Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtathatnék a...

Hogyan változtathatnék a trógerségemen?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok, alapvetően értelmes, intelligens, és mindezek mellett borzasztóan lusta. Képtelen vagyok motiválttá tenni magam ha tanulásról van szó. Bármit csinálok helyette csak azt ne kelljen, pedig emiatt már néhány elég komoly pofon is ért az életben, de még az se volt elég hogy a rendes kerékvágásba zökkentsen.

Az egyetembe belebuktam, pont emiatt, és kezdem úgy érezni hogy semmire nem jutok így a későbbiekben, de még az hogy ezt tudom, se tud a jegyzeteim elé ültetni és munkára ösztökélni.

Tudom hogy sokan vannak így, de én szeretnék változtatni, hétről hétre elhatározom hogy majd most másképp lesz, és nem megy. Mindig csak odázom az ilyen jellegű tevékenységeimet amíg el nem jön az utolsó, vagy az utáni pillanat, amikor meg rájövök hogy korábban kellett volna és már késő...

Van olyan akinek sikerült a krónikus trógerség tüneteit leküzdeni? Ha igen akkor hogy?



2014. máj. 14. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyan ez a bajom csak én 20 vagyok így "tanultam" végig a középiskolát és az érettségit(ami meglepően jól sikerült). Számomra az vezetett megoldáshoz,hogy nem erőltetem a tanulást elkezdtem dolgozni.
2014. máj. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam a suliban végig, minden érdekelt csak épp a tanulnivaló nem. Engem ott ért az első pofon, hogy nem kerültem be arra az egyetemre ahova szerettem volna, más akkor meg nem érdekelt így inkább úgy döntöttem ki veszek egy évet lerakom a jogsit, meg majd valami pár hónapos tanfolyamot elvégzek. Ekkor lett egy munkahelyem ahol jól megfizettek és folyamatosan biztattak a kollégák, hogy hozzuk ki magunkból a legtöbbet. Fél éven belül páran fizetésemelést kaptak és köztük voltam. Azt hiszem ott változtam meg mert közben elvégeztem egy 2 éves OKJ-s szakmát és most Japánul tanulok (ez azért lényeges mert Japán szakra készültem). Korábban erre nem lettem volna képes mert még belekezdeni se lett volna kedvem.

Keress tanulótársat vagy egy olyan személyt aki eléggé túlbuzgó ahhoz, hogy ösztönözzön. Vagy néz ki magadnak valami nagyon durván drága holmit amit csak úgy vehetsz meg h végzel az egyetemen és munkába állsz.

2014. máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, csak 16 éves és gimnazista. Nem tanulok szinte semmit, de az eszemmel kihúzom még egy darabig. Csak majd koppanok, ha nem vesznek fel fősulira.Csak nálunk azért igénylik a színvonalat, ezért elvárnák hogy tanuljon az ember. Szüleim se tudnak úgy segíteni a tanulásban mert ők még gimnáziumot sem végeztek. És azt látom hogy más szülei (tanár, orvos) tudják őket segíteni a tanulásban és finanszírozzák a továbbtanulást is. De látom, hogy sok osztálytársam hulla fáradt mert hajnalig tanult, és ilyenkor nem bánom, hogy én nem tanultam. Csak amikor kiosszák a dolgozatokat, na akkor már bánom.
2014. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is most próbálok munkát keresni majd, csak félek hogy egy félbehagyott egyetemmel, és egy gyakorlatilag használhatatlan 2 éves OKJvel nem vesznek fel, csak valami kocsi tologatónak a tescohoz, vagy pénztár, de persze ennél azért többet szeretnék.

Nekem egy nagy saller most az volt hogy egy cég nyílt napjára felmentem pestre. És sajnos annyira brutálisan jó helynek tűnik, baromi jó lehet ott dolgozni, de a nap folyamán, ahogy bemutatták szépen realizálódott bennem hogy az életben nem fogok eljutni odáig hogy egy ilyen helyre felvegyenek :/

Egyébként én is most egy 3,5 hónapos tanfolyamot végzek, lassan túl vagyok ezen is, aztán irány a munka világa. Csak terveim közt ott van hogy azért csak jó lenne vagy befejezni vagy újrakezdeni az egyetemet és szerezni egy diplomát, viszont amíg a hozzáállásomon képtelen vagyok változtatni addig értelmét nem látom hogy újra belevágjak.

2014. máj. 15. 09:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van benned ilyen indíttatás megpróbálhatod hogy elmész a honvédséghez navhoz randőrséghez oda elég nagy esély van hogy bekerülsz igaz 90-ról indul a fizetésed de ha jól csinálod akár főiskolára is küldhetnek ha nem akkor legalább munkád lesz amit még mindig bármikor abbahagyhatsz ha lesz jobb
2014. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pont elég motiváció lenne, ha elmennél a Tescoba kocsit tologatni! Utána megjönne a kedved a tanuláshoz és akármikor eszedbe jutnának a tescos napok, sokkal szívesebben tanulnál. Szóval vállalj valami vacak melót és utána térj vissza a tanuláshoz. :) Illetve olyat tanulj, amihez tényleg érzel tehetséget, kedvet, amilyen munkában majd ki tudod hozni a jobbik énedet.
2014. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!