Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetne ennek véget...

Hogyan lehetne ennek véget vetni? Valaki tud segíteni? :/ (többi lent)

Figyelt kérdés

Hali!


Szeretném a segítségeteket kérni egy igen kényes témában, ami engem érint. Egy kicsit hosszú lesz...

Szóval adott a helyzet: én, mint szakközepes, egy osztályban vagyok sok-sok diákkal, néhányukkal kifejezetten jó, a többiekkel a 'semleges'-nél jobb, a kimaradó párral semleges viszonyt ápolok. De van egy kivétel..ugyebár, mint minden osztályban van egy felszínesen visszataszító, idegesítő, feltűnési viszketegségben szenvedő 'egyén'.. Ő valamilyen oknál fogva kifejezetten utál és az egész osztály előtt igyekszik lealázni, amilyen téren csak tud.. Konkrétumokat tekintve a pénztárcája vastagságán és az arca nagyságán kívül mindenben kifejezetten rosszabb nálam. Én személy szerint közvetlen és/vagy közvetett okot nem adok erre a viselkedésére, gúnyos mondatai után többnyire nem reagálok, de az arcomon biztos felfedezi a bánatot, amit okoz nekem és szerintem ez motiválja a folytatásban. Próbáltam már ignorálni/teljesen lesz@rni, nevetni az erőltetett, csak-és-kizárólag ellenem irányuló megjegyzésein, beszélni vele erről, más osztálytársak véleményét kikérni (akik, mint ahogy én is hozzáállnék, megőrzik pártatlanságukat az ügyben)...De ezek közül eddig egyik sem volt hatásos, mondhatni egyik sem segített a problémát megoldani. És marhára elegem van, hogy minden nap erre megyek be suliba, minden nap van vmi kis 'poénja' ellenem, minden egyes nap! Nem vagyok antiszociális kocka, nem utálnak az emberek, sokan az osztályból már oda se figyelnek rá, csak bánt ez a tiszteletlenség, lenézés, ami erről az oldalról nem viszonzott (ha viszonoznám, akkor egyrészt saját magamat hazuttolnám meg, másrészt nemhiszem, hogy eredményes lenne, bár ezt még nem próbáltam...).


Van valakinek hasonló tapasztalata? Valami megoldási módot tud ajánlani? Akármilyen tanácsot elfogadok, de semmi esetre sem szeretnék megfutamodni a probléma elől! Inkább meg szeretném oldani a lehető legjobb módon! Tudom, ez nem a legmegfelelőbb hely ezen személyes probléma kitárgyalására, de azért fordulok ide, mert a máshonnan kapott tanácsok már nem segítenek :| Minden intelligens és következetes választ elfogadok és köszönök! :)



2014. szept. 26. 14:47
 1/4 anonim válasza:
Nekem is hasonló a problémám
2014. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Éppen a minap láttam egy hasonló témájú animét: [link]

nagyjából arról szól, ami neked is problémád. Érdekes végignézni.

2014. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vedd semmibe, közben telefonozz, olvass. lehet az, hogy érdekel, de az nem fog feltűnni,ha mással foglalkozol.

Az én osztályomban is van egy srác, a padtársam azzal tetézte a dolgot, hogy nevetett is mindenen, ezért tovább folytatta.

De amikor elkezdtem mással foglalkozni, általában olvasni vagy néha telefonozni, akkor abbahagyta. Ha látják rajtad, hogy nem zavar, vagy érdekel békén hagynak. Remélem segítettem, sok sikert.


13/F

2014. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy poharas üdítőt, aztán botoljál meg és öntsd rá. VÉLETLENÜL. És kérjél elnézést. Ha kulturáltan elnézést kérsz, melléd állnak a többiek. Ha nem használ, ismételd meg. Meg fogja unni.
2014. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!