Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen élet vár rám az egyetem...

Milyen élet vár rám az egyetemen/főiskolán, bulizás nélkül?

Figyelt kérdés

Üdvözletem,

Nem a legjobb anyagi körülmények között élünk. Szerencsére a tanulásban való teljesítményem miatt, úgy tűnik, hogy egyetemre fogok menni.( Már csak az érettségi kérdése). Azonban a rossz szociális helyzetünk miatt, csak annyi pénze van a családomnak, hogy az utazásomat, a könyveket , és a kajámat finanszírozza. Így hát bulira nem fog jutni szinte semmi.Ez nem is bánt annyira, viszont mindenhol azt hallom, hogy az egyetem bulizásból,kefélésből áll. Az lenne a kérdésem, hogy amiatt , hogy nem fogok eljárni ilyen nagy "partykra" magányos leszek? A kis városkámban nem vagyok magányos , vannak jó barátaim, barátnőm , és sok kedves ismerősöm. De ezt nem a pénzemnek , vagy a buliknak köszönhetem, hanem mert tudtam jó kapcsolatokat teremteni az iskolákban. Ez működhet az egyetemen is? Vagy ott már tényleg mindenki csak bulizik orrba szájba?

(PTE, SZTE,ELTE, BME).

A válaszaitokat előre is köszönöm :).



2015. jan. 18. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem fog senki kötelezni rá, de azt sem értem miért kell összefüggésbe hozni az anyagiakkal. Életemben egyszer sem fizettem belépőért, de italért sem.
2015. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy te lány vagy.
2015. jan. 18. 13:20
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyébként meg olvasd végig a kérdést. Az a lényeg, hogy magányos maradok -e azért mert nem bulizok.
2015. jan. 18. 13:21
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Csak az egyetemisták egy töredéke partizza szét az agyát, persze ők a hangos kisebbség, mert ez a tevékenység lett beállítva, mint "menő". Ugyanúgy vannak túrakörök, tanulós emberek, nyugisabb arcok, stb. és szerintem a mai huszonévesek többsége inkább romkocsmákba jár szocializálódni, mint dizsibe. Mellesleg egyik itt felsorolt tevékenység sem kerül sokba, mert minden egyetemista csóró, ehhez van belőve az egyetemi bulik és egyéb elfoglaltságok árszintje is. Szóval ne aggódjál, legyél nyitott, majd kialakul, hogy mihez vna kedved.


#1 gondolom a poszternek nem az a célja, hogy minden vodkameggyért cserébe lecidázzon valakit.

2015. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

# 2

Azon nagyon meglepődnék:D

2015. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

(Hát cidázni nehezen, már csak azért is mert férfi vagyok.)

Köszönöm a választ :). Egyébként, ezt a mindenki csóró dolgot én kétségbe vonnám. Most , csak azt ahogy az osztályomból nézem, legtöbben sokkal nagyobb anyagi támogatást fognak kapni az egyetemre, mint mondjuk én.

2015. jan. 18. 13:33
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Szar anyagi helyzetre kaphatsz egy halom szoc. támogatást, meg kisebb nagyobb egy összegű dolgokat, vannak egyetemek ahol ösztöndíjad is elég magas lehet ha jól tanulsz.


Amúgy egyetem, mindenki önálló, mindenki magának dönt, hogy milyen életet él, az régen rossz ha másoknak akarsz megfelelni.

2015. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem fogok másoknak megfelelni. Komolyan el kellene olvasni a kérdést, és értelmezni is azt. Én leírtam, hogy mit (nem) fogok csinálni, és csak annyi volt a kérdés, hogy így magányos leszek -e vagy tudok azért barátokat találni.
2015. jan. 18. 13:39
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van mindenféle ember, csak emiatt nem leszel magányos. Vannak tanulósak, vannak bulisak, sokféle ember az egyetemen. Tehát szerintem nem leszel magányos. Ha tanulás mellett havi 1 vagy 2 napot el tudsz menni dolgozni (pl lesz szabadnapod egy héten, akkor megkereshetsz 4000-8000 Ft-ot). Ha nagyon bulizni szeretnél, akár 500-800 Ft-ból is meg lehet oldani (olcsó bor a boltból + ruhatár, vannak helyek, ahová a srácoknak sem kell belépő). De, ha nem bulizol, nem fognak kiközösíteni.
2015. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ELTE-s vagyok, tanárszakos. Nálunk mind a BTK-n, mind a PPK-n, mint a TTK-n (egyetemi karok) többen vannak azok, akik nem buliznak gyakran. Itt könnyű új ismerősöket és barátokat találni, ugyanis mindenki elég nyitott. A kefélés és a bulizás inkább a kolisoknál jellemző, azonban ott sem kötelesség (egy évig voltam kolis és nagyon sok ismerősöm lett, pedig tényleg csak ritkán jártam el szórakozni)


Nem azt nézik hogy mennyi pénzed van vagy hogy nézel ki, hanem hogy milyen ember vagy. Legyél nyitott és minden menni fog magától :)

2015. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!