Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valóban lehet bajom ebből,...

Valóban lehet bajom ebből, vagy ez tényleg nevetséges? 21/F

Figyelt kérdés

Sziasztok! Történt velem a napokban egy kis iskolai affér, és kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Megpróbálom felvázolni a sztorit. Az a helyzet, hogy én egy szakképző iskolában tanulok másfél éve, idén tavasszal fogok végezni, ha minden jól megy. Most jelenleg azt az időszakot éljük, amikor már véglegesen be kell fejeznünk és le kell adnunk a szakdolgozatunkat a konzulens tanárunknak.

Én kedden épp a szöveg formázása közepén voltam, de nagyon nehezen boldogultam vele. Borzasztóan felmérgelt a Microsoft Word, hogy egy formázási beállításommal kábé öt másik dolog átállítódott és egyszerűen nem tudtam a végére érni az egésznek! Este 10 óra volt már és ebben a felfokozott idegállapotban posztoltam egy bugyuta kiírást a facebokon, miszerint, idézem: "KIIRTOM AZ EGÉSZ VILÁGOT!!!!"

Nyilván nem gondoltam komolyan, csak a düh beszélt belőlem, ezért nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Viszont alá kommentelt az egyik osztálytársam.

Róla annyit kell tudni, hogy szeptember közepétől egyéni tanrendes lett, mert munkát kapott valahol és ezért értelemszerűen nem tudott volna minden nap bejárni a suliba. Megegyeztek abban az igazgatónővel, hogy csak a dolgozatok megírására köteles bejönni, amikor majd az ideje és a munkáltatója engedi.

Igen ám, de aztán az iskola soha nem küldte el neki a tananyagokat, a tanárok és az iskolatitkár nem reagált a hívásaira és e-mailjeire, valamint kétszer tudott bejönni személyesen az iskolába pótolni, de mindkétszer olyan napokat fogott ki, amikor nem volt tanítás, hanem valamilyen iskolai rendezvényt tartottak épp máshol.

Mi az osztályból nagyjából küldtük neki az anyagokat, de a pótló dolgozatok megírását már nyilván nem tudtuk helyette megírni, így javítóvizsgára küldték őt, ami most csütörtökön zajlott le.

Szóval ez a lány alákommentelt a kiírásomhoz és pár mondatban felvázolta, hogy ő is hasonlóképp érez, mert az iskola nem hajlandó neki segíteni és már nagyon dühös emiatt, hogy ezek után még pótvizsgára küldik. Utalt az egyik tanárra is, de csak a monogramját írta le. Én pedig csak annyit reagáltam rá másnap délután, hogy "Nálam már minden rendben, megnyugodtam, csak a technika ördöge gondolta úgy, hogy az elmegyógyintézetbe juttat :D )

Szóval ez a kommentelés kedden történt, a javító vizsga pedig csütörtökön zajlott le. Szerdán valahogy az igazgató tudomására jutott ez a kis szóváltás (nem volt nehéz, mivel vele is és még néhány tanárral, valamint az iskola hivatalos oldalával is ismerős vagyok) és az a lényeg, hogy ezt a lányt külön vizsgáztatták le, a többiektől elvágva. Nem írásban, hanem szóban. Bent volt a teremben a vizsgakor az igazgató, a szaktanár és az a tanár, akire utalt a kommentben és az igazgató gyakorlatilag szétgyötörte őt a kérdéseivel, valamint utána megfenyegette, hogy ennek akár jogi következményei is lehetnek és ne akarja, hogy a bírósághoz forduljanak, mert úgyis ők fognak győzni.

Végül átengedték mindenből, mert végül is a vizsgán rendesen megállta a helyét (egy kettes-hármas szintre legalább is), de miután találkoztunk vele, magából kikelve zokogott.

