Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tudnám elnyerni a tanár...

Hogy tudnám elnyerni a tanár bizalmát?

Figyelt kérdés

Előző iskolámban (10.be váltottam sulit) nem vettük ezt az anyagrészt, amiből most írtunk, új a tanár, eddig nem tanított minket, és emeltezni szeretnék az adott tárgyból. Eddig írtam egy kettest, és már kérdezte, hogy nem akarok-e inkább középszintezni, ami elég rosszul esett. (fizika tantárgy egyébként, ha számít, elvileg kellett volna vennünk 9.-be, de kimaradt, mert ugye másik iskola..)


Hogy tudnám elérni, hogy el is higgye, hogy meg tudom csinálni, és ne kételkedjen bennem?


2014. okt. 31. 22:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy eddig csak az az egy dolgozat volt, tehát sajnos tanulás terén még nem sikerül(het) bizonyítanom.
2014. okt. 31. 22:07
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Egy jegynek nincs jelentősége, ha a többi jobb lesz. Az órákon legyél aktív, minden anyagot tanulj meg, esetleg vállalj kiselőadást.
2014. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Jelentkezz sokat, válaszolj a kérdéseire. Tanulj. Ha valamit nem értesz, akkor keresd meg óra után, kérdezz plusz dolgokat tőle.

Bennem a biosz tanárom nem hitt, konkrétan megmondta, hogy engem nem fognak felvenni egyetemre. Érettségire belátta, hogy tévedett.

2014. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat^^

Ment a zöld mindenkinek^^

2014. okt. 31. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Megértem, hogy rosszul esett, hogy megkérdezte a kettes után. De nem tudhatta, hogy az iskolaváltás miatt azt az anyagot nem vetted. Biztosan nem akart rosszat neked a tanár! Ugyanis, ha pl. van egy gyerek, aki nagyon rossz az adott tárgyól, amiből emeltezni akar, akkor a tanár nem teheti meg, hogy nem figyelmezteti. Valószínűleg ezért szólt, de az hiba volt mindenképpen, hogy az első doga után!


Szóval ez a szituáció csak egy félreértés. Azt tanácsolom, hogy ne akarj neki bizonyítani, mert ne a tanárnak tanulj (beleeshetsz abba a csapdába, hogy meg akarsz neki felelni, lelki okok miatt). Tehát azt mondom, hogy legyél aktív, tanulj, igyekezz, szólj hozzá az órákon, mindig legyen kész a leckéd, és persze mindig hozd a tantárgyból a maximumot. De ne az legyen benned, hogy ő mit gondol.


Ha mindent jól csinálsz, akkor ő is rájön, hogy simán mehetsz emeltezni is fizikából. Az idő mindig igazolja az igazakat :)


Egyébként a helyedben odamennék hozzá, és elmondanám neki, hogy iskolát váltottam, azt az anyagot pedig nem tanultam, amiből most írtunk, ezért nem jött össze a doga. És megkérném, hogy inkább támogasson az érettségin, és ne akarjon lebeszélni. Egy pedagógusnak kutya kötelessége támogatni a diákját. A legdurvább tanári hibák egyike, ha egy tanár érezteti egy diákkal, hogy nem tartja valamire képesnek. Az ilyen ember nem való tanárnak.

2014. nov. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként a helyedben odamennék hozzá, és elmondanám neki, hogy iskolát váltottam, azt az anyagot pedig nem tanultam, amiből most írtunk, ezért nem jött össze a doga. Kedves előttem szóló, te ezt kipróbáltad valaha is? A tanárok kedvenc szavai közé tartozik a rablómese és a kifogás. Ezzel csak még lejjebb húzná magát, mint aki azt a hatást akarja kelteni, hogy én tökéletes vagyok, a régi sulim a hibás. Ettől senkinek nem lesz szimpi, pláne nem egy tanárnak.
2014. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!