Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan vagyok kiakadva?

Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Tizennégy éves lány vagyok, van egy barátnőm, (mármint nem úgy) akivel eleinte még teljesen jól elvoltam. Megtaláltuk a közös hangot. Két év van köztünk, és hogy is mondjam... Ahogy egyre inkább megismerem, ez már látszik rajta. Nem egészen érett, de ezt most nem is azért mondom. Szereti az animeket, meg úgy általánosságban Japánt. Én is preferálom ezt a két dolgot. Nagyon szereti a visual kei-t, ami egy japán zenei stílus. Én már kevésbé. Rockot, meg metalt hallgatok, és ő is nagy rockernek tartja magát, legalábbis így ismertem meg. Aztán mikor megemlítettem neki a Guns N' Rosest, meg a Rolling Stonest, akkor csak ennyit mondott:

- Nem láttam ezeket az animeket.

Tátott szájjal bámultam rá, hogy egyrészt nem ismeri ezeket a zenekarokat, másrészt amikor megmutattam neki, azt mondta, hogy szar. És még az AC/DC-s pulcsimra is azt mondta.

Lehet, hogy túlságosan kiakasztott a dolog, de ha nem, akkor nyugtassatok meg.:D Képtelen vagyok ezen túllépni...:"D



2014. dec. 6. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg én is kiakadtam volna egy kicsit, de ne fújd fel magad a dolgon.:D
2014. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ne hidd, hogy csak az a jó, amit te szeretsz
2014. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az a jó, amit egy ember szeret, de azért a Guns n Roses része az alapműveltségnek, mint a Pál utcai fiúk
2014. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
A Pál utcai fiúk miért.lenne alapműveltség?És special még nem láttam azt az animét,akkor már műveletlen paraszt is.vagyok már vagy mi?
2014. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Aha így eléggé műveletlen paraszt vagy.
2014. dec. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
A zenekarokról én is hallottam, viszont egyiküket sem hallgatom, nem ismerem őket, és nem is kívánom megismerni őket. :) Én is animés vagyok, és J - rockos. Ez a "japán" világ , olyan eltérő a te felsoroltjaid közül, hogy az hihetetlen ... Alapműveltség, vagy nem, nem érdekel. Nekem az alapműveltség, a zeneirányában azaz X - japán, a Buck - Tick, A Malice Mizer ismerete jelenti. ;) Az én zenei műfajomban ezek az "alapok", akik megteremtették a rockot Japánban. Ennyi.
2014. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Szerintem mindenki kulonbozik a masiktol.. es mindenki mast szeret, de attol meg hogy valami nem tetszik, nem illik leszarozni valamit amit a baratod szeret.
2014. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlreagálod.


Soha nem fogsz olyan embert találni a világon, akivel 100%-ban egyezik az ízlésed mindenben!


Én a gyerekkori legjobb barátnőmmel mindig együtt néztem az animéket, nagyjából megegyezett az ízlésünk, de nem mindig, mégis megmaradt legjobb barátnőmnek.

Ha jól értem, a barátnőd 12 éves most, tényleg kicsit furi, hogy nem hallott azokról az együttesekről, de ennyi miatt...

Én meg mindig is hülye voltam töriből, párom meg töri-zseni, mégsem akad ki rám. Ugyanakkor őt meg nem érdeklik az animék, mégis szeretjük egymást, mert a legtöbb mindenben egyformán gondolkodunk.


Tudod, min lenne jogos kiakadni? Mikor nem számít valaki barátnak szerintem?

Ha mások előtt szid téged, vagy cserben hagy, vagy kigúnyol vagy ilyenek. Az ízlése miatt még nem kell tőle elpártolni, vagy ha igen, akkor a részedről ez nem is volt igazi barátság, csak tényleg "elvoltál vele", ahogy írtad.

2014. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Ezen mit kell kiakadni? Mindenki mast szeret...fogadjuk mar el a masikat!

Es en sem ismerem ezeket a zenekarokat..

Kiveve az AC/DC-t :D

2014. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerni - Hallgatni/szeretni

Itt különbség van!

Én sem néztem soha sem a Narutot, sem a Full metal alchemistet, sem a Dragonballt, sem a Bleachet, sem az Attack on Titant, mégis nagyjából tudom, hogy mik ezek és nem feltételezem róluk, hogy valami olyan zenekar amit én biztos szeretnék ha ismerném (mint ahogy a kérdésben lévő barátnő tette)

Illetve én se hallgatom, kifejezetten annyira nem is szeretem sem a Guns N Rosest, sem a Rolling Stonest, sem az AC/DC-t, mégis ismerem a kultikusabb számaikat.

Mert az értéket el kell/meg kell ismerni akkor is, ha nem tetszik.

2014. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!