Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csinaljak ezek utan?

Mit csinaljak ezek utan?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy az osztalyunk(6) egy kicsit zuros es orult. Az tortent hogy van egy lany akivel joban voltam sott meg baratok is voltunk. O az a lany aki mindent megkap van vagy 1000 ismerose facebookon is meg egy csomo baratja.nemreg elegge rossz volt vele a kapcsolatom es mar nem a baratom mert arra is rajottem hogy kihasznal. Akkor is mondenkit ellenem uszitott az osztalyban es mar ugy voltam vele hogy at akarok menni egy masik suliba.--> es meg van/volt egy baratom ali szinten az o baratja is es ot is betudja folyasolni. Az a baratom elegge az az orult tipus es hat neki nincs annyi baratja de ilyem menobbek az osztalybol. En olyan tipus vagyok akinek nagyon keves baratja van es azt a keveset sem tudom hogy miert van:/ Az a lany(akirol beszeltem) szinte az egesz folso tagozat legmenobb csaja. Van meg egy nalam egy evfolyammal idosebb gyerek aki szinten probal baratkozni es neki is van egy csomo haverja. Na az a lenyeg hogy mar igy jobban elbeszelek azzal a lannyal es most van baja annak a haveromnak es megkertem hogy tegyunk igy mintha megint baratok lennenk de inkabb annak a haveromnak segit hogy ellensegek legyunk:/ Mar nem is merek a suliba menni mert felek hogy piszkalni fognak es hogy mar abszolut nem lesz baratom:(( Valaki segitene a problemamat megoldani?:((

2014. máj. 13. 17:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha nem ertitek irjatok privit, jobban elmagyarazom
2014. máj. 13. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Hűha,én megpróbálom kibogozni.Ha jól sejtem,te is követtél itt el egy hibát:beleavatkoztál és bele is akarsz avatkozni egy emberi kapcsolat alakulásába...sőt nem egy emberi kapcsolatba.Na most ez nem szokott jól elsülni.

Annak idején sajnos engem is ez tett tönkre.Nem tudtam megérteni,és nem is tudtam elképzelni gyakorlatilag,hogy az élet és a kapcsolatok maguktól alakulnak a legjobban.Amikor én próbáltam alakítani az emberi kapcsolataimat,akkor nagyon rosszul sültek el.

Aztán rájöttem később,hogy jobb az,hogyha az életed részben te irányítod,de a megfelelő pillanatban megpróbálod elengedni az irányítást,és sodródsz az árral.Hagynod kell,hogy megtörténjenek veled a dolgok,ne akard te azt,hogy egy adott irányba haladjanak a kapcsolataid és az életed.

Persze nyilván tudnod kell azt is,hogy mi szeretnél lenni,vagy hogy mi a legnagyobb életcélod,amit meg kell valósítanod és tudnod kell azt is,hogy hogyan juthatsz el odáig.


A tanácsom:

Hagyd végre,hogy mindenkinek az legyen a barátja,vagy a haverja,akit akar,és téged is megtaláljon egy olyan valaki,aki illik hozzád személyiségben.Szóval állj ki magadért,legyél vidám,legyél őszinte,mosolyogj sokat,és a legfőbb dolog:néha legyél spontán!Csinálj olyan dolgokat a szabadidődben,ami hirtelen,váratlan dolog.Ez például azt jelenti,hogy csak úgy fogd magad,és hívd fel az adott barátodat/barátnődet,és kérdezd meg,hogy ráér-e sétálni,beszélgetni.Ha pedig nem,akkor ne sértődj meg.Megsértődni SOSEM szabad.


És nyomatékosan kérlek arra,hogy sose akarj irányítani másokat és mások cselekedeteit!Ez így olyan,mintha korlátoznád őket,és ez elől még a kamaszok is menekülnek.Én már kifele vagyok ebből a korszakból,de még tudok érdekes problémákat találni,érdekes dolgokat produkálni...

Az életben egy emberben szabad igazán megbízni,minden elmondani,mert a többi ember lehet a barátod,de egy legyen olyan,aki igazán a barátod is és a lelki társad is.


A szerelem az meg teljesen más téma.

2014. máj. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, sokat segitettel:) Az teny hogy probalok ianyitani masokat, erre regebben is rajottem sajnos:/ De az a volt lany baratom is mindent megkap amit akar. Rajottem hogy mondig en meg o vagyunk a kozeppontban mert engem probal feltekennye tenni amikor azzal a haverommal van. En nem akarok vele kibekulni mert a csicskaja voltam es lennek, de jo lenne ha nem uszitana ellenem az osztalyt mert en olyankor neha elkezdek egy kicsit sirni. Akkor sosem piszkal az osztaly amikor joba vagyok vele. Meg senki sem mer vele leallni veszekedni, de en sajnos megtettem es igy ugy tunik valamivele jobb lett. A lenyeg hogy most is ellenem akar uszitani mindenkit. Van egy lany akit ovis korunk ota ismerek es mar nagyon reg nem talalkoztam vele es bele is vagyok szerelmes. Hat az a lany vele is talalkozott es azt monda jogy csunya meg egyeb csunyabakat is. Probalok mosolyogni is meg nem foglalkozni veluk is de nem megy:( Engem erdekelnek masok velemenye rolam:/ Valojaban fogalmam sincs mi lesz ma mert ez egy olyan ujabb konfliktus amiyen meg nem tortent.
2014. máj. 14. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!