Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti elmennétek ilyen esetben a...

Ti elmennétek ilyen esetben a 10 éves osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

Amikor oda jártam, szerettem az osztályomat, bár nem voltam senkivel különösen közeli kapcsolatban az érettségi évében, de mindenkivel kijöttem. Nem tartoztam egy "klikkbe" se, nem jártam el a "menőkkel" péntek esténkén berúgni stb. Szóval mondhatni jó érzéssel ballagtam el anno.

Aztán, ha jól emlékszem, 2-3 évre rá volt egy rögtönzött osztálytalálkozónk. Elmentem, de valami elmondhatatlanul rosszul éreztem magam azoknak az embereknek a társaságában. Sokat változtam az idő alatt, ahogy kikerültem az iskolapadból, akkor kezdtem csak el igazán önmagam lenni, és 180 fokos fordulatot vett az életem. Azóta vagyok mondhatni igazából boldog.

És azon a találkozón úgy éreztem magam megint, mint régen, a kis szürkeegérkér... Utána az 5 évesre el se mentem, és hamarosan sor kerül a 10 évesre. 5 évesnél is morogtak rám többen, hogy miért nem megyek el (hozzáteszem, amúgy sem lett túl hamar kitalálva a dolog, és dolgoznom kellett, nem tudtam magam szabaddá tenni sehogyan sem).

És most is rossz érzéssel mennék csak el, azt hiszem, és a hátam közepére se kívánom azokat az embereket. (pedig anno a legtöbbjüket kedveltem, és nem volt velük igazán bajom)



2014. máj. 5. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szíved joga eldönteni, hogy szeretnél-e menni vagy sem. Ha jól értem, már nem tartod a kapcsolatot senkivel a volt osztályodból, ugye? Akkor meg miért érdekel, mit gondolnak rólad ha nem mész el? A saját boldogságod szerintem fontosabb, minthogy más jó véleménnyel legyen rólad.


Én anno eléggé kilógtam az osztályból. Nem voltam senkivel rosszban, de különösen szoros kapcsolatom sem volt senkivel. Öt éve érettségiztünk, most lesz az első osztálytalálkozónk. Nem fogok elmenni, meg sem fordult a fejemben; szerintem ők sem csodálkoznak majd rajta. Nem fogok csak azért bájologni nekik és rosszul érezni magam, mert szerintük így illik. Nyersen fogalmazva már semmi közöm hozzájuk. Azóta nem beszéltem velük egy szót sem, hogy utoljára kisétáltam a gimnázium épületéből.

2014. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem, hogy az emberek miért bonyolítják túl az életüket.

Ha nem akarsz elmenni ha a hátad közepére sem kívánod ezt a találkát akkor minek agyalsz, hogy menj vagy sem? Nem mész és kész. Nem kell foglalkozni vele.

Nem fog összedőlni a világ, és az a tragédia sem fog érni, hogy a régi osztálytársak közül páran nem fogják tartani a kapcsolatot veled. Gondolom eddig sem voltatok napi kapcsolatban.. Akkor meg? Mit kell ezen túrázni??

2014. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Én a 30 éves általános iskola találkozón nem fogok részt venni, egyszerű oknál fogva. Amikor még otthon éltem és volt az 5-10 éves találkozó, senki nem szólt, hogy találkozó lesz, gyere el. Pedig tudták hol élek, mert általános iskolásként is ott éltem. Mivel akkor nem kellettem, most már nem érdekel. Most, hogy külföldön élek,és ugye itt van a net csodája az augusztusi találkozóra hetente egyszer mindig felhívják a figyelmemet, hogy ugye elmegyek?? Nem. Nem érdekel már.

Te is döntsd el mit akarsz. Ha menni akarsz akkor menj. Ha nem akarsz menni akkor ne menj. Ennyire egyszerű a válasz.

2014. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érezted jól magad, és nincs kedved, akkor ne menj el.

De mi volt a baj?

Nekünk nemrég volt, és kicsit furára sikerült, sokan villogtak, dicsekedtek, egyfolytában fényezték magukat, pedig én úgy képzeltem el, hogy majd a régi sulis hülyeségeinkről fogunk beszélgetni meg nosztalgiázni.

Annyira nem volt jó, és nem csak nekem nem tetszett, úgyhogy páran összebeszéltünk és utána találkoztunk, ami már tényleg normális sztorizós, nevetgélős találka lett.

2014. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor menj el, ha van is kedved hozzá. Ha nincs, ne menj, nem kell túlbonyolítani. :)


Én nem csíptem osztályközösségem, az osztályfőnököm egyenesen utáltam (kölcsönös volt), akik számítanak nekem, azokkal máig tartom a kapcsolatot, a többivel meg totál nem érdekel, mi van, így nem járok semmilyen osztálytalálkozóra.

2014. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem megyek el a találkozókra, rühelltem az osztálytársaimat (ők is engem hehe) és nem érdekelnek... Azokkal az osztálytársakkal akiket kedvelek meg minden héten de legalább havonta egyszer eljárunk meginni valamit ahhoz nem kell osztálytalálkozó. Az hogy most morogni fognak vagy nem, hát nem érdekel. Azt csinálnak amit akarnak... és én is.
2014. máj. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon megváltoztál, akkor ne menj el. Úgy fogod magad érezni másnapra, mint akit visszarántottak a múltba és visszapasszíroztak egy olyan szerepbe, amit már rég ledobtál magadról.


Az osztálytalálkozók arról szólnak, hogy dicsekszünk és panaszkodunk, no meg csakis a szépre emlékezünk, és ahogy telik az idő, egyre szebbek lesznek azok a múltbéli képek és egyre kevésbé igazak.

2014. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
47%
Szerintem menj el! Mivel nem kell ott a régi énedet mutatnod. Szabadulj fel egy picit. Nem kell ennyire görcsösen arra gondolnod hogy nem illesz a társaságba , mert ez nem igaz. Ha meg jóban voltál velük , tiszteld meg őket a jelenléteddel. A másik meg az ,hogy nem azért mormogtak hogy nem mentél el , mert nem voltak rád kíváncsiak. Hanem azért mert hiányoztál nekik. Lehet te azt hiszed hogy szürke kisegér voltál , közben ők úgy szerettek. De ha nem mész el , bánni fogod. Lesz még 15 éves osztály találkozó is , tudod milyen jó lesz majd látni egymást?:) Sajnálnád , hogy kihagytad. Mert ezek jó bulik. Kicsit szabadulj fel , nosztalgiázzatok , egyetek igyatok , érezzétek jól magatokat! Én kérlek rá hogy menj el , mert én is kihagytam , és rossz volt.És sokan közülük meghaltak, és már nem is láthatom őket.. Üdvözlettel : Gál András 58 éves.
2014. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem... "és a hátam közepére se kívánom azokat az embereket" Ezek után meg nem is értem, hogy lehet kételkedni...
2014. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Csak menj el!! és nevess a köcsögök szemébe!!
2016. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!