek.


A másik meg,hogy előfordult hogy mondogatták egymás után egy óra után hogy x dolgot nem tudtam megcsinálni,hogy lehetek ilyen.Szóval gondolom kritizálnak is úgy általában.

Ezt persze a hátam mögött,nem a szemembe.

Hallottam már hogy kritiáltak tanárokat is,meg biztos másokat is.

Tanácsolták már hogy nem törődjek vele,de az nem segítene,mert nem a bosszantásomra csinálják,hanem egymás szórakoztatására.


2014. márc. 14. 20:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Neked is adtam zöld kezet.Bár ha meg adok nekik egy jó nagy pofont,akkor meg én leszek a hibás. :S Mármint a többi ember szemében,és biztos kapok valami figyelmezetést is.Az meg nem hiányzik hogy a többi ember emiatt gondoljon rólam rosszat (ők úgyis úgy állítanák be hogy ők ártatlanok)

Még arra gondoltam hogy ha ugyanazt csinálnám velük amit ők velem,akkor vajon abbahagyják-e.

2014. márc. 14. 20:58
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ha valóban ez jellemző azokra, akikről írod, azesetben azokra az a meglátásom, hogy aki hülye, azok túlnyomó része hülyén is hal meg.


Akkor hát...? Nem mindegy? Igyekezz megvédeni magad, lehetőség szerint úgy, hogy ott hagyod őket, meg nem agyalsz ezen különösebben sokat. Minek mélyedsz ilyen kérdésbe? A legtöbb ember és kamasz hülye, ez van. Néha átgondolja za ember ezeket a dolgokat ,de nem egy megoldásra vágó főproblémáról van szó.


Léteznek sokkal összetettebb (és súlyosabb) esetek is, melyek már inkább megoldásra váró "kemény diók".


Ez nem az.

2014. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
20:51-nek is adtam zöldet,meg 20:56-nak is.Egyébként igazából csinálják közelebb is,meg távolabb is.Mikor hogy.Attól függ éppen milyen távolságra állnak.
2014. márc. 14. 21:03
 14/17 A kérdező kommentje:

20:01-nek is köszönöm.Igazából egy ideig én is így álltam hozzá,hogy hát ez van,ők már csak ilyenek.És volt mikor próbáltam nem foglalkozni velük.A kérdésemhez meg az vezetett,hogy mi az amiért abbahagynák,és amiatt hogy nem foglalkoznék velük,azért nem hagynák abba.

De ha tényleg ilyenek,lehet azt kellene tennem amit te mondtál.Most már véglegesen kerülni ezt,illetve nem foglalkozni velük.


Tudom hogy nem ez a világ legnagyobb problémája,csak már néha kezdett végképp elegem lenni,és már csak azért is érdekelt a megoldás.

2014. márc. 14. 21:07
 15/17 anonim válasza:

Üdv! Először lenne pár kérdésem.:

Hány éves vagy?

Fiú/Lány vagy?

Hányan vannak az vendégszurkolók csapatában?

(Írhatod privátban is)


Még egy megjegyzés az oszt. főnökös terv visszafelé is elsülhet, azt én nem ajánlanám...

2014. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

látják rajtad h téged ez zavar, és ezt élvezik. szerintem próbáld meg leküzdeni ezt és egyszer rákérdezni: pl amikor a hátad mögött beszélnek: "miről beszéltek, van valami a nadrágomon? csokiba ültem?" vagy "mi olyan vicces, ti is láttátok, h tesiórán elestem a cipőfűzőmben? mekkora vicces volt már. hahahaa" te tudod a konkrét eseteket. csak játszd el h mennyire laza vagy és ismered a hibáidat és te is csak nevetsz rajtuk.


az ofőnek én se szólnék. az elég gázos.

2014. márc. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az utóbbié se rossz megoldás, de figyelem! Helyzetfüggő! Szóval evvel az önironikus, "én is nevetek magamon" dologgal csak óvatosan! Ugyanis vannak esetek, amikor tekintélyt lehet veszteni ezáltal és akkor meg már csak ezért is esetleg még jobban "rád állnak". De van, amikor meg pont hogy megúnják a piszkálást, mert önironikus vagy.


Az, h adott esetben mi lehet a következmény, elég jól kell ráérezni ,ezért nem annyira javaslom a nyílt öniróniát.

2014. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!