Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha az osztálytársa...

Mit tegyek, ha az osztálytársaim bántanak és kiközösítenek?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, és bejárós. Több barátom is van az osztályban (fiúk és lányok vegyesen), de a többiek gyűlölnek. Megjegyzéseket tesznek a kinézetemre, az alakomra,a beszédemre, és mindenre, amit teszek. Sokszor halom, hogy rólam beszélnek. A padtársam a legjobb barátnőm, és szerinte nem kelene figyelnem rájuk, de képtelen vagyok nem odafigyelni arra, hogy kritizának. Elég érzékeny vagyok . Még egy évet kell veük eltöltenem, de már ezt nem bírom ki! Azon gondolkodom, hogy magántanuló leszek, mert ez a helyzet szörnyű.

Nem tudom, hogy ez miért történik velem! Átalánosban is kiközösítettek (2 ember kivételével),pedig tényleg nem tettem semmi rosszat, és most újra megtörtént! Az ismerőseim szerint egy segítőkész, kedves lány vagyok, aki emellett jól tanul, és szociálisan érzékeny. A sok baj és bántás miatt korán lettem felnőtt, "koraérett" vagyok, így a nálam idősebb emberek társaságában szeretek lenni, ugyanakkor a velem egykorúakkal is jól érzem magam (mindkét korosztályból sok barátom van). Tudom, hogy nem szerethet mindenki, de....

Mit tanácsoltok, mit tegyek? Hogyan nézzem őket levegőnek, hogyan éljem túl velük ezt az évet?

17/L



2014. szept. 19. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
az h
2014. szept. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
konkretizald picit: mit mondanak, milyen az alakod, az oltozkodesed, szerintuk hogyan beszelsz, stb....
2014. szept. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Szia! :)

Hú, hát... nehéz ügy. Nálam ugyanez a forgatókönyv :D. Az érzékenység ellen nem nagyon tehetsz semmit. Én mindig arra gondolok, hogy mindenki féltékeny rám (ego:D). Ettől mindig jobban érzem magam. Vagy csak nevetek, és azt mondom 'BÁÁÁZZEEEG!' :D. És egyre jobban kezd elmúlni az érzékenységem. Próbáld meg, hátha.

2014. szept. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 freddy.krueger válasza:
100%
Mit töröd magad rajta ?? Az életed forgatókönyvében ők csak egy apró kis betűs rész.. Kikerülsz a suliból megy mindenki amerre a szem el lát és vége :) engem sosem baszogattak anno , mondjuk én azokat baszogattam akik a kicsikkel,szegényebbekel szivoztak, ha neked nincs egy ilyen " őrangyalod " akkor simán szard le. Tele lesz az életed ilyenekkel. Sőt.... :)
2014. szept. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

freddy.krueger az emberek nem úgy vannak tervezve mentálisan, hogy csettintésre le tudják szarni a cseszegetéseket, max elnyomhatod magadban a stresszt, amit kivált, de hosszú távon ez sem túl szerencsés...

A tanácsom az, hogy állj ki magadért,vagy esetleg kérd meg az osztályból a barátaidat, hogy segítsenek neked, mert ugyan miért hagynák abba a genyózást, ha te nem állítod le őket?

Nézz meg pár önbizalom növelő filmet, vagy olvass ilyen könyveket, ha ez kell ahhoz, hogy összeszedd magad,

mert ha már olyan gáz a helyzet, hogy elgondolkoztál azon, hogy magántanuló leszel, akkor csak nem ronthatsz sokat néhány visszaszólással... (Nem tudom, pl "anyád nem ölelt meg eleget kiskorodban, hogy másokon éled ki a komplexusaidat?" vagy valami ilyesmit mondj XD)

De ha nem megy, akkor gondolj arra, hogy nincs sok hátra a gimiből (a nagyján már túl vagy) a tanév végéig meg próbáljatok meg a haverjaiddal minél jobban szórakozni, ne az látszódjon rajtad, hogy magadba vagy fordulva...

Sok sikert ;)

2014. szept. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Volt két osztálytársam, akik mindig cseszegettek, elsőben és másodikban is. Aztán valamiért harmadikban jóban lettem velük, azóta, ha találkozok velük az utcán, akkor beszélünk stb. Ilyenkor csak keresnek valakit, akit ha cseszegetnek, akkor menőnek tűnnek.
2014. szept. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Homokóra szerű alakom van, és divatosan öltözködöm, nem feltünően, hanem egy kicsit visszafogottan, a beszédem meg olyan "kúrvás" idézem, mert sokat nevetek.

köszönöm a az eddigi válaszokat, próbálok majd így tenni :D

2014. szept. 19. 08:01
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem legyél lazább és ne azt lesd folyton, ki akar kibeszélni, hanem ne foglalkozz ilyen dolgokkal
2014. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem általánosban folyamatosan csúfoltak, egy barátom se volt, azt mondogatták, hogy ronda vagyok, meg hogy senki se érjen hozzám, mert fertőzök, stb, és utáltam magam...és most? Rendesen nézek ki, gimibe járok, van egy legjobb barátnőm, jó jegyeim vannak, tisztában vagyok az erősségeimmel és a gyengeségeimmel. Hagyd őket figyelmen kívül, legyél sokat a barátaiddal, és ne vedd magadra, amiket mondanak. Tudom, hogy mondani könnyű, átérzem a helyzetedet, de képzeld csak el, nekem sokkal nehezebb volt, mert egyetlen barátom sem volt, akik megvédtek volna, neked pedig vannak barátaid. Ha én kibírtam, te is ki fogod! Ha valaki beszól valamit, mosolyogj rá, és közöld vele, hogy igaza van. Ne gurulj be, és ne hagyd, hogy felidegesítsenek! Nem érnek annyit, hogy egyáltalán csak elgondolkozz azon, amit mondtak. Ne menj bele hülye vitákba, ne süllyedj le a szintükre! De ne is húzódj össze, ha bántanak, hanem legyél magabiztos, és állj ki magadért! Biztos vagyok benne, hogy sokkal többet érsz, mint ők! Ha meg nem tetszik a külsőd és az alakod, azon lehet változtatni. De ne az ő kedvükért változz meg, hanem a saját magad kedvéért! Minden csak azon múlik, hogy te hogy látod a dolgokat. Amikor engem piszkáltak, én mindig féltem, visszahúzódtam, és hagytam, hogy bántsanak. Félős voltam. Nagyon. De ezt nagyon megbántam! Még mindig érzékeny vagyok, de ha most beszólnának nekem a régi osztálytársaim (akik, megjegyzem, hihetetlenül buták, és látszik rajtuk, hogy rohadtul nem fogják vinni semmire sem az életben ennyi ésszel), akkor tuti kiállnék magamért! Ne legyél áldozat! Legyél mindig a barátaiddal, és ne maradj egyedül, akkor lehet, hogy nem fognak annyira bántani. De ha tényleg nem vagy megelégedve magaddal, akkor változtass! De még egyszer mondom, semmiképp se az ő kedvükért változz meg! Szurkolok neked. :)
2014. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
71%
Ne foglalkozz velük kérlek...én teljesen megértelek,hogy miben vagy....NE HAGYD MAGAD! KIK ŐK,HOGY ILYENEKT TEGYENEK????SENKIK. SEMMI joguk nincs hozzá! lehetséges valamit nagyon jól csinálsz...,hogy ennyi irigyed van...vagy én nemtudom..de áááh:D
2014. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!