Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire avatkozhatok bele ha...

Mennyire avatkozhatok bele ha az osztálytársamat terrorizálják?

Figyelt kérdés
A fiú félig orosz félig portugál, még nem igazán tud magyarul. Először két hete láttam, hogy a buszmegállóban néhány lány meg két fiú beszólogat neki, aztán most, hogy visszajöttünk a szünetről megint elkezdték, hogy "büdös ruszki takarodj","anyád jobban járt volna ha lenyel" satöbbi.. És ugyan az igaz, hogy a felét nem is érti annak amit mondanak, de a mozdulataikből, gesztusokból levágja, hogy mi a helyzet. Vagy pl. abból hogy rágót ragasztanak a székére, megdobálják stb. Úgy tudom már szólt az osztályfőnöknek de nem csinált semmit.. Én nagyon nagyon szeretnék neki segíteni, már komolyan nekem kell sírnom ha látom, hogy mennyire szemetek vele :( Megvédeni meg hiába próbálom, elküldenek a prosti anyámba, vagy azzal jönnek, hogy biztos tetszik, azért védem ennyire. De már annyira belejöttek, hogy az én hajamba is rágót dobálnak, csak hogy egy példát mondjak.
2014. nov. 5. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát gondolom az orosznak nincsenek hozzátartozói itt és kiszolgáltatott helyzetben is van, szóval szerintem bőven lehet beleszólásod.

A módszer kérdéses inkább... A lényeg, hogy csak félelemkeltéssel fognak leállni a kötekedők.

2014. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Át kellene mennie egy másik iskolába. Tudom, hogy nem ő a hibás, de nincs más lehetőség, az osztálytársaid nem fogják abbahagyni amit csinálnak, és ha mellé állsz, veled is ugyanezt fogják tenni.

Ami történik vele meg veled, nagyon Az osztály című filmre emlékeztet.

2014. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
említse meg hogy vannak ismerősei az orosz maffiában.
2014. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hidra12 ***** válasza:

3:D


Szerintem irigyek legyél te a barátja ha nem segitesz rajta ak rosszab lesz

2014. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez kevés kamasznak jut eszébe, mint neked, a többség betagozódik, beáll a sorba, és ez már ennél súlyosabb tragédiákhoz is vezetett. Te egyedül nem tudod megvédeni, de pl. jelezheted a problémát a tanárok felé, vagy ha van az iskolában iskolapszichológus, akkor neki.
2014. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Firedoom ***** válasza:

Nekem volt egy osztalytarsam akit ev elejen piszkaltak. En kialltam mellette es megvedtem. Rola valoban leszaltal, de az illeto kitalalta, hogy en legyek a celtabla. Ellenem forditotta az osztaly felet es o is elkezdett baszogatni (elnezest).

Az inditekait korulbellul ertem: elharitani magarol a veszelyt es masra terelni a figyelmet.

Nalatok ez nem fog megtortenni, viszont az osztaly teged is kiszemelhet.

Nekem az a velemenyem: ha elore tudtam volna, hogy az osztalytarsam mit fog csinalni akkor is segitettem volna neki. Ha egyesek azt elvezik, hogy masokat baszogatnak akkor az egeszsegukre valjek. En ezt elitelem es segitek ahol csak tudok. Te is segits neki, hiszen latod milyen szar neki.

2014. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!