Na, mármost itt jön az a rész, ami engem igazán érdekelne. Mikor beszélgettünk ugyanis én, a lány, meg még 1-2 osztálytársam a vizsga után a suli folyosóján, az igazgató elsétált mellettünk, rám nézett és sokat sejtetetően annyit mondott, hogy "Mi még találkozunk", majd elsétált. Utána a lány pedig elmesélte nekem, hogy én is szóba kerültem ott bent, ugyanis azt mondták, hogy én örülhetek, hogy nekem nem kellett vizsgáznom semmiből, mert engem is ugyanúgy megkínoztak volna. Szóval ezt most megúsztam, de később még a körmömre fognak nézni.

Végső kérdésem tehát, hogy jogosan tennék ezt szerintetek? Hisz én semmilyen konkrétumot nem fogalmaztam meg az iskoláról, se abban a kiírásban, se az utána való kommentemben. Ha egy olyan ember olvassa el, aki mit sem tud erről a suliról, akkor nem tudhatja, hogy miről van szó (ugyanis elvileg az a bajuk, hogy szerintük mi ezzel a magánszámunkkal rontottuk az iskola jó hírnevét).

És különben sincs semmi szégyellnivalóm, nem kell hazudnom senkinek se, mert én abban a kiírásban egy számítógépes programot szidtam, nem pedig az iskolát.

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de örülnék pár véleménynek! Köszönöm!



2015. jan. 10. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha kint van még az a kiírás, én print screenelném, és kinyomtatnám, aztán magamnál tartanám, ha gáz van meg odadugnám a tanárnak, hogy nézd meg te...kedves kis tancsika :)

Szerintem te tényleg nem vétettél, de ha a tanárok kitalálnak valamit, akkor az úgyis lesz, szóval vigyáznék a helyedben :S Nagyon vissza tudnak élni a hatalmukkal

2015. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen iskola ez? :O Mármint, értem én a problémát, de nem kellene így viselkednie az iskola vezetőségének és a tanároknak. Fenyegetőzni...Mindenesetre téged igazságtalanul ítélnek meg a beszélgetés alapján, hiszen ahogyan le is írtad, te nem tettél megjegyzéseket az iskolára. Ha valaki mégis kötözködne emiatt, akkor nyugodtan mondd el az igazat, hogy mi történt, mire értetted a kiírást.

Jól meg kell fontolni, hogy mit írunk ki a facebook-ra.

2015. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne parázz. Minden csoda 3 napig tart ez meg még csodának is gyengus. Szerintem nincs félnivalód...
2015. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megbízol a lány korrektségében? Mikor "szóba került a te neved is", akkor nem mártott be valamivel?Egyébként nekem is volt egy esetem, amikor hetekig paráztam: egy lánnyal beszélgettem a fodrásznál. Kiderült, hogy közös a matektanárunk, csak engem gimiben, őt meg egyetemen tanítja. Hát elmondtam, hogy félünk, rettegünk a tanártól - de ez így is volt.Következő órán bejön a tanár, és így: ki volt az, aki engem vadbaromnak, idegbetegnek nevezett? Ha nem áll fel, ki fogom deríteni, mert tudom, hogy szemüveges...Nem álltam fel, mert rajtam kívül volt 4 szemüveges az osztályban. De rettegtem, hogy nem tudok majd érettségizni. Nem lett belőle semmi, de sz. érzés, meg az is bántott, hogy a kedves egyetemista miért adott a számba olyan szavakat, amiket nem mondtam?

Én megjegyeztem, hogy a kilőtt nyilat,az eldobott követ, a kimondott/leírt szót nem lehet visszafogni. Óvatosabban a közösségivel! Nem lesz belőle ügyed, de legalább tanulj, hogy ha szívatni akarnak, akkor tudj válaszolni a kérdéseikre!

2015. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hosszú is, meg zavaros is...

Te nem csináltál semmi bántó bárkire nézve se - azért a CIA-ra tekintettel leszedném...

