Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan védjem meg magam a...

Hogyan védjem meg magam a bunkó egoista beszólásokkal szemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 14 éves lány vagyok. Tudom azt hiszitek még fogalmam sincs az életről de én ezt nem így látom.. Általános iskola 7. osztályától kezdődtek a problémák.. Beszólogattak nekem a külsőm miatt stb. A tanácsotokat várom.. Hogyan lehetnék lelkileg erős? Nagyon bánt hogy szekálnak a külsőm miatt. Mindig azt vágják a képembe csúnya vagyok stb. Azt szeretném megtudni ha nektek volt ilyen azaz titeket is szekáltak mit mondtatok vissza és hogyan cselekedtetek? Ez nekem sokat segítene ha leírnátok.. :)

2014. aug. 20. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem általános iskolás korom óta, azaz hét-nyolc éves korom óta csúfoltak, bántottak. Megtanultam, hogy az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni, hanem azoknak a véleményére adni, akik fontosak számodra. Én már elértem oda, hogy ilyen kérdésekben csak magamra, és a legjobb barátnőmre hallgatok. Akaraterő kérdése az egész. Ne figyelj oda az ilyenekre, legyél sokat azokkal akik úgy szeretnek, ahogy vagy. Ha akkor is velük foglalkozol, mikor beszólnak, akkor előbb utóbb rájössz, hogy tényleg nem kell foglalkozni velük. Amikor pedig nincsenek melletted a barátaid, tegyél úgy, mintha nem hallottad volna meg.

Én csak 11-ben szóltam vissza, egy csaj tök indokolatlanul beszólt valamit, én pedig annyit reagáltam, hogy "miért, te jobban nézel ki?" Mondjuk az én esetemben néma kuss volt a válasz, mert nem számított rá, hogy vissza merek szólni a nagyságosnak. De ha mondjuk az lett volna a válasz, hogy igen, vagy hasonló, akkor is csak kuncogtam volna a tenyerembe, hogy mennyire nagyra van magával, mert gyengébb nálam. :)

Ha túl sokat foglalkozol ezzel, az teljesen megnyomorítja az iskolai életed, sebezhető leszel, ezzel mégtöbb lehetőséget adsz másoknak a piszkálásra. Nővérem is túl sokat foglalkozott vele, és úgy veszem észre, hogy az ilyen emberek később is sokkal rosszabbul kezelik az ilyen megjegyzéseket. Depressziósak lesznek és agresszívak, ettől nyilván az ő közérzetük is romlik. És ezzel bántják azokat, akiket szeretnek, mert nekünk is rosszul esik, mikor mondjuk egy jóindulatú megjegyzésre ránk kiabál, hogy szálljunk már le róla.

Én ennyit tudok javasolni, de nem mondanám, hogy beszélj vissza, mert azzal is csak őt erősíted, hogy beléd lehet kötni, ezáltal folytatni fogja. Én is mindig hülyeségnek tartottam a "ne foglalkozz vele" tanácsokat, és úgy gondoltam, hogy hogy ne foglalkozzak vele, mikor rosszul esik? De elkezdtem nem foglalkozni vele, és tényleg sokkal jobb lett. :)

2014. aug. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az előző módszerét is ajánlom, de azért attól is függ mennyire durvák a beszólások. Engem hozzá hasonlóan általános óta piszkáltak, nekem is azt mondták hogy sz*rjam le nem kell velük foglalkozni. De amikor reggel nyolctól délután kettőig folyamatosan azt hallgatod hogy milyen ronda vagy és szánalmas h*lye, és még sorolhatnám, hát nem olyan könnyű figyelmen kívül hagyni. Akiknek ott vannak a barátnők azoknak szerencséjük van, nekem nem volt senki. Aki nem piszkált az szidott, hogy miért figyelek ezekre, engem hibáztattak. Egy ideig visszaszóltam, aztán próbáltam röhögni rajta hogy ha azt látják hogy nem zavar majd ráunnak, utána úgy tettem mint aki észre se veszi, nem segített. Aztán pár srácot megvertem, egy ideig csend volt, utána ment tovább. Ha olyan a helyzet a legjobb szólni a tanárnak, osztályfőnöknek és hátha le tudja állítani őket. Ha nem megy, akkor vagy kitalálsz valamit és lealázod őket, vagy tényleg próbálsz nem figyelni. Sok sikert :)
2014. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az együttérzéseiteket.. igyekszem leszarni.. :) :)
2014. aug. 22. 00:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed, de azért próbálok pár tanácsot adni. Csak úgy kerekedhetsz feléjük, ha tanulsz (jól), ezáltal lekörözöd őket. A másik pedig az, ha nem foglalkozol velük. Hidd el, a guta fogja megütni őket....
2014. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!