Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van közületek, akinek halt...

Van közületek, akinek halt meg osztálytársa általános iskolás, vagy gimis korában?

Figyelt kérdés

Velem hál'istennek nem történt ilyesmi,de nagyon érdekelne,hogyan változtatta meg a dolog az osztályt,hogyan tudtátok meg a hírt,és mik történtek közvetlenül a hír megtudása után.

Nem szeretnék senkiből rossz emlékeket előhozni,bár ha sikerül,akkor rengeteg elnézés az illetőnek.

Köszönök minden választ!



2014. ápr. 7. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meghalt egy osztálytársam,3.ban.
2014. ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
nem,de annyi szar dolog ért már,hogy csöppet se hatna meg senki halála.Amit persze,nem kívánok senkinek.
2014. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meghalt egy osztálytársam 9.-ben autóbalesetben. Nem ő vezette az autót, aki vezetett az részeg volt, és persze megúszta, és még csak büntetést sem kapott.

A közeli barátai az osztályból már aznap tudták (délután történt), a többiek meg csak másnap reggel. Én pl. másnap reggel. Bementem reggel az osztályba, láttam, hogy mindenki sír. Néztem bambán, eszembe se jutott hogy mi történhetett. Megkérdeztem egy lányt hogy mi történt, mi a baj, de nem tudott válaszolni úgy sírt. Ekkor odajött hozzám egy másik, és mondta hogy meghalt a Xy. És akkor először fel sem fogtam, annyira hihetetlennek tűnt az egész...Meghalt?? Pont ő? Ez vele nem történhet meg... De aztán mégis kénytelen voltam belátni hogy ez az igazság. Utána elmondták hogy autóbaleset volt. Bejött az osztályfőnök, akart valamit mondani, de helyette elkezdett hangosan zokogni. Mindenki együtt sírt.

Azon a héten már nem volt tanítás, de az iskolába be kellett menni, de folyton csak róla beszéltünk mindenkivel. A tanárok megpróbáltak lelket önteni belénk, volt szó róla, hogy pszichológust hívnak, de aztán nem hívtak.

Azon a napon elmondtunk egy imát érte. Olyat is csináltunk, hogy mindenki leírta egy papírra a legkedvesebb emlékeit róla, és hogy hogyan éli meg a gyászt, és ehhez hasonlókat, és felolvasta aki akarta, utána pedig elégettük a papírokat.

Vettünk az asztalára rózsákat, virágokat, és egy fekete gyász szalagot, és kitettük a fényképét rá, ezek sokáig ott voltak.

Az anyukáját azzal segítettük, hogy fejenként mindenki beadott 3.000 Ft-ot és így összegyűlt 90.000 Ft, ezzel a temetés költségeibe szálltunk be.

A temetésére közösen ment az osztály, mindenki egy rózsát dobott a sírba. Borzalmas volt.

Az utána következő hetek csendesen teltek, magunkba zárkóztunk kicsit, aztán minden ment tovább, de persze már nem olyan volt mint azelőtt..

Jó hosszú lett és részletes, remélem senki nem ismeri fel a történetből majd.

2014. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
98%
általános 8.osztályában,lány osztálytársam autóbalesetben hunyt el :( szerencsére csak kicsit több mint egy hónap telt el és vége is volt annak a tanévnek.. elég hát hogy mondjam szomorú hangulat volt,mindenki nagyon ki volt. :( most is ha belegondolok,szinte nem is élt szegény semmmit :((
2014. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!