Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szorongok ha felelnem kell,...

Szorongok ha felelnem kell, vagy a táblához kimenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Órán mindig meghúzom magam és reménykedek, hogy olyan a tanár, hogy nem hív ki a táblához, csak magyaráz, ha arról van szó hogy táblánál dolgozás, már rögtön el kezd verni a szívem és pánik érzésem van, nem tudok figyelni, akkor is van ilyen, ha a tanár felszólít vagy feltesz egy kérdést és választ, hogy ki mondja. Volt már hogy kimentem és semmi nem jutott eszembe, a többiek reakciójára figyeltem. Van hogy hangosan röhögnek, kinevetnek, utánozzák a hangomat, sugdolóznak stb., parodizálnak.

Ez a probléma csak nálam áll fent?

Ilyenek miatt nekem nagyon rossz suliba járni.


2014. szept. 2. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, én is ilyen vagyok. :/ A legrosszabb, amikor órán kitalálja a tanár, hogy játsszunk színészesdit, UTÁLOM!
2014. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, ki kell bírni, ezután soha az életben nem lesz ilyen táblánál felelgetés (csak néhány elvakult egyetemi tanár csinál ilyet)
2014. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 *Victorique* ***** válasza:

Sokan vannak így. Próbálj meg egy relaxációs technikát elsajátítani és ezt vezesd át a sulis szituációkra. (Pl. mély levegő, lassan kifúj, nyugodttá válsz. Ezt gyakorold először otthon, többször, amíg nem megy, aztán a suliban.)

Vagy valami apró kabala legyen nálad, ha ebben hiszel.

Sajnos ez egy ördögi kör, minél jobban belelovallod magadat, annál rosszabb, ezért próbáld magadat lenyugtatni. Tudom, mondani könnyű, de sok kitartással beválik. Próbálj az osztálytársaiddal nem foglalkozni, azért van a szájuk, hogy beszéljenek, véleménye meg hát mindenkinek van. Az meg nem kell, hogy téged érdekeljen. És különben is, mitől tartasz? Ha tudsz valamit, akkor azért nincs okod pánikolni, ha meg nem, akkor mi van, ők se tudnak mindig mindent.

Vagy egy másik lehetőség, hogy szoktatod magadat a helyzethez, nekem pl. ez vált be.

2014. szept. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!