Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon szégyellem magam. Mit...

Nagyon szégyellem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most ballagtam. Van egy osztálytárnőm, akit négy éve csúfoltunk, kiközösítettünk azzal az indokkal hogy falusi, meg hogy siessen haza disznókat etetni. Kiskunlacházai.Ballagás után a fél osztályt elhivta ennek ellenére magához. Gyönyörű nagy új házuk van, a szobája nagyobb mint a mi lakásunk, hatalmas kert, kis kerti dísztó. Egy kicsit sem lepukkant, sőt. A szülei jó fejek. Nincs disznó...semmi. Most nagyon rosszul érzem magam. Mit tegyek? Miért hívott el minket? Bánom hogy bántottam én is ok nélkül.

2014. máj. 3. 07:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy nagyon bánt téged hogy megkeserítetted te is a gimis éveit és kérj tőle bocsánatot!
2014. máj. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Tudom késő bánat..de nagyon fáj hogy részem volt abban, hogy elrontsam a legszebb időszakát az életében. Ezt már nem adhatom neki vissza. :( hogy lehettem ilyen? Sosem jött kirándulni sem, semmi programban nem vett részt. és ennek ellenére mosolyogva fogadott minket, kedves volt. Felülkerekedett a sérelmein.
2014. máj. 3. 07:37
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondhatjuk,hogy neked ez egy jó tapasztalat az életre,hogy próbálj meg egy kicsit előítéletektől mentesebben élni.Úgy gondolom,még mindig nem késő helyre hozni,amit tettél,tettetek...Egy bocsánat kérést mindenképp megér a dolog és miatta tedd meg,ne is a saját háborgó lelkiismereted miatt.
2014. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy ez a szégyenérzet semmi ahhoz képest, amit az a lány kiállt az évek alatt a "menő pestiektől". Egy jó lecke az életre. Ne kövesd a csordát, és ne bánts másokat, hogy azzal magadat igazold, vagy hogy bevágódj, mert akkor így járhatsz. Égő a helyzet, ez van. Kibírod, ahogy ő is kibírta.
2014. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Pont ebbe gondoltam bele...neki milyen lehetett. Nem ezt érdemelte volna.
2014. máj. 3. 09:11
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Legalább jó pont, hogy beismered, hogy hibáztál. Mások nagyon ritkán jutnak el erre a szintre.

Azért hívott el titeket, mert nem ismertétek őt és az életét, úgy bántottátok több éven keresztül, ezért betekintést adott nektek oda, pont azért, hogy lássátok, mennyire alaptalan volt, amit csináltatok. De ha lett volna alapja akkor se lett volna hozzá jogotok.

Amúgy mi alapján kezdtétek el piszkálni? Azért, mert kiskunlacházai? Mert, ha igen, akkor ez elég gáz. Pont vidéken vannak nagyon gyönyörű irigylésre méltó házak.


Barátom Szirmabesenyőn lakik. Amíg nem ismertem, életemben nem hallottam erről a községről. Egy kis eldugott régies falut képzeltem el, aztán mikor odamentem leesett az állam. Szebb az egész környék, mint Pest, gyönyörű nagy házakkal van teli. Modernebb ott egy körzeti orvosi rendelő, mint itt nálunk.

Szóval nem szabad ítélkezni pusztán egy községnév miatt.

2014. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%

Ez annyira tipikus, hogy az hihetetlen. Mit tegyél?! Semmit. A négy év alatt bebizonyítottad, hogy tipikus budapesti bunkó vagy. A csaj szerinted jófejségből hívott el? Ne légy naiv. Ez a visszavágó. Azt akarta, hogy lássátok, micsoda putriban éltek hozzá, falusi paraszthoz képest.

Egyszerűen fantasztikus, hogy az átlag pesti embernek mennyire fogalma sincsen az országról, ahol él. Van aki életében nem dugja ki az orrát abból a mocskos betondzsungelből semmit nem tud a vidéki emberekről, és úgy ítélkezik. Ő a jobbik eset. A rosszabbik az, amikor a tipikus bunkó, lejön vidékre, és elvárná, hogy fényesre nyaljuk a fenekét, csak azért, mert ő mondjuk Angyalföldön él egy 50 m2-es lakásban (megtörtént eset). A csórikámnak lefagyott az arcáról a mosoly, amikor megtudta, hogy a XII. kerületben van lakásunk, és csak azért nem ott lakunk, mert nem szeretjük Pestet, a tipikus bunkó és goromba pesti embereket, és mert baromi jó a több mint 200 m2-es házunk kertjében a saját gyömülcsfánkról cseresznyét enni.

2014. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
71%
Ó és még valami! Megsúgom, sok igazi, disznóval rendelkező, gadálkodó parsztnak is, sokkal többje van, mint nektek a kis pesti lakással. Tudod te egyáltalán, milyen drága egy disznó? Vagy ne adj isten egy ló?!
2014. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Teljesen igazad van, de pont ez a lényeg hogy a lány nem fel akart vágni ezzel, hanem bebizonyította hogy ő mindennek ellenére tud és akar nyitni felénk és semmi rosszindulat nincs benne.

Elsőben nem gondol olyanra az ember hogy milyen drága egy disznó...mi csak arra gondoltunk, hogy ő hazamegy és állatokkal foglalkozik ahelyett hogy mondjuk plázázna vagy mozizna. És amúgy az ofő kezdte el, amikor elsőben hiányzott, azt mondta hogy biztos megellett a tehenük. Aztán elkezdtük...tudom szörnyű, de én mindenemmel azon leszek, hogy valahogy jóvá tegyem. Első lépésként elhívtam az állatkertbe, és eljön. Jövő vasárnap.

2014. máj. 3. 10:53
 10/37 Kukutyin1 válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Keményen megérdemeltétek azt, hogy szarul érezzétek magatokat. Nem feltétlenül csak visszavágni akart a lány, talán csak meg akart felelni, de ettől még az előbbi sincs kizárva.


Az viszont ahogy az ilyen élettelen és haszontalan városi begubózott kis betonmajmok ítélkeznek olyan dolgokról amire egyáltalán nincs rálátásuk, az egy kész vicc.


A kisöcsémnek is volt egy hasonló kalandja amikor a kemény városi gyerekek(lányok is) kiröhögték, hogy falusi paraszt és "még csak egy normális telefonja sincs" - mert nekik apu anyu a gyárimunkás keresetből ájfont meg "legujjjabb galaxyt" vett. Aztán amikor bementünk csak úgy poénból két fényes szőrű ló hátán csak úgy mellesleg közölve, hogy egyenként érnek 6-800 ropit ha annyira a számokról beszélünk, akkor meg szívták a fogukat :)


Tanulság? Ne légy barom... és ne a városi életmódot majmolva legyél valaki, hanem tájékozódj és lásd, hogy minek van igazán értéke az életben(nem csak anyagilag).

2014. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!