Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segíthetnék egy barátom...

Hogyan segíthetnék egy barátom alkoholfüggőségén?

Figyelt kérdés

A srác 23 éves. Tudni kell róla, hogy serdülőkorban rossz társaságba került, rossz életet kezdett élni, miután az ígéretes sportkarrierje derékba tört.

Ebbe az állapotba viszont annyira beleragadt, hogy manapság már életstílusként éli meg. Nem iszik rövidet, nem borozik, de naponta megiszik átlag 5-6 de van hogy 10 sört is. Ha pedig más helyzetbe kerül, már abszolút nem bírja az alkoholt, és nagyon hamar lerészegedik, akkor pedig flegma, megalázó.

Minden reggel megiszik egy sört, utána még a nap folyamán kb 2-t, este pedig elsörözget.

3 éve van kapcsolata, de a lányt is kikészíti ez a tulajdonképpen folyamatosan alacsony, de folyamatos alkoholos befolyásoltság. A lány bizonyos családi okok miatt és persze a vak szerelem miatt nem hagyja ott, de ez most nem is róla szól, csak kívülről rossz látni ezt.

Lehet, semmi közöm hozzá, és nem kellene beleütnö az orrom, de közeli kapcsolatban vagyunk, és szeretnék segíteni neki túllendülni ezen.

Elvonóra nem gondoltam, mert annyira nem látom egészségügyileg fontosnak. Tehát nem vodkával meg olcsó borral kettesben tölti a napját. De egy értelmes, talpraesett fiú, csak féltem, hogy az élet bizonyos területein az ebből adódó nemtörődömsége teszi majd tönkre. Mit tennétek?


2014. márc. 5. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Te sehogy nem tudsz rajta segíteni, ez már masszív alkoholizmus, csak a gyógyszeres kezelés és pszichoterápia segíthet. Az ilyent egyébként párkapcsolat létesítése tekintetében jobb elkerülni, mert másnak az életét is pokollá teszi. Lehet, hogy most még nem látszik raja, de nem kell hozzá sok idő és megindul a leépülés is.
2014. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyesnél a pont...

Ne haragudj, kérdező, de felbosszantottál :-) Napi 10 sör nem sok?? És egészségileg rendben van a srác? És sajnálod? Alkoholistákat nem szabad sajnálni! Sajnáld a családját, a barátnőjét, akiket előbb-utóbb tönkre tesz az ivászatával!

Volt egy exem. Imádtam. Szintén ilyen volt, mint a fent említett srác: értelmes, jó szakmája volt, csak hát ivott... Indok persze volt hozzá: elvált, gyerekei a volt feleségénél maradtak, őt nem érti meg senki, jaj de sz...r neki mert annyiii problémája van... És én bolond, sajnáltam.

Aztán szép lassan, fokozatosan és szinte észrevehetetlenül eljutottunk oda, amiket a nane oldalán olvashatsz. Kinek kell ez??

És nem egyedi eset ez: a legtöbb, alkoholt túlzottan kedvelő férfi egy sablon alapján működik: mind elbutul, agresszív lesz stb.

Ja, és írtad, hogy egészségileg oké a srác. Aha! 23 évesen még nem jön elő. Majd 10 év múlva impotens lesz -amiről persze a párja tehet!-, májmegnagyobbodás, szívritmuszavar, hasnyálmirigy-gyulladás...

Nem tudsz segíteni. Ha h.lye vki, akkor h.lye.

2014. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez igy nem helytálló,hogy az alkoholistán nem lehet segíteni,de lehet!Ez egy beszükült látásmód,persze van az a szakasza mikor már borzasztó nehéz ismerek ilyen személyt 41éves abból 25éve piázik,én 23éves vagyok,két évnyi intenzív ivás után,mondhatom,hogy lelki függőség alakult ki nálam és a szervetem is egyre rosszabul viseli.Hogy miért iszik aki iszik?Mert igy hülye meg úgy bla,bla,bla.neem ez igy nem igaz.Ennek összetett okai vannak.Nálam a feldolgozatlam problémák az egyik,a sokéves családi viszályok,a depresszió,halálesetek,reménytelenség,kialakult erős gátlások,iszákos környet,bűntudat az ivás és a rossz következményei miatt,menekülés a pokolba..DE tudom,hogy van kiút!És ma megtettem az első lépést.
2014. aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Két évnyi ivás mérlege:nincs munkám,elvesztettem az irataimat,elittam minden pénzem,otthagyott a barátnőm,legyengült az egészségem,lerongyolódtam..DE ennek vége!
2014. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!