Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék a tanáraimnak?

Hogyan segíthetnék a tanáraimnak?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt látom, hogy kiszipolyozzák a tanárokat. A munkájuk alapból is túlmutat egy nyolc órás műszakon, de manapság még a sok idióta adminisztratív feladattal is elárasztják őket.

Amióta elektronikus naplónk van még azt is látom, mikor az éjszaka közepén írják be a jegyeket stb. Egy-két tanáromon meg konkrétan észreveszem néha a kimerültséget, az egyik ilyen tanár a kedvenc tanárom. Nem igazán állunk közel egymáshoz, nem is beszéltem vele még soha az iskolán kívül, vagy személyesen, ő nem is tudja, de miatta vettem fel azt a fakultációt, amit felvettem, és az ő óráinak köszönhetem azt is, hogy egyáltalán elképzelésem van róla, hogy mit szeretnék majd tanulni, dolgozni.

És most ne nevessetek ki, de miközben ezt írom sírva fakadtam, mert megint eszembe jutott, hogy ugyan nem mutatják, de látszik a tanárokon, mennyire le vannak terhelve. És ez rajtam kívül egyetlen osztály- vagy évfolyamtársamat se érdekli. Mindegyik olyan önző, és csak magukkal törődnek, manapság mindenért a tanár a hibás, ahelyett, hogy meghálálnák ezt az óriási lehetőséget, hogy tanulhatnak. Fúú megint elkezdtek potyogni a könnyeim...

Ez egy kicsit hosszúra nyúlt és most jön csak a lényeg :DD Szóval szerintem a tanárok nem azt érdemlik, amit kapnak és szeretném minél jobban megkönnyíteni a dolgukat. Már elkezdtem tudatosan figyelni például az írásomra. Lány létemre nagyon rondán írok, de egy ideje figyelem, hogy a dolgozataimat jól kivehetően és nagy betűkkel írjam, és minél értelmesebben, hogy ne kelljen bogarászni stb. Meg természetesen segítek, ha bármit bárhová el kell vinni, mondjuk könyvek, teremkulcs, ilyesmi. De várom az ötleteket, és ha tanárok is ide vetődnének az lenne a legjobb, és arra kérem, aki ezt olvassa, hogy juttassa el tanárokhoz! Mert ők biztos tudnak mondani apróságokat, amiktől nekik könnyebb lenne, de nekünk diákoknak nem tűnik fel, és itt akár kialakulhatna egy ilyen anonim ötletbörze.

Köszönöm szépen a válaszokat, előre is!


2014. ápr. 2. 20:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat pedig köszönöm szépen :)
2014. ápr. 4. 15:48
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező, ha egy osztályba járnánk, nem lennék túl jóban az biztos. Annyira mesterkélten és tövig benyalósnak hat ez a szöveg... Az én anyám igazgatóhelyettes és mellette tanít is, ergo sokkal több dolga van mint egy egyszerű tanárnak, mégsem rokkan bele. Nagyon kevés jó tanár van, de még ők is tudták, hogy mire vállalkoznak. A sok munka meg legalább érinti a direkt szemétkedős tanárokat, legalább ennyi büntetést kapjanak.
2014. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
:DD Szerintem anonim módon nem lehet tövig benyalni, vagyis inkább nem érdemes, hiszen a benyalásnak az a célja, h előny származzon belőle... Viszont annak örülök, hogy van olyan tanár is, aki el tudja látni a feladatait, és ez nem terheli le túlságosan.
2014. ápr. 5. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!