Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit rontok el, mit csinálok...

Mit rontok el, mit csinálok rosszul, hogy csak kihasználnak?

Figyelt kérdés

Főiskolás lány vagyok. Mindig jól tanultam, szinte minden tantárgyból jó vagyok.

Eddig általánosban, gimiben is csak kihasználtak. Felmérőknél, ellenőrzőknél mindig jó voltam, viszont a szüneteken, szabadidőben már kevésbé kellettem az osztálytársaimnak.

Most sincs másképp. Másodéves főiskolásként sem. Egy évig volt a padtársam egy lány, akivel azt hittem jóban vagyunk... De az év elején bejelentette, hogy egy másik lánnyal fog ülni, csak a matek, angol és más olyan tárgyak óráján fog mellettem ülni...Én erre nem válaszoltam, csak fogtam magam és átültem egy üres helyre. Ekkor kérlelt, hogy legalább az előtte lévő padba üljek, hogy tudjak súgni neki...Szerintetek nem pofátlanság ez? Miért használnak ki? Szivesen segítek, de mindennek van határa. Min változtassak, hogy ne így kezeljenek?


2014. okt. 3. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ember ilyen, származástól függetlenül. Ha tudja hogy kap segítséget, akkor hülye lesz magától tenni a javaiért. Kvázi kihasznál, érdekként tekint rád. Nem szabad még köszönni sem ezeknek, arra kell sarkallni az effélét, hogy törjön meg és változzon.

22F

2014. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez pofátlanság és első lépésként szerintem kezdd azzal, hogy küldd el a framcba ezt a lányt, mégis mit képzel, legalább játssza meg magát kicsit, hogy a barátod, mi az, hogy ilyen pofátlanul csak ki akarja használni a tudásodat. Mondd meg neki a magadét és utána többet hozzá se szólj. Beszélgess a többi emberrel inkább.
2014. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért használnak ki egyébként, mert hagyod magad és nem állsz ki a saját érdekeid mellett, ez általában látszik egy emberen, a testtartásán, öltözékén és van aki pofátlanul kihasználja az általad szerezhető előnyöket. Kicsit legyél talpraesettebb.
2014. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nem sokat lehet kezdeni... Ha elküldöd őket, akkor meg azt hiszik anti szoc vagy, és az a baj. Szerintem ne törődj vele, ilyen emberek mindig is lesznek, nem kell figyelembe venni. Ha úgy gondolod hogy segítesz, akkor részedről megtettél mindent, és kész. Többit szard le.
2014. okt. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első huzásnál ki kell deriteni mit akar! Engem egy csaj akart ki használni .Hamar rá jőtem mire megy ki a játék .Tőbb lővése nem lesz nálam az tuti!!

F/27

2014. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia én szivesen beszelgetnek veled :) 19/L
2014. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt, de egyetemen találtam egy lányt, aki elég agresszív volt és nemtörődöm, és legjobb barátnőm lett. Eleve nem segítek senkinek csak úgy, csakis olyannak segítek, akiről kiderül, hogy tényleg nem csak ki fog használni. Én megtanultam ezt észrevenni.
2014. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!