Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan fejezzem ki magam úgy,...

Hogyan fejezzem ki magam úgy, hogy mások valóban azt értsék amit közölni akarok? 20/L

Figyelt kérdés
Néhány tippre, tanácsra lenne szükségem a témát illetően.

2014. dec. 22. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontos fogalomhasználat, a beszélgetőpartnerek témában való jártasságának figyelembevétele. Egyszerű, tagolt, érthető mondatok. Kevés töltelékszó. Persze amit körül kell írni azt körül kell, de az is világos legyen. Nyelvhelyesség figyelembevétele.
2014. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert nem csak a közlő, de a befogadó képessége is számít.


A számomra mint a kérdésed, mint a hozzá fűzött magyarázatod világos és egyértelmű. Ha mindig hasonlóan fogalmazol, akkor a környezetedben lehet a hiba.

Itt gyakorta tapasztalom, hogy a kicsit áttétes választ nem értik, s ezért le is pontozzák az emberek.

Nekik a Nem, Igen, Dehogy stb. az érthető fogalmazás. Az összetettebb dolgok nekik kínai.

2014. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Először meg kellene tudnunk az okát annak, hogy a többiek miért nem értenek meg.
2014. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja, pontosan. Mit nem szoktam megérteni?
2014. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Többnyire megértenek, csak néha úgy érzem, hogy: "ezt azért mondhattam volna jobban is!"

Jobban belegondolva, talán azzal van gondom, hogy sokan komolyan veszik mikor szarkasztikus vagyok, vagy ironizálok. Vannak akik nem értik a humoromat és nem látjak, hogy csak poenból mondom azt, amit. Sokan szó szerint értelmezik amit mondok, és ez alapján persze azt szűrik le, hogy nem vagyok normális.

2014. dec. 22. 22:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

…nem vagyok normális.


Van néhány hiba az emberi életben, amit szinte mindenki elkövet. Az egyik a normálisra való törekvés. Mire rájön az ember, mekkora marhaság ez, már el is illant az élet.


Látod, az a válaszom is olyan, amit nullára le fognak nyomni, mert nem értik. Nem a kérdésre válaszolok. Pedig nagyon is arra.


Legyél önmagad. Ha értenek jó, ha nem akkor is. Legyél bolond, ne csak annak gondoljanak. Minden mondatod, minden gondolatod úgy van jól, ahogyan belőled fakad.


Ez az én tanácsom. És boldog karácsonyt!

2014. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Lehet tök vicces vagy. Csak nem jó a közönség. Esetleg egy ilyen után mondd hogy ez tudod hogy most vicc volt? Vagy valami ilyesmi. :)
2014. dec. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A közlés eszköze a nyelv. Tanuld meg rendesen az anyanyelvedet, olvass sokat (de ne Blikket...), bővítsd a szókincsedet, és olvasd Feribátyád kommentjeit a gyk-n.
2014. dec. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!