Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék a tanáraimnak?

Hogyan segíthetnék a tanáraimnak?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt látom, hogy kiszipolyozzák a tanárokat. A munkájuk alapból is túlmutat egy nyolc órás műszakon, de manapság még a sok idióta adminisztratív feladattal is elárasztják őket.

Amióta elektronikus naplónk van még azt is látom, mikor az éjszaka közepén írják be a jegyeket stb. Egy-két tanáromon meg konkrétan észreveszem néha a kimerültséget, az egyik ilyen tanár a kedvenc tanárom. Nem igazán állunk közel egymáshoz, nem is beszéltem vele még soha az iskolán kívül, vagy személyesen, ő nem is tudja, de miatta vettem fel azt a fakultációt, amit felvettem, és az ő óráinak köszönhetem azt is, hogy egyáltalán elképzelésem van róla, hogy mit szeretnék majd tanulni, dolgozni.

És most ne nevessetek ki, de miközben ezt írom sírva fakadtam, mert megint eszembe jutott, hogy ugyan nem mutatják, de látszik a tanárokon, mennyire le vannak terhelve. És ez rajtam kívül egyetlen osztály- vagy évfolyamtársamat se érdekli. Mindegyik olyan önző, és csak magukkal törődnek, manapság mindenért a tanár a hibás, ahelyett, hogy meghálálnák ezt az óriási lehetőséget, hogy tanulhatnak. Fúú megint elkezdtek potyogni a könnyeim...

Ez egy kicsit hosszúra nyúlt és most jön csak a lényeg :DD Szóval szerintem a tanárok nem azt érdemlik, amit kapnak és szeretném minél jobban megkönnyíteni a dolgukat. Már elkezdtem tudatosan figyelni például az írásomra. Lány létemre nagyon rondán írok, de egy ideje figyelem, hogy a dolgozataimat jól kivehetően és nagy betűkkel írjam, és minél értelmesebben, hogy ne kelljen bogarászni stb. Meg természetesen segítek, ha bármit bárhová el kell vinni, mondjuk könyvek, teremkulcs, ilyesmi. De várom az ötleteket, és ha tanárok is ide vetődnének az lenne a legjobb, és arra kérem, aki ezt olvassa, hogy juttassa el tanárokhoz! Mert ők biztos tudnak mondani apróságokat, amiktől nekik könnyebb lenne, de nekünk diákoknak nem tűnik fel, és itt akár kialakulhatna egy ilyen anonim ötletbörze.

Köszönöm szépen a válaszokat, előre is!


2014. ápr. 2. 20:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mitől sírok, nem vagyok egy érzékeny típus, de taknyom-nyálam egybefolyt, mire kiírtam ezt a kérdést :))
2014. ápr. 2. 20:35
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát őszintén szólva a tanároknak a legtöbb idegességet biztosan a diákok okozzák, és ez ellen te egyedül nem tudsz tenni. Azt viszont ajánlom, hogy azzal a bizonyos tanárral beszélgess egy kicsit, mert nagyon fel tudja dobni az embereket, ha valakivel van egy kellemes beszélgetésük.:) Csak hogy mondjak egy személyes példát, nekem az irodalom a kedvenc tantárgyam, általánosban gyűlöltem. Most 10.-es vagyok, 9.-ben nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget az irodalomnak, voltak témák, amiket utáltam, mások viszont felkeltették az érdeklődésemet, viszont még mindig azt állítottam, hogy nem szeretem. Aztán 10. év elején egy nyelvtan dolgozatot kellett bepótolnom egy korrepetálás alkalmával, és ott mondta a tanár, hogy sokszor csak néhány ember tartja benne a lelket, hogy van értelme annak, amit csinál, és ott értékelődött át bennem néhány dolog, és most, így második félévben jutottam el odáig, hogy az irodalom a kedvenc tantárgyam, és minden érdekel, amit a tanár mond, és azóta észrevehetően jobban kedvel, mint a legtöbb osztálytársamat.
2014. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nagyon rendes vagy hogy ilyen dolog foglalkoztat. Valóban összetehetjük a kezünket h tanulhatunk. ehelyett csak becsméreljük tanáraink munkáját, fáradozását. és jelentősen megnehezítjük a munkájuk. én is ezt teszem de tudom nem helyes. én nem tudok ötleteket adni, csak bátorítani. esetleg pl. ne beszélj nekik vissza, bár nem hiszem h ezt teszed, tanulj jól. és valamilyen módon fejezd ki h értékeled munkájukat.
2014. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Olyan jó volt ezt a kérdést olvasni, hogy van aki még hasonlóan gondolkodik.