A zavaros lányt meg levizsgáztatták, és rendes eredménnyel lezárták.

Ne parázz!

2015. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, már utólag én is sajnálom, hogy kiírtam ezt, mert nem szoktam én ilyen agresszív állat lenni, mindössze a pillanat hevében tettem. Sőt, pont aznap délelőtt gondoltam rá, hogy törölni is kéne, de ezek után már nem fogom, amíg lezárást nem kap az ügy.

És igen, ettől tartok én is, hogy hiába tudom, hogy igazam van, ezek nem fogják azt mondani, hogy "rendben, ne haragudj, mi tévedtünk!". Az igazgatónőt ismerve legalábbis biztos nem.

Addig fogják csűrni-csavarni az egészet, amíg én nem jövök ki belőle rosszul és félő, hogy ha kicsit beleássák magukat a sulis dolgaimba, akkor tényleg találhatnak olyat, amivel keresztbe tehetnek nekem. Például az előző éves és a nyári gyakorlati naplómban minden napról legalább fél oldalt kellett volna írnunk, viszont nem voltak azok olyan változatos napok, hogy érdemi információkkal ki tudjam tölteni azokat a fél-fél oldalakat, szóval én is és még kábé az egész osztályom 4-5 mondatban és pár sorban letudtunk minden napot és csodák csodájára elfogadták, amikor ezeket beadtuk és nem dobták vissza nekünk azzal, hogy "ez így túl kevés!".

Ha viszont vitatkozni fogok az igazgatónővel erről a mostani ügyről és magában rájön, hogy tényleg nem tettem semmi rosszat, akkor előveheti ezt és akár felhozhatja ellenem, hogy én nem is teljesítettem a kiírt szempontokat. Arra pedig már tényleg nem tudnék mit mondani, mert hivatalosan tényleg nem teljesítettem.

Ezért nem merek hétfőn bemenni és megpróbálni megbeszélni vele ezt az egészet, mert szerintem úgysem győzhetek.

2015. jan. 10. 14:47
 7/12 A kérdező kommentje:

Alapjáraton megbízok a lányban, de bevallom: nem száz százalékosan.

De itt most egyébként se arról van szó, hogy mit mondott rólam és mit nem. Nekem is megvan a saját magánvéleményem mindenről és mindenkiről, itt most csak az számít, ami le van írva oda a facebookra. És oda szerintem semmit se írtam, ami alapján vádolhatnak engem bármivel is.

2015. jan. 10. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Ó, nehogy elé menj a dolgoknak!

Várd meg, hogy valaki szóvá teszi, s akkor elmondod a verziódat. Addig meg ne úgy viselkedj - nem mégy be, behúzod a nyakad - mint akinek vaj van a fején. Amit meg egyszer lezártak, bolondok lennének előráncigálni, s önmaguk döntését felülbírálni.

2015. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na egyrészt ezért nem kell minden f**zságot meg világfájdalmat kihányni a fészbukra, nemhogy még tnaárokat is bejelölj...

"Jogi következmények", hagyjad már magad. Rendőrségen körberöhögik ilyennel, hogy jaj az a pofátlan kislány kiírta a monogrammom a fészbukra, ZÁRJÁKBÖRTÖNBE!!! Ne legyetek már ennyire naívak, pláne ne ekkora elbarkácsolt idióták, hogy ilyet egy publikus üzenőfalon tárgyaltok meg. Senkit nem érdekel más nyomora egy közösségi oldalon.

2015. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Figyu, az rendben, hogy szeretsz parázni - én az 5-ös választ küldtem.

Most mi a félelmed oka?

Van egy zavaros csaj, korrekten levizsgázott.

Előtte meg talán hitelrontásnak nevezhető dolgokat írt a facera- talán... talán csinálnak belőle ügyet talán nem - sok haszna nem volna belőle a sulinak.

DE TE?????

Mi közöd neked ehhez?

2015. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!