Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket kiengedtek a tanárok,...

Titeket kiengedtek a tanárok, ha általánosban kikéreckedtetek WC-re? Gyakran jártatok ki?

Figyelt kérdés
Én pl ritkán jártam ki, szinte soha (általásoban). Egyszer kerültem olyan helyzetbe, hogy úgy éreztem kidurranok, nem bírtam és még rengeteg idő volt kicsöngőig, de a tanár nem engedett ki.

2014. szept. 7. 14:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Kiengedtek mindig.
2014. szept. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%

kisfiam, akkor egyszer jelzed a tanár felé az órán, hogy sürgős lenne wc-re menned, és ha nem enged ki, fogod magad és kimész.

szabad, önrendelkezési jogodban nem korlátozhat, még akkor sem ha tanár.

ha egyszer is ilyet csinál, jelezd felé, hogy szólsz a szülőknek, és esetlegesen a következő alkalom után jogi lépés is lehet belőle.

én ezt mondtam a gyerekemnek, hogy csinálja, és láss csodát, az összes tanár az iskolában megtudta ezt, és készséges lett.

egy ügyvéd apuka!

2014. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

"szabad, önrendelkezési jogodban nem korlátozhat, még akkor sem ha tanár."


Azért óvatosan az ilyen tanácsokkal, ügyvéd apuka.

Az egy dolog, hogy ha majd' bepisil, kimehessen.

Csak aztán azt kezdik el mondani, hogy ne akadályozza őket a tanár abban, hogy facebookozzanak az órán, ha nekik nem érdekes a tanóra.

Amióta minden gyereknek joga van mindenhez, egyre fékezhetetlenebbek. Mert joguk van hozzá. Csak épp a kötelességekről nem beszél senki.....

2014. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ez velem 90-es években volt; akkor még ha a tanárnő határozott nemje után kimentem volna, egy osztályfőnöki intő és otthon egy pofon várt volna.
2014. szept. 7. 14:46
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

azt ne felejtsd el jogok és kötelességek vannak.

az iskolában is.

a kötelesség a házirend, amit köteles minden gyerek betartani, különben a gyerek szankcionálva lesz az iskola által.

de jogai is vannak egy gyereknek, amit az elmúlt évtizedek szoc-kommunista rendszernevelése nagyon jól elnyomott, pedig volt akkor is.

ilyen például a szabad helyváltoztatás és önrendelkezés joga, de csak korlátozva, hiszen a gyerek jobbik esetben még nincs 18 éves, ami egy korlátozó tényező.

de ha jelzi a tanár felé, hogy wc re kell mennie, akkor köteles kiengedni, ha nem fogja a gyerek magát és kimegy.

sajnos, egy két vaskalapos tanárnak ezt el kellett magyaráznom akkoriban, de megértették, mert nem akartak bíróságra járni.

azóta is a szülői munkaközösség tagja vagyok, és minden rendben.

2014. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
1-4-ig kiengedtek, nem szóltak érte. 5-től mondták, hogy szünetben menjünk el, de ha annyira kellett valakinek, az esetek 99%-ában kiengedték ezután is. Viszont jóval kevesebbet jártunk, meg jobban is kibírják azért már a nagyobbak. 20/F
2014. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer nem akartak kiengedni, akkor én besz@rtam és szétkentem a táblán, azóta valahogy kiengednek.
2014. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Én sem jártam ki soha, de fél osztály igen. Még gimnáziumban is kiengednek mindenkit.


Ha már szóbakerül régi rendzser, szerintem jobb lenne testi fenyítés, mert nyugodtabb volna suli. Könyebb a koncentráció, nem lenne ennyire megkötve a tanár keze.

Tavaly egyik gyerek leköcsögözte tanárt. Igaz egy szinten álltak, egy tutyimutyi sértődékeny körszakállas tanár volt, annyit nem bírt elintézni, hogy ezek után beírjanak gyereknek. Tanár elment év végén gyerek meg át pótvizsgán.

Jó, ez nem kapcsolódik témához, csak gondoltam leírom, ha már a szigorról meg jogokról van szó.

2014. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk nem nagyon engedtek ki minket, az egyik csaj behugyozott az órán...
2014. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Általában nem engedtek ki, de átvertem őket.Mondtam hogy nem érzem jól magam, hánynom kell stb. és úgy kiengedtek.Szerencsére csak ritkán volt olyan hogy órán kellett kimennem, mert kicsit feltűnő lett volna ha minden nap hányingerem van
2014. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!