Nekem is van egy olyan tanárom akit nagyon szeretek, nagyon kedves, rengeteg plusz órát/korrepetálást tart, pedig a délelőtti órák is nagyon leterhelik. Nagyon elhivatott, próbálja érdekesebbé tenni az órákat (sajnos az adott tárgynál elég nehéz), és nagyon érzékeny, fontosak neki a visszajelzések.Mégis a diákok legnagyobb része olyan mérhetetlen rossz indulattal fordul felé, hogy nekem fáj hallgatni és látni.

Én mindig összeszoktam veszni az osztálytársaimmal és lehordom őket amikor már olyan mérhetetlen rosszindulattal beszélnek róla amikor nincs jelen.

Amikor olvastam a kérdésednek a tanárodra vonatkozó részét, mintha csak én írtam volna.

Szerintem tényleg az az egyik legfontosabb hogy valahogy éreztesd hogy értékeled amit tesz.

Egyik tanárom mesélte egyszer egy régi diákjáról, aki az ő hatására indult el az adott tárgy irányában,és hogy mennyire hálás ezért, és látszott tanárnőn hogy ez milyen fontos emlék számára.

Ez nagyon nagy erőt tud adni szerintem. :)

2014. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
89%

Kedves kérdező és kedves válaszolók!

Jól esett a soraitokat olvasni, annak ellenére, hogy nem vagyok tanár. Pontosabban még nem vagyok, de az szeretnék lenni. Amolyan megerősítés volt azokkal a véleményekkel szemben, amelyek azt mondják, hogy tanárnak lenni nem érdemes.

A diákok részéről való visszajelzések azért is fontosak, mert egy tanár csak ez alapján tudja eldönteni, hogy eredményes-e a munkája. A jó teljesítmény, megírt házi feladat és az érdeklődés jelzi azt, hogy mégiscsak sikerült átadniuk valamit a tananyagból vagy a tudásukból.

2014. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
Van heti 22 órájuk, ami 45 perces. Az összesen mennyi is? 16 óra. Mindenki más 40 órát dolgozik egy héten. Meg ott a nyári szünet (2 hónap), őszi, téli, tavaszi... Nehogy már megsajnáljam őket...
2014. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Aha,közben pedig 160.000 Ft-ot kapnak.Azért megéri,nem?
2014. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Kedves utolsó. Elárulok neked valamit. Egy pedagógus nem csupán a tanórákban dolgozik. reggel 7 órától általában délután 4 óráig vannak az intézményben, és a tanítási órák után adminisztrációs feladataikkal foglalkoznak. Amint hazamennek, jönnek a dolgozatok javításai, majd pedig felkészülnek a következő napra. És akkor már ott tartunk hogy este 10 óra van.

Kérlek, ha tényként közölsz valamit, akkor előbb kérlek nézz utána. Ez pont olyan, mintha egy bolti eladóról azt mondanám, hogy az irodai dolgozók egész nap neten lógnak. Valóban igaz ez?

Ráadásul a fizetés.... Hát a pedagógusok nagy rész közel sem kap 160.000 Ft-ot. Kérlek, legközelebb nézz utána a dolgoknak.

2014. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%
Maximum az megy be reggel 7-re, akinek 0. órája van, amúgy csak a legelső órájuk előtt mennek be, ami van, hogy 10-kor kezdődik. Amikor az utolsó órájuknak vége, akkor meg lépnek le, szóval ez egy nagx kamu amit írsz. Dolgozatjavítást meg úgy adod elő, mintha minden nap azt csinálnák... Elárulok egy titkot: az csak olyankor van ha íratnak :) Az órára készülés megint csak egy nagy kamu, mégis mit készül rá, ha már évek óta ugyanazt tanítja? Egy matektanár elfelejti egy év alatt hogy kell kiszámolni a kör kerületét, vagy mi??? A legtöbb tanár azt se tudja hol jár az anyagban, volt olyan tanárunk, akivel 7 egymást követő órán ugyanazt vettük, ennyit a nagy felkészülésről. És akkor még nem beszéltem a tesitanárokról...
2014. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mint minden munkánál, itt is nyilván vannak nagyon áldozatkészek, meg olyanok, akik elhanyagolják a feladataikat, de aki manapság nem akar lapátra kerülni, az azért rendesen végzi a munkáját, ami nagyon nehéz, ha ez a munka a tanítás.

Aki meg azt mondja, h "csak" órát kell tartaniuk, az próbáljon már meg gondolkodni...

2014. ápr. 4. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!