Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha az osztálytá...

Mit csináljak, ha az osztálytársaim utálnak és mindenért kinevetnek?

Figyelt kérdés
Most megyek 10.-be, de már előre félek..9.-ben végig az ment, hogy állandóan kibeszéltek a hátam mögött, hogy milyen ronda vagyok, köszönni sose köszöntek, valamint állandóan kiröhögtek...Ha egy tanár kihívott a táblához, végig röhögtek, amíg kint voltam, vagy amikor elő kellett adni valami kiselőadást, akkor is direkt beszélgettek, amikor pont én adtam elő és utána röhögtek azon, hogy látták, zavar..Nincs is kedvem miattuk iskolába menni, legszívesebben eltörném valahogy a lábam, hogy pár hónapig ne menjek, vagy valami, de azt nem csinálhatná sokáig, ráadásul csak lemaradnék egy csomó anyagról és nem győzném bepótolni, szóval ez nem megoldás. Egyébként vannak olyanok, akikkel jóba vagyok, de ők se állnak hozzám annyira közel, csak néha beszélgetünk és ennyi, úgyhogy a nap nagy részében egyedül vagyok. Mit csináljak?
2014. aug. 26. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz átmenni egy másik iskolába?
2014. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg azoktól, akik piszkálnak egy beszólás után, hogy:

- Na és most, hogy kiélted rajtam a frusztrációidat, többnek érzed magad?

2014. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Nem akarom ezt a sulit itthagyni :/

2014. aug. 26. 21:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne a legjobb ha keresel egy másik sulit.
2014. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyúrd ki magad... Többen nem hívnak Bödönkének ;)
2014. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Próbálj meg hatni rájuk valahogy, ha piszkálnak vágj vissza, nézz a neten jó "oltásokat", gyakorolj a tükör előtt önbizalomgyűjtésként stb, viszont a legjobban azzal törsz borsot az orruk alá, ha több időt töltesz a barátaiddal, jól érzed magad és sokat mosolyogsz, és kevesebb figyelmet szánsz a kínzóidra. Magadtól nem fog menni, ha nincs más segítség, fordulj pszichológushoz, ő biztos jobb tanácsokat tud adni mint mi (én is ilyen segítségre szorultam a barátnőm halála után, ne gondold hogy csak őrültek járnak oda).

Ha ez sem megy, vagy meg sem akarod próbálni (ami egyébként érthető), akkor marad a suliváltás. Viszont arra ügyelned kell, hogy ne úgy mutatkozz be nekik mint amilyen 9.-ikben voltál, de ezt gondolom nem kell elmagyaráznom. Mindenesetre ne hagyd csak úgy, elég szomorú lenne ha emiatt elcsesznéd a diákéveidet.

Egyébként együtt tudok érezni veled, nekem 8.-ig minden tökéletes volt, aztán új gimi, a barátaim vagy elköltöztek vagy tojnak rám, az "új" osztályom meg még évek után is egy rakás idegen, a magányosság olyan szintjét ismertem meg amiről azt sem tudtam hogy létezik.

Addig is, ha segíteni akarsz magadon, jót tehet ha szerzel egy hobbit amit élvezel, próbálgasd amíg meg nem tetszik valami, nekem a modellezés jött be :) és az sem árthat ha beiratkozol egy sportegyesületbe "hobbi sportolóként", viszel egy kis színt a hétköznapokba és barátokat is szerezhetsz, persze ez mondhatni opcionàlis.

Na ennyit tudok mondani jelenleg, ha szeretnél beszélgetni valakivel aki már átment ezen, írj nyugodtan, éjfélig fent leszek.

2014. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A 6. nagyon jókat írt szerintem.


A suliban keress valamit ami érdekel esetleg - tehát valami jót, amit lehet várni, hogy majd lesz. Bunkókámékkal ne foglalkozz, egy gondolatot szentelni is felesleges nekik.

2014. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

6-os sokat segítettél :) És részvétem a barátnőd miatt :(

2014. aug. 26. 23:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hesz Mihály kajak olimpiai bajnokunk mesélte egyszer: Faluról kerültem a városba iskolába. Folyton elvették az uzsonnámat, csúfoltak, hogy ilyen-olyan paraszt gyerek. Elmentem boxolni. Amikor már úgy éreztem, hogy orrba tudom vágni az engem cikizőket, meg is tettem. Utána már nem bántottak.

Tedd ezt te is.

2014. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Negyedik osztályig én is így voltam, aztán elmentem egy másik suliba (nem ezért). Elején (egy-két hónap) egész jól ment aztán megint kezdtek ott is cikizni. Én sem vagyok valami jóképű, de az öltözködés sokat segít. Nézz utána h mi most a divatos. A neonzöld nagyon menő. Ne hordj egy pulcsit egy egész héten át (ezt más kárán tanultam).

Mint már mondták, keres beszólásokat, ha mindig vissza tudsz vágni, akkor senki nem fog szekálni mert ők sem akarják hogy Te oltsd őket. Arra ügyelj hogy ne csak egyszer tudj megszólalni. Ha a visszavágásra is beszól akkor mindig legyél készen hogy megint felej neki.

Beszélj sokat azokkal akik szóba állnak veled. Keress valami közös témát velük. Ha már mindenki látja hogy vannak akik szóba állnak veled és szívesn beszélgetnek, akkor az osztály ranglistáján középen állók is meg fogják tenni. Így lehet felfele haladni, én is most megyek tizedikbe, nekem már sikerült bejutni a négy legmenőbb közé.

Szünetekben foglald el magad (pl beszélgetés), de semmiképpen ne ülj egyedül a padban vagy játsz a telefonodon. (Én régen volt hogy bementem a mosdóba és kivártam a szünetet, így azt hitték csináltam is valamit, nem vagyok olyan unalmas)

Végső esetben a káromkodástól is menőbb lehetsz. Én használtam de most már nincs rá szükségem ezért abbahagytam.

Mesélj történeteket amiktől menőbbnem, érdekesebbnek tartanak. Az én ilyen történeteim 70%ban hamisak voltak, valam alapjuk volt de jól kiszíneztem, csak arra kell vigyázni, hogy ez ne derülhessen ki.

Nem biztos mindenki helyeselni fogja amiket írtam de nekem beváltak és tudom mit érzel, nem kívánom senkinek.

Mindig emlékezz erre az érzésre, nehogy olyanná válj mint akik gúnyolnak...

A szünetben mindenki sokat felejt, tanév elején visszajöhetsz úgy hogy mennyivel faszább gyerek lettél, akkor arra fognak később emlékezni. Sok idő lesz mire teljesen elfogadnak, aztán is sokszor felemlegetik malyd a számodra kínos dolgokat de kitartás, és sok sikert kívánok.

Egy barát.

2014. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!