Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok mennyit keresnek?...

A tanárok mennyit keresnek? Szerintetek lehetek csillagász, ha lány vagyok? Mert a lányokat sokan lenézik

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Diplomás minimálbért keresnek.


Lehetsz csillagász, van jópár lány csillagász is...

2014. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
a csillagász és a tanár szakma két különböző szakma
2014. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom véletlen volt a tanár kérdés hogy mennyit keresnek..de már addigra elküldtem.
2014. júl. 14. 18:41
 4/17 A kérdező kommentje:
1. köszönöm ,bár kevés csillagász híres tudósról hallottam sajnos
2014. júl. 14. 18:45
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem keresnek a tanárok csillagászati összegeket...


Nem ismersz csillagászokat? Sajnos sok az akadámikus "tudós" között a korlátolt, és csak presztíszre alapoz sok "tudós" (pl Kulin György csillagász), bár akadnak érdemei is az ilyeneknek, szóval sok személy és dolog nem teljesen fekete, vagy fehér, bár sokan alapvetően aljasok, manipulatívak, megint mások alapvetően bölcsek, és/vagy jószándékúak, de elég sok a kevert jellem(zőj)ű ember/dolog a világban.


Íme egy bölcs zseni, jó fej, híres magyar kandidátus csillagász, magyarságkutató, hatalmas tudástárral, kiegészítve saját elméleteivel, önálló kutatási eredményeivel, az akadémikus tudomány manipulációit leleplező, rockénekes (VHK):

Grandpierre Attila

1951-ben született.


[link]

2014. júl. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5.Női csillagászokra gondoltam,akik kimagaslóak lettek volna,mert sajnos sok nő visszavonul ahogy gyereke lesz,és felhagy a munkájával.
2014. júl. 14. 19:20
 7/17 anonim válasza:

Ha már most a társadalmi környezet elvárásaival, megbélyegzéseivel foglalkozol, meg azzal, hogy egyáltalán volt-e, van-e híres csillagász nő, akkor vajmi kevés a valószínűsége, hogy valóban a csillagászat érdekel - vagy csak túl fiatal vagy még. Ha elhivatottan azt érzed, hogy belőled bizony csillagász lesz, mert semmi úgy nem érdekel a világon, ezzel kelsz és fekszel, akkor az isten se ment meg attól, hogy csillagász legyél. És ki a francot érdekel, hogy "sokan lenézik a lányokat"? Meg hogy "visszavonulnak" szülés után? Honnan tudod, ha nem ismersz női csillagászt, hogy visszavonult szülés után? Egyébként függetlenül attól, hogy nem lány, hanem "fiú", azaz felnőtt férfi, Grandpierre Attila valóban fantasztikus pasi. Na, az ilyenektől érdemes tanulni, mint ő.

Én nála csak 2 évvel vagyok fiatalabb, tehát már én is vénségnek számítok a mai korosztályok szemében, de elég ismert újságíró vagyok, az lettem, mert az AKARTAM LENNI. És soha nem jutott eszembe, hogy "a lányokat lenézik". Engem híres-neves férfiak, a szakma nagyjai tanítottak vagy munkatársuk voltam-vagyok, de soha nem nézett le egyik se. Mert nem adok rá okot szakmailag sem, és nem viselkedek úgy, mint egy HP (=hüjjpiccs:-))És megkerestem a példaképeket, akik mindig erőt tudtak adni, ha éppen magam alatt voltam. Magaddal foglalkozz, ne a mások véleményével, járd a saját utad, és ne azt nézd, hogy az út két oldalán hány magatehetetlen, élősködő rosszindulatú "kibic" ácsorog:-)

2014. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KovA1963 ***** válasza:

Lehetsz csillagász, a tiszteletet és a megbecsülést mindenhol tudással és munkával lehet kivívni - ám az ember ne a hiúsága vágyait tűzze maga elé célul, hanem a dolgokat amivel elérheti. Tehát legyen a dolog amit csinálsz fontosabb mint az, hogy kivívj magadnak valamit vele...

Ha pusztán eszközül használod és ezt meglátják rajtad - az nem jó.


A csillagászat azonban olyan dolg is - én úgy gondolom - hogy csak csúcsközelben ad jó megéhetést. Hiába az emberek a piaci kütyüket többre becsülik és jobban megfzetik mint aki a csillagokat is lehozza nekik a földre az égből. :-)

Lehetsz kivétel és lehet ilyen küldetésed és megtalálhatod a módját, hogy miképp hozhatnád az emberek közelébe a csillagászatot úgy, hogy meg is élj belőle.

Vagy összekapcsolhatod más szakiránnyal (földrajz ? fizika ?)

Gondolom pályaválasztás előtt állsz és próbálod fölmérni a terepet...

Gondold át mit szeretnél és néd végig a bizonyítványodat is hozzá.

Valószínűleg az elkövetkező évtizedekben is még a piac diktál - olyan ismereteket szerezz amit azért meg is fizetnek anélkül is hogy dobogós helyen lennél...

Tudod a versenyben esélye dobogósnak lenni mindenkinek van, de lehetősége csak 3-nak... és arra építeni, hogy te ott leszel a 3 közt nem lehet - küzdeni érte lehet, bejöhet de az a liberálisék áltatása, hogy csak rajtad múlik.

Szóval úgy válassz irányt hogy lehetőségeid legyenek (ami tényleg csak rajtad múlik) és ne csak esélyed.

Gondolkozz családban is - mi fontos mit szeretnél milyen munka összeegyeztethető azzal ami neked fontos.


A "kemény" dolgokat szereted-e jobban - matek, fizikaa természet/mérnöki tudományok - vagy a puhábbakat - ahol emberekkel gyerekekkel is kell/lehet foglalkozni esteleg a kettőt összekapcsolva...


Ötszázhatvannegyedik kinezológus-esztéta ne legyél pusztán felsőfokú végzettség végett.


Értékes dolgokra/ismeretre törekedj - ne jól hangzókra.

És gondold át mik azok amik minden/változó körülmények közt is hasznosak.


Te lányból vagy - de ismerek olyan lányt is aki le tudja olvasni a nóniuszt - amit fiúból is kevés :-)

Nekem a fizika volt ami minden körülmények közt jól jött mint ismeret - bármit kellett fúrni-faragni - a fizikai szemlélet sokat segített, hogy sikerüljenek gyakorlati dolgok - sőt a fejlődésben/tanulásban is...

Szóval ha a kemény reál ismeretek is közel állnak hozzád - az sem rossz irány.

2014. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
7.Úgy értem hogy női csillagászokat nem tüntetik fel annyira mint e férfiakat,szóval szerintem elnyomják őket,és háttérbe szorítják a nőket,mindig csak Albert Einsteint vagy Galileit említik ,mint ha csak ők tettek volna bármit is a tudomány terén.
2014. júl. 15. 12:46
 10/17 A kérdező kommentje:

8.Igen most szeretném eldönteni mi is szeretnék lenni az életben,és a csillagászattal az akarom bebizonyítani ,hogy elérjem hogy én is legyen olyan sikeres nő ,akit elismerések várják.

De ha őszinte akarok lenni ,a férfi tudósokat akarom felümúlni.

2014. júl. 15. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!