Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaz, hogy aki 6 osztályos...

Igaz, hogy aki 6 osztályos gimibe megy, annak nehéz beilleszkedni, és minden felsőbb éves taknyosnak nézi?

Figyelt kérdés
Igazából tippeket szeretnék,hogy segítsenek beilleszkedni.
2014. máj. 29. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmivel sem nehezebb, mint a 4 osztályosokba. Az osztálytársaid ugyanolyan helyzetben lesznek mint te. Közéjük ugyan úgy be tudsz illeszkedni. A nagyobbakból meg minden évben egyre kevesebb lesz :)
2014. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 osztályosba jártam, ott még nagyobb volt a korkülönbség a felsőbb évesekhez képest. Mégsem bántott minket senki emiatt. "Jé, kicsik, de aranyosak" kb ez volt a reakció, de minden gúny nélkül.

A mi esetünk mondjuk kicsit speciális, mivel akkoriban indult újra a 8 évfolyamos képzés, és mi voltunk a második ilyen osztály. Szóval hetedikesek és nyolcadikosok nem is jártak az iskolába, volt egy jó nagy szakadék a két korosztály közt. A többi osztállyal emiatt nem igazán kerültünk kapcsolatba. Nem voltak ellenségesek, de mégiscsak a korkülönbség, meg a kevés közös téma...

Egymással viszont remekül kijöttünk, jó volt az osztályközösség, talán csak egy-két embernek voltak beilleszkedési gondjai.


Nem tudom te mit értesz felsőbbévesek közé való beilleszkedés alatt. Remélem nem azt, hogy elmész velük bulizni meg inni, abban a reményben, hogy akkor jobban felnéznek rád:)

2014. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaz.
2014. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valójában úgy értettem a felsőbb évesek közé való "beilleszkedést",hogy...inkább írok egy példát:1. osztályos voltam gond nélkül mentem a folyosón.Szembe jött velem egy 8-as,és lazán pofonvágott.Elötte nem is ismertem.

Joggal félek a felsősöktől?

2014. máj. 29. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy ilyen lenne. Én hetedikes vagyok hatosztályos gimiben. Általában hozzánk sem szólnak a felsősök max. "jaj de aranyosak"...

Annyi szokott lenni hogy ebédnél és a büfénél mindig bepofátlankodnak elénk a sorba, de ez kibírható :)

2014. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog, hogy simán kapsz egy-két pofont, inkább még kicsiknél van, általános iskolában. Ott még nagyon erősen megy a tekintélyelvűség, dominancia, amit a kisgyerekek (fiúk) testi erőszakkal szoktak kimutatni. Egy gimnazista azért ilyeneket már nem csinál, serdülőkorban már kinövi ezt az ember (jó esetben :D). A gimis gyerekek már komolyabbak annál, hogy lekeverjenek a kicsiknek egy pofont, csak azért, mert ők a nagyok :D


Mondjuk attól is függ, hogy milyen suliba mész. Én egyházi iskolába jártam (6 osztályos), ott soha nem fordulhatott volna elő ilyesmi, hogy egy nagyobb gyerek szekáljon/piszkáljon/bántson egy kisebbet. Így voltunk nevelve.

De szerintem egy állami iskolában (főleg gimnáziumban) sem kell ilyesmiktől félned :)

2014. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szembe jött velem egy 8-as,és lazán pofonvágott"

Nem tudom hova jártál de egy ilyenért nálunk komoly retorziók lettek volna...

2014. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyházi iskolába jártam:)
2014. jún. 1. 07:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden közösségben van pár olyan felsőbbéves, aki szereti húzni a kisebbeket... mindenhol így van. Meg kell tanulni kezelni. Én 8osztályosba jártam, oda elvileg tényleg az elitet válogatják ki, aztán nekem is volt olyan 5.-es koromban, hogy lépcsőn mentem, és egy 12.-es azt gondolta, mekkora poén, ha elkezd integetni a szemem előtt :). Max. talán 8-6osztályosban azért nincs annyi csicskáztatás.
2017. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!