Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valaki adna nekem tanácsot...

Valaki adna nekem tanácsot adni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
10-es vagyok (lány) és az egyik osztálytársam nem hagy békén. Már próbáltam megkérni hogy hagyjon, meg egyszer megpróbáltam határozottabban is, de semmi, csak jobban cseszeget. Ez abból áll hogy beszólogat, megdobál kb mindennel (egyszer arcon dobott egy labdával) és egész nap bökdös de nagyon erősen szóval nagyon fáj amiről ő is tud. Egyszer elkezdett egy kivsit fojtogatni és röhögve azt mondta megfulladtam-e már. A többiek általában röhögnek rajtam. Szóval el akarok menni másik suliba, de anya és a pszichológusom szerint is el kéne mondani osztályfőnökömnek hogy mik történnek. Ebbe bele is mentem, hogy végre átmehessek másik suliba, de tudom, hogy akkor jobban elkezdik, szóval hogyan éljem túl ezt a 2,5 hónapot?(csak téli szünetig kell utánna továbbállok) bocsi hogy hosszú lett, köszi ha elolvastad és válaszolsz!

2014. nov. 7. 08:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"ha suliban verekszek akkor engem vesznek elő "


Es akkor mi van? Inkabb elmenekulsz mint hogy kiallj magadert? Es ha az uj iskolaban is lesz egy ilyen? Vagy 5? akkor is menekulni fogsz? Az elet tele van problemakkal. Az iskolaban, a munkahelyen, az utcan, a csaladban, mindenhol vannak problemak. Es mindenhol vannak ilyenek, mint ez a kis tetu. ha nem allitod le oket idoben, kicsinalnak. Nem kell mindig fizikai agersszio hogy leallitsd oket, de itt es most sajnos mas nemigen segit, mert elfajultak a dolgok.


Nem lehet mindegyik elol elmenekulni. Ha legyozod egyszer azt aki teged bant, akkor az nagyon jo erzes lesz, meg ha meg is rangatnak miatta, es teljesen mas ember leszel tole.

Te vagy a lany, siman hivatkozhatsz onvedelemre, szexualis jellegu zaklatasra, ha valaki nagyon pattog akkor arra is celozhatsz hogy ezt az egeszet megszellozteted a sajtoban. Hidd el, semmi bajod nem lesz. Ha meg kirugnak, hat akkor ugyis uj sulit kell keresned, mit veszithetsz? :)


Ha elmenekulsz, akkor meg jo esellyel egesz eletedre egy luzer maradsz. Mert most az vagy. Szerinted miert baszogatnak, masokat meg miert nem? Mert masokban van tartas, benned meg nincs, es ezt megerzik az ilyen kis aljadekok.


Sajnalom hogy a fateroddal nem ilyen jo a kapcsolatod. Az en lanyom 10 eves, igyekszem hogy mi ne jarjunk igy.

2014. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most egyenlőre megoldódott a helyzetem, a barátnőm (az osztályból egy csaj) neki elmondtam hogy mi a helyzet de most igazán hogy hogyan érzek meg a suliváltást szóval ő mondta hogy majd beszél vele én meg vele akartam menni de nem engedt szóval azt nem tudom mit mondott de bevált mert utánna az a fiú odajött és négyszemközt mondta hogy békén hagy, de ha újra elkezdi akkor nyugodtan húzzak be neki egyet. Szóval egyenlőre nem váltok sulit és meglátom mi lesz:)
2014. nov. 12. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!