Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Nos,az a helyzet,hogy az osztályomba jár egy lány,akit most nevezzünk X-nek. És X. állandóan „csicskáztat” egy másik lányt,akinek most a neve legyen Y. És ez ,ár kezd engem is teljesen irritálni. Főleg az,hogy X Y-t állítja be legjobb barátnőjének. Most mondok egy példát:

Mindig amikor tesi előtt/után öltözünk,odamegy Y X-hez,hogy segítsen neki levetni úgy a pólóját,hogy ne jöjjön szét X kontya. Meg mindig el kell Y-nak kísérgetnie X-et mosdóba meg ilyen helyekre. Mondom,ez már minden lányak szemet szúrt az osztályban,és nagyon nagyon idegesítő.

Tudunk valamit tenni?



2014. okt. 18. 20:23
 1/3 A kérdező kommentje:
*már
2014. okt. 18. 20:24
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem szükséges, majd egymás között rendezik.
2014. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valakinek gyenge az akarata,és lehet befolyásolni,akkor azt úgyis megtalálja egy olyan,aki elég manipulatív személyiség,tehát tulajdonképpen ez várható dolog.Ekkor kellene elég erősnek lennie ennek az amúgy gyenge akaratú embernek,hogy letudja magában győzni a megfelelni akarást,és azt,hogy irányítsa valaki más.Általában ezek a személyek ritkán hoznak úgy önálló döntéseket,hogy az a manipulatív emberek érdekeivel ütközzön.


Így alakulnak ki a világban vezetők,főnökök,és így lesznek valakikből alkalmazottak is,beosztottak is.Egyik sem probléma,ha van,mert csak határozott személyiségek nem férnének össze egymással,és a veszekedések állandóan lennének.A csak határozatlan,gyenge akaratú emberek pedig azért vesznének össze,mert nem tudnának döntésre jutni.Így a vezetők és a beosztottak jól kijönnek egymással.


Ugyanakkor ez például érvényes a párkapcsolatok szerintem 80%-ára(de ez nem jó),hogy vannak a párkapcsolatokban domináns személyek,és vannak a párkapcsolatokban passzívak.A domináns gyakran kapcsolatfüggő és minden egyéb ilyesmi problémája van,valakit kell irányítania ahhoz,hogy ő úgymond kiteljesedjen.A passzívnak,aki határozatlan,annak pedig kell az irányítás.Így talál egymásra két ember,ezek fognak elválni.A kapcsolatokban szerintem ezért jó,ha egyenrangúak az emberek.Jó,ha két határozott jellem megtalálja egymást,és együtt előre tudnak jutni,döntéseket tudnak hozni,gyereket tudnak nevelni,de egészséges,normális keretek között.A gyengébb akaratúaknál a gyerek deviáns viselkedésű lesz,hiszen a szülei nem tudtak határozottan,következetesen nevelni,ezért "majd ő megmondja",hogy hogyan kell ezt meg azt a dolgot csinálni.


A gyerekek különben érzékenyek arra,ha valaki határozatlan.Én sem szerettem sosem,ha határozatlan emberrel találkoztam,sőt kifejezetten idegesített.Most pedig kezd olyanná alakulni a személyiségem,hogy szeretek határozott lenni,szeretem én megmondani,hogy ez és az történjen,és ezt így akarom,vagy úgy akarom.Szeretek saját magam tapasztalni.

Utálom a kényszert.


A csoport ne avatkozzon bele két ember magánügyeibe,nem érdemes.

2014. okt. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!