Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár szeretnék lenni, de...

Tanár szeretnék lenni, de félek szerepelni. Hogyan változtathatnék rajta?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, és el kéne döntenem véglegesen, hogy mivel szeretnék foglalkozni. Már régóta nagyon vonz a tanári pálya, angol-földrajz szakos szeretnék lenni. A baj az, hogy nagyon izgulok, amikor szerepelek/felelek/felszólalok az órákon, és ez nagyon zavar. Lehetne javítani ezen valahogy, vagy el fog múlni idővel, ha sokat szerepelek? Volt már valaki hasonló helyzetben?


Köszönöm a válaszokat előre is.:)



2014. jún. 12. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj de ha nem megy a szereplés akkor miért mész tanárnak? Egy magasépítő sem megy el annak tanulni ha tériszonya van.
2014. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai tanár-osztály helyzetben nem biztos, hogy ugyanolyan zavarban lennél, ha azt a terepet sajátodnak éreznéd. Ott te vagy a főnök, te tudsz többet, mint a diákok, akiknek előadsz. Még van egy bő fél éved a jelentkezésig, gyakorolj, pl tartsál kiselőadásokat vagy órákat tanári engedéllyel az osztálynak. Korrepetálj osztály- vagy iskolatársakat kis csoportokban. Színészek, sőt szónokok között is van, aki normálisan dadog, de a közönség előtt abban a szerepben nem.
2014. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 yuda ***** válasza:
100%

Biztos látod a tanáraidat. Kellett lásd őket a sok év alatt.

Úgy néznek ők ki, mint akik épp szerepelnek? Úgy véled, hogy van bennük egy vizsgadrukk?

Nincs igaz?!

Mit gondolsz miért nincs?

- mert a munkájukat végzik. Így állj hozzá.

A tanári munkának kevés köze van a magamutogatásnak, feltűnési viszketegségnek, szereplésnek.

A munkájukat végzik.

Ha egyébként szeretnél tanítani, akkor menni fog. Nem jó a hasonlatod.

Első pár alkalommal, majd ha odajutsz, biztos jobban izgulsz, de nagyon hamar megszokod. Mindenkinél így van.

2014. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem baj ha izgulsz. Ezt simán meglehet tanulni különböző tréningekkel, amik lesznek majd egyetemen is, illetve te is mehetsz külön pénzért ilyenekre.

Ha nem költesz rá, akkor sincs gond, mivel majd egymásra épülően fogják neked ezt megtanítani, és szépen lassan levetkőzöd magadról a szorongásokat.


Izgulni pedig mindenki izgul, még a legprofibb színészeknek is görcsbe rándul a gyomruk az előadás első pár percében, illetve azt megelőzően.

Ezen a tárgy nagyfokú ismerete, és a gyakorlat segít majd.


Az "izgulás" nem ellened van, hanem érted. Azt jelzi, hogy mindig készülj fel a mondandód előtt, gondold végig mit akarsz mondani, és ne csak beböfögd az anyagot- gondolataidat, mint aki tesz rá magasról, és várja a munkaidő végét. Ez egy fajta igényességi késztetés.

2014. jún. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elején még én is izgultam egy kicsit. Mondjuk a gyakorlás elég sokat segít és az is, ha készülsz. Középsuli elején még volt olyan, hogy felelés közben nem tudtam összerakni egy értelmes mondatot. Most kiválóra minősítettek. Meg lehet tanulni, egy kicsi izgalom mindig van, nagyon sok mindenen elbukhat egy óra. Amint mondtam, ha felkészülve mész akkor kevesebb gond lehet, de akkor is adódhatnak váratlan helyzetek. Emberek vagyunk nem is tudhatunk mindent. Egyébként tényleg ez is egy munka, inkább hivatásnak mondanám, elég sok elkötelezettség kell hozzá, ha jól akarod csinálni. Egyébként az egyetemen úgyis hozzá fogsz szokni a szerepléshez. Ahhoz elég soká fogysz diákok közelébe kerülni, hogy legyen időd gyakorolni a mások előtt való szereplést, és eldönteni, hogy akarod-e csinálni.
2014. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy leküzdhető dolog.

Én is ilyen voltam, órákon alig mertem megszólalni, felelés közben pedig remegett a hangom. Aztán bekerültem egyetemre, ahol sok olyan kurzusunk volt, ahol kiselőadást kellett tartanunk egymásnak, vagy éppen órát. Most, harmadik évre jutottam el oda, hogy nem nagyon izgulok, simán előadok bármit. A szóbeli vizsgáktól sem félek már. Pedig amúgy nem tanárnak készülök, úgyhogy... :)

2014. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tanár szeretnél lenni, akkor gondolom, hogy nagyon jól megy az angol és a földrajz. Ha valakinek szüksége van egy kis segítségre, akkor segíts neki, magyarázd el, és meglátod, hogy benned van-e a tanári véna.

Mellesleg én is tanár szeretnék lenni. Sajnos csak 2 szakot lehet választani. Én nagyon jó vagyok angolból, németből, bioszból, kémiából és matekból. Ha valakinek segítségre van szüksége, én segítek, egyrészt mert így én is gyakorlok, másrészt mert ennek hatására elmúlt ez az izgalom, amiről te is beszélsz. Ugyanis én is nagyon izgultam minden felelésnél. Most meg már a tanárhoz is úgy viszonyulok felelésnél, mintha éppen megbeszélnénk bizonyos dolgokat, egyáltalán nem izgulok. Egyedül akkor izgulok, ha például verset mondok nagyobb publikum előtt. De ettől még egy felnőtt is tart általában. :)

2014. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!