Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is felesleges 12...

Szerintetek is felesleges 12 ÉV iskola?

Figyelt kérdés
a fele is elég lenne nem?

2014. ápr. 9. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha a 12 év alatt az ember végig hasznos és új dolgokat tanul, akkor nem felesleges. A mai oktatási rendszerben felesleges.
2014. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Az igaz hogy meg lehetne oldani kevesebből is. Általánosban többet is lehetne tanítani. Illetve középiskolában szerintem már tök felesleges irodalmat, történelmet, tesit, rajzot tanítani, ugyanazt tanítják ott is mint általánosban.
2014. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy sok f-szságot és felesleges dolgot tanítanak, amire soha az életben nem lesz szükséged.

A legtöbb dolgot inkább "illik" megtanulni, még ha soha nem is fogod hasznosítani - a történelem, a magyar irodalom ismerete hozzátartozik az alapműveltséghez (mondjuk én a nagyobb események kivételével szinte mindent elfelejtettem pedig kitűnő tanuló voltam).

Az alapvető természettudományos ismeretek is fontosak lehetnek (de még akkor se fogod használni a középiskolai tudásod nagy részét, ha vegyész vagy mérnök leszel).

Vannak olyan dolgok, amik -szerintem- tényleg feleslegesek, mondjuk a mozgóképkultúra órák ugyan érdekesek voltak, de értelmesebb lett volna nyelvórákkal tölteni az időt, vagy olyan szakmai felkészítőt tartani, amivel az ember a jövőben megy is valamire.

Egyetemen is elég sok felesleges tárgy van, ami többé-kevésbé kapcsolódik az adott szakhoz, de inkább csak plusz kredit, plusz időtöltésnek van ott, talán inkább érdekes, mint hasznos.

Szóval kissé át lehetne szervezni és nem úgy, hogy a természettudományokat lecseréljük vallásra meg homályosan elfogult töriórákra.


Mondom ezt 18 év tanulás után.

2014. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen. Főleg az a sok sz.arság, amit tanulunk. például mi hasznát vesszük most a kovalens kötésnek? Semmit. értelmesebb tantárgyak kellenének.
2014. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem egyáltalán nem fölösleges, max. annak aki nem tanul tovább. De pl. itt alapozzák meg a különbözö egyetemi tudást. Pl. aki vegyésznek tanul, annak egyáltalán nem fölösleges megtanulni, mi az hogy kovalens kötés, de mondhatnék akármi mást is. Egyetemre úgy mész, hogy az ilyenek már kisujjból mennek. Ott már nincs idö mindent az alapoktól venni, így is elég sok az anyag.

Az oktatási rendszer pedig szerencsére nem azoknak kedvez, akik nem tanulnak tovább.

2014. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 12 évvel nem lenne bajom, inkább azzal, hogy túl tömény a tananyag, a nagy részét a büdös életben nem használja az átlagember. Szóval a tananyag simán lehetne a fele, a többi részét pedig fakultatívan tanulhatná aki szeretné. Pl. elég lenne kémiai alapismeretek, kevesebbet de azt alaposabban tanítanának, aki meg ez irányban szeretne tovább tanulni, annak legyen lehetősége plusz órában magasabb szinten tanulni.

Viszont nagyobb szükség lenne jogi és pénzügyi ismeretek oktatására már a középiskolában is, a verselemzések és a már említett kovalens kötés helyett inkább azt kellene oktatni.

2014. ápr. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5: "Szerintem egyáltalán nem fölösleges, max. annak aki nem tanul tovább. "


Pedig a tanulók nagy része nem egyetemen tanul tovább. Lesz belőlük kozmetikus, buszvezető, könyvelő, bolti eladó, vízvezeték szerelő, varrónő, stb. Azért, mert páran a sok-sok ezerből vegyésznek készülnek, nem kellene mindenkit ilyen mélységben nyúzni olyan tananyaggal, amire aztán tényleg nem lesz soha szüksége. Miközben meg sokkal fontosabb dolgokat nem tanítanak meg, amit említettem az előző kommentben, a jogi és pénzügyi ismereteket.

2014. ápr. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!