Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan dolgozzam fel a kamaszk...

Hogyan dolgozzam fel a kamaszkori hibáimat, melyeket szégyenlek? 17L

Figyelt kérdés

Sziasztok. Talán kicsit hosszú lesz, de le írom. Nagyon megbántam azokat a dolgokat amiket tettem eddig. Kezdhetném azzal, hogy 13 évesen összejöttem egy roma sráccal de nem volt hosszú életű kapcsolat...nem tudommiért tettem , talán közre játszott az is, hogy mindig bántottak azosztálytársaim (+ az önbizalmam mindig a béka feneke alatt volt). Erről nem tudtak a szüleim. Aztán fel kerültem gimibe, ahol szintén kiközösítettek holott esküszöm, próbáltam megtenni mindent. Eleinte szóltak hozzám, látszólag barátkoztak velem..majd megaláztak..elszagatták a kabátomat amikoris a tesiöltőzőbe hagytam..leordítottak stb. Összejöttem 15 évesen újra egy romával akitől HÁLA ISTENNEK a szüleim elválasztottak.(vagyis csak anya és nagyi tudta mert apa megölt volna). Aztán átkerültem egy másik gimibe. És barátokra találtam. De sajnos ezt is elrontottam! Belekerültem egy baráti társaságba ... Egy olyan kb 10 fősbe. Ebből 3 lánnyal lettem nagyon jóba. És kibeszéltünk mindenkit :/ elárultam azokat akik be fogadtak. Bár konkrétan nem tudják ezt, engem furdal a lelki ismeret. Rá adásul aza 3 lány elárult engem nem szólnak hozzám lehordanak mindennek nem értem miért.


Engem annyira furdal a lelki ismeret úgy érzem rengeteg szégyellnivalóm van , elárultam a barátaimat és a családomat ( a roma fiúkkal, az egyikkel amúgy 3 napot jártam a másodikkal kb 20 napot)


Bele vagyok betegedve. Nem akarok így élni. Amúgy jól tanulok, nem iszok/cigizek és soha többé nem tennék ilyet. A célom segíteni másokon, a legfőbb célom a leukémiás gyerekek segítése (ne kérdezzétek miért).


De nem tudok előre haladni ha mindig eszembe jut eza sok szégyenletes tett. Zsibbad a balkarom, aludni csak nyugtatóval tudok, úgy ver a szívem. Mit tegyek? Megbántam mindent!


2014. jún. 6. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes, mennyire hangsúlyozod, hogy a fiúk romák voltak... talán ha a lényeges dologkra figyelnél, könnyebb volna.
2014. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért mert a szüleim...e-miatt nagyon kiakadtak. És tapasztalatlan voltam, utólag jöttem rá, hogy milyenek azok a fiúk.
2014. jún. 6. 20:12
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Jó lány vagy te. A kalandjaid csak fejlesztettek a személyiségeden, az erkölcsödön. A kamaszkor célja pontosan ez. Az ilyesfajta tettek, amiket te is elkövettél, nem ritkák, és meg lehet őket bocsátani. Ahogy pedig elmesélted, már vissza is kaptad őket az élettől, így most tiszta lappal indíthatsz.
2014. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nincs mit szégyelni,a gyerekkori botlásokért, foglald el magad hidd el nagyon sokan hibáznak , ezek nem is voltak olyan nagy hibák:) Tapasztalatból irok 34 F
2014. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Azt sem tudom felfogni így utólag, hogy ilyet tehettem...
2014. jún. 6. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Emberek vagyunk, mindenki követ el hibát.:) Felesleges szégyenkezned. Rég volt, elmúlt. Mostanra úgy látom felismerted a hibáidat, és próbálsz változtatni, tehát jobb ember lettél. Sokak még csak be sem vallják maguknak, miben hibáztak, vagy nem is ismerik fel, ezért változtatni se tudnak. Viszont te ezzel nem így vagy, tehát már elindultál a jó úton.:) Én is rengeteg olyan dolgot tettem régen, amit megbántam és ez miatt az embereknek megvolt rólam a véleményük, de azóta úgy érzem megváltoztam, és felesleges már a régi dolgokon rágódni.:) Próbálj meg ezentúl minél több jót tenni és akkor biztos jobban érzed majd magad.
2014. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az egész élet ilyen, én pl. 42 évesen szégyellem a 30 éves tetteimet, 30 évesen szégyelltem a 20 éves tetteimet és így tovább. Visszatekintve mindig azt látom, hogy istenem, de hülye voltam még pár éve. Ez a normális, közben az ember mindig fejlődik, majd meglátod. :)
2014. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kamasz korban megváltozik az agy hormontermelése. Teljesen normális, ha olyan dolgokat teszel meg ebben az időszakban, amiket máskor nem tennél, vagy nem mernél, vagy nem is érdekelne. Szerintem a legtöbb kamasz csinál olyat, amire felnőtt fejjel nem túl büszke. Vagy épp azért büszke, mert akkoriban meg merte tenni, mivel ilyenkor többet ér az élmény maga, mint az esetleges következményektől való félelem. Ezek miatt nem kéne rosszul érezned magad, és legfőképp meg kellene bocsátanod magadnak. 3 nap meg nem is igazi járás, te csak megismerkedtél valakivel. Most kezdődik a felnőtté válás, ami nem könnyű időszak. Senki és semmi nem akadályoz abban (magadon kívül), hogy előre tekints, és azzá válj, akivé szeretnél.
2014. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha neked ezek hu de nagy hibak akkor en elbujok inkabb..ezerszer rosszabb vagyok es nagyobb hibakat kovettem el ugy, hogy meg 16 se vagyok.:) Szerintem a szuleim a labam nyomat megcsokolnak, ha csak ennyi baj lenne velem.:'D Ugyhogy ne aggodj.:) Nem csinaltal semmi olyan nagy dolgot. :)
2014. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Oláh Tícia Lilla válasza:
ha kiközösítettek próbálj nyitni feléjük és érdeklődni hogy mitcsináltál amiért ilyenek veled és ha esetleg te csináltál valamit kérj bocsánatot a régi hibáidat meg felejsd el azok a tettek számítanak amiket most teszel és nem azok amiket régen tettél
2014. jún. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!