Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Valóban elrontottam az életem?...

Valóban elrontottam az életem? És ha igen van belőle kiút?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves srác vagyok a helyzetem az hogy harmadjára vagyok 9.-es,az első évemet elrontottam mert olyan szakot választottam ami nem tetszett.

Utána átmentem egy másik szakmára (cukrász) az tetszett de annyi volt a hiányzásom egy lebetegedés miatt hogy végül kirúgtak:(

Most a harmadik 9. osztályommal az van,hogy ez egy olyan szakma ami:

-kicsit sem érdekel

-semmi tudásom nincs hozzá

-és ha ezt csinálnám egész életemben abba beleőrülnék

Arra gondoltam hogy leérettségizek,mert a tanulás mindig jól ment,de nem tudom milyen lehetőségek vannak rá HA egyáltalán vannak.

Félek hogy semmirekellő leszek,aki a társadalom szemében csak valami hulladék,nem akarok anyám nyakán élni egész életemben,nem akarok 0 végzettség nélkül tengődni,tanulni szeretnék de valami olyat ami érdekel,és mivel nem tudom hogy mi érdekel és többet nem merek kockáztatni így az érettségi lenne a legjobb megoldás.

A másik dolog hogy a barátnőm pár hónapja hagyott el,2 év után és még mindig nagyon fáj.Azt mondta örökké együtt leszünk amit én naívan el is hittem.Most egy másik sráccal játssza ezt az "örökké együtt" dolgot,nekem pedig mindennap eszembe jut és szörnyű érzés.

Ebből adódik hogy már semelyik lányban nem tudok megbízni,mert félek hogy átvernek ugyanúgy -bár azt megtanultam hogy semmi nem tart örökké- a barátaim valamiért az utóbbi időbe eltávolodtak tőlem,alig beszélünk pedig keresem őket.

Szóval most így állok hogy:

-barátaim nincsenek

-17 évesen elsős vagyok egy szakmán ami nem tetszik

-egy lányban sem fogok tudni 100%-osan megbízni

-teljesen egyedül vagyok

Úgy érzem hogy az élet kivetett magából...mit tennétek a helyemben?Tudom hogy a tanulmányaim miatt én vagyok a hibás,de kérlek titeket ne ezt hangsúlyozzátok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 8. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd a magánéletet, a tanulást a párkapcsolattal. Mindig van kiút! Ebből is. Valóban az érettségi lenne a legjobb megoldás, mert addig még el tudod dönteni, hogy utána mihez kezdj majd a továbbiakban. Szedd össze magad és sok sikert! 19f
2015. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gimibe kéne menned ahol leérettségizel,addig van időd gondolkodni,hogy hogyan tovább.


Párkapcsolatban: sose ahhoz viszonyítsd a következő lányt aki megbántott.Ilyen felfogással az életben nem lesz barátnőd,de még barátaid sem.


Minden ember más!!


Nekem csak felszínes barátaim voltak gimibe.Melóhelyen megismertem egy csajszit,legjobb barátnők lettünk.Nehezen bíztam meg benne.De nagy nehezen sikerült.Mindig az lebegett a szemem előtt ez is ki fog használni,átvág ahol kell..Aztán amikor rájöttem,hogy nem mondhatom mindenkire ezt.Azzal csak magamnak ártok,hogy mindenkiben a rosszat látom.


Szóval azt tanácsolom,hogy ne minden emberben lásd a rosszat! Légy nyitott. A következő lánnyal valószínűleg szerencsésebb leszel!


Hajrá!


22/L

2015. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mindenből van kiút! Ha te azt látod a legjobbnak, menj és érettségizz le. Semmi értelme olyat tanulni, ami nem érdekel, ennél bármi többet ér.

És ne keverd a tanulást a magánéleteddel, ezt egymástól függetlenül is lehet csinálni. Érthető, hogy mélyponton vagy, de most használd ki, hogy van egy elgondolásod, célod és tegyél az érdekében. Ráérsz a csajokkal foglalkozni később is, plusz miközben az életedet építed ráérsz depizni. Lehet a tanulás pont lekötne és már nem gondolnál rá annyit. Ez legyen a fő cél.

2015. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szoctak válasza:

Attól még nem leszel szar ember mert csak 8 általánosod van, csak nehezebb életed. Bár pàrombak is 10 osztály van es területivezető egy bisztonságörzésel és takaritással foglakozó cégnél.



Azt mondom hogy tanulja végez el egy szakmát, ha jól tudom a 9-10 nem számít a szakam szempontjából 11be meg menj át ilyan sulina ami érdekel pl cukrász. Végezd el. Aztán jöhet az èretségi akkár munka mellett estin. Utána a levelező a fősulin. Ne menj gimibe mert lehet hogy az csalodást okoz.

2015. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
még akár a kortársaidhoz is be tudsz csatlakozni, vannak olyan sulik, ahol 2 év alatt felkészítenek érettségire! :) Sok szerencsét, menni fog!
2015. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!