Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudom hova tenni, amit...

Nem tudom hova tenni, amit érzek. Ez már vonzódás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy a büdös életben nem gondoltam volna, hogy egyszer egy ilyen kérdést fogok feltenni ezen az oldalon, de nagyon szükségem lenne egy-két jó tanácsra olyan emberektől, akik már átéltek ilyet.


Mindig meglepődve olvastam a "beleszerettem a tanáromba"-típusú kérdéseket. Személy szerint én sosem ítéltem el ezeket az embereket, csak egyáltalán nem értettem, hogy mit éreznek.

Nos, a történetem ott kezdődik, hogy egy hónapja kezdődött az egyetem. Mint minden gólya, én is igyekszem megtalálni a helyem ebben az egyetemi életben, ami nem megy mindig a legegyszerűbben. Ahogy teltek-múltak a hetek, azt kezdtem el érezni, hogy megtaláltam a kedvenc órámat, amit egyszerűen imádok! Igaz, hogy sokszor az anyag felét nem értem, de a tanár miatt minden egyes pillanatát imádom.


Sokat gondolkoztam ezen a dolgon, hogy miért lett hirtelen ez a tantárgy egyik pillanatról a másikra a kedvencemmé és rá kellett jönnöm, hogy akár tetszik nekem, akár nem, de én keményen beleszerettem a tanár úrba -vagy legalább is igen erősen vonzódom hozzá. Próbáltam összegyűjteni azokat a dolgokat, amik tetszenek benne: a legjobb előadó az egyetemen, minden órája élvezetes, humoros, jókedélyű, mindenben segít a diákjainak. Fiatalságához képest hatalmas tudása van, a szakmájában az országban az egyik legjobb. Jóképű, kicsit őszes már és borostás, cuki a nevetése.


Én nem akarok tőle semmit -bár, ha véletlen folytán úgy alakulna a dolog, hogy mi együtt, annak persze örülnék-, de segítsetek elérni azt, hogyha rám néz, ne az legyen, hogy lefolyok a székről az asztal alá, és ne úgy menjek be minden órára, hogy remeg a gyomrom, izzad a tenyerem és izgulok. Komolyan mondom, úgy viselkedek, mint valami idióta kamaszlány. De nem tudok ez ellen mit tenni, egyszerűen az érzéseimet nem irányíthatom.


Remélem fogok kapni normális válaszokat is :)


Köszönöm, puszi :)



2014. okt. 7. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki által ismerős történet: diák-tanár kapcsolat. Az hogy te ne szenvedj emiatt, muszáj elterelned róla a figyelmed.

1. Ha szabadon választott tantárgy, kérj áthelyezést (a te érdekedben)

2. Ha nem szabadon választott tantárgy, de nem kötelező bejárni az órákra, egyszerűen ne járj be, könyvekből vagy mások jegyzetéből tanulj

3. Ha az órákra is kötelező bejárnod, a tananyagra koncentrálj. Tudom hogy így nehéz, és ne engedd az érzelmi fellángolásoknak.

üdv

2014. okt. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Ment a zöld kéz :)
2014. okt. 8. 07:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt hiszem, tudom, mit érzel. Én régebben belezúgtam egy lányba az egyetemen, aki fiatal kora ellenére már irodalmat tanított, idegen nyelven.

Én képes voltam feljelentkezni az órájára úgy, hogy nem is tudok azon a nyelven :D


De az ilyesmi legtöbbször csak fellángolás, igaz, amikor ott voltam, minden óra előtt dobogott a szívem, amikor bementem hozzá, én is úgy viselkedtem, mint egy kamasz :) De azóta teljesen elmúlt ez az érzés, csak szép emlék, mosolyogva gondolok rá vissza.


Tudom, hogy nehéz, de ha egy diák belezúg a tanárába, az legtöbbször csak plátói. Neked annyival könnyebb, hogy lány vagy és a tanárod férfi tanár, így akár el is csábíthatod (nálam ez nehezebben ment volna, mert fiatalabb pasi voltam). Viszont ez nem erkölcsös, főleg, ha a tanárodnak családja van, másrészt pedig neki úgyis csak egy numera lennél, biztos nem érezné azt, amit Te!

2014. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nekem nem aktuális a helyzet, de köszönöm hogy megosztottad velünk, tartalmas volt!!! :)
2014. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: köszönöm, hogy leírtál egy másik szemszöget is, érdekes volt. Ment a zöld kéz :)
2014. okt. 16. 08:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Tanárod hány éves ? és te? van kapcsolata? és neked?

Milyen felfogású a tanárod?és te?

2014. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tanárom 35, én 2 vagyok. Egyikőnknek sincsen párkapcsolata. Én egyáltalán nem ítélem el az ilyen jellegű kapcsolatokat, nyitott vagyok mindenre. Szerintem Ő sem az a begyöpösödött ember, vagyis én egyáltalán nem ezt tapasztaltam :)
2014. okt. 19. